Som tehotná a zjedla som huby a nivovú pizzu. Uškodí to?

samkobetka
29. okt 2012

nedokazala som odolat cosa moze stat

anuskaaprazko
29. okt 2012

huby sa v tehu nemozu? 🙂

jasmika
29. okt 2012

@samkobetka nič nestrachuj sa... poznám ženu čo počas tehu vyjedala uhlíky z peca.. a druhá zas lyžičkou jedla suchú kávu... 😀 a majú krásne zdravé detičky 😉

anuskaaprazko
29. okt 2012

a aj niva na pizzi by mala byt OK, je tepelne upravena a aj plesnive syry mozu byt len v ojedinelych pripadoch nebezpecne takze no stress 🙂

vvia
29. okt 2012

som tehotna a huby, syry, pecienku a ostatne jedavam podla chuti 😉 ... a moze sa stat ze na huby a syr dostanes chut znova 🙂

monyccka
29. okt 2012

@samkobetka hlavne pokoj.. ladovat sa tym denne asi nei je dobry napad, ale od jednej pizze s hubami a nivou este nikto nezomrel ;) vsetko s mierou, aj dietne odporucania. A ako pisali baby predo mnou - huby sa mozu a niva ked presla tepelnou upravou tak tiez. 🙂 Cize skutocne NO STRES 🙂

1234lubka
29. okt 2012

och tie reci ze tehotna nesmie zmrzlinu a plesnive syry.....tam je len potencialne nebezpecenstvo nakazy salmonelou v pripade zmrzliny a v pripade plesnoveho syra nakazy listeriou...ale je to velmi ojedinele....ja zboznujem plesnove syry aj som ich jedla pocas tehu rovnako ako zmrzku....ak tomu syru nic nebolo tak si svojmu telu tak akurat dodala riadnu davku potrebneho vapnika 🙂)

danusskaaa
29. okt 2012

halooooooooooooooooo, tehotenstvo nie je choroba, ze mas nieco zakazane!!!!!!! ked si das nieco na co mas chut a v normálnom mnozstve sa nic nestane!!! lepsie ako mat stale na nieco chut-odopierat si to a medzitym zjest celu chladnicku "dovolených" potravin. baby nebláznite, jedzte vsetko co vam chuti a nerobi problemy, zavte sa , robte co chcete ved ked vam je dobre je dobre aj babatku!!!

mircalla
29. okt 2012

Presne tak - niva velmi teoreticka nakaza listeriou, ale ta sanca je fakt skoro nulova, takze klud. Naviac ako tu uz bolo napisane, na pizzi bola tepelne upravena. Huby som ani nevedela, ze sa nemozu, to pocujem prvy krat.

aduskatt
29. okt 2012

no a v dalsej teme nevies odolat tataraku..........este nejake ine stravovacie problemy?..............ved toho nejes na kila.daj si, na co mas chut.......

aymee
29. okt 2012

@samkobetka ja som jedla predvčerom steak ale že poriadne krvavý, neodolala som sice menšiu porciu ale jedla som,, kym neješ jed na potkany tak prečo sa obmedzovať?! vľšetko sa dá jesť len nie všetky potraviny stále.

lucka1987
29. okt 2012

@samkobetka najpravdepodobnejsie, co sa moze stat je to, ze nestravena cast tejto potravy z teba vyjde formou vykalu. Stravena cast potravy je uz v tebe, takze teraz uz len po dobrom jedle vylozit si nohy a oddychovat.. tak som to v tehu robila ja.. nemaj stresy 😉

nasta55
30. okt 2012

To ja zistila len pred dvoma tyzdnami ze sa huby nemozu, doteraz som ich jedla 🙂 nic neboj to by si musela jest kazdy den len nivu a huby. Jedz na to na co mas chut ale v primeranej miere 😉

hajajanka
30. okt 2012

No koniec sveta nenastane 🙂
Bakterie sa nemusia skryvat len v syroch, takze riziku nakazy sa nikto nevyhne. Jedine, co by som ja nejedla, su morske plody a steaky, ci tepelne nespracovane vajicka. Pretoze poznam pripad, kedy listerioza bola dovodom potratu. Ja by som skor volila potraviny dostatocne tepelne spracovane, aby som mala kludne svedomie. Touto zasadou som sa riadila aj pocas dojcenia (lebo, co ja rozchodim alebo rozbeham na wc-ku, to babatko nemusi tak lahko prekonat, prip. prezit ako som uz spominala).

plegomazin
3. nov 2012

keby len takéto problémy boli....:D

depi
11. nov 2012

baby apreco sa nemozu morske plody????

depi
12. nov 2012

a inak mozem si dat ostrokyslu z činy??? 🙂 lubim a este nieco som sa chcela spytat ale uplne mi to vypadlo

hajajanka
12. nov 2012

@depi Pretoze nikdy nevies, ci boli dostatocne tepelne spracovane, ako boli skladovane, lahko podliehaju skaze. Prave z morskych plodov dostala moja znama listeriozu a dosla o babatko. Takze to pochutenie ju stalo vysoku dan.

hajajanka
12. nov 2012

@plegomazin Ty si sice povies, ze co sa to tu pyta sa somarinu, ale keby sa ti nieco stalo, tak by si to nepovazovala za banalitu.

depi
12. nov 2012

@hajajanka dakujem za info...no ked som nevdea ze som tehu tak sme si dali na veceru preto sa pytam a moc mi chutia ...takze na cas vyradim z jedalnicka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre