Som v 26. týždni a doktor mi nepovedal o teste na cukrovku. Poradíte?

selmickaaa
11. sep 2014

Co uz budem v 30tom tyzdni. Nechodia vsetky tehotne na tento test?

anetkaadamko
11. sep 2014

určite chodia od 24-28tt

simca06022011
11. sep 2014

No chodia vsetky, mne to ale vsetko riesila sestricka ;) Preco sa neopytas jeho?

liz_lemon
11. sep 2014

ved im zavolaj, asi zabudli

safranca15
11. sep 2014

ja ked som bola v 28tt mola tam jedna co bola v 30 tt

libka1
11. sep 2014

nechodia vsetky, ja cakam tretie dieta a robili mi ho prvykrat, neviem tiez ako je to mozne ale je to proste tak, pri prvych dvoch sa na to vykaslali. ja som nejaky strach nemala lebo otec ma doma glukomer tak som si ho spravila sama 😉

inffinity
11. sep 2014

Ja na ten test nejdu nic se nedeje..sestricka ti mozno automaticky skontrolovala jak ti brala krev 😉 vsak zavolej a zeptej se

moonlightflower
11. sep 2014

ja som tiež nebola na teste...ak Ti kontroluje moč a neopúchajú Ti nohy s tým, že to neprechádza, tak to bude v pohode...kedysi sa to robilo len pri nejakých príznakoch, alebo riziku...okrem toho, po tom 28tt tie výsledky nie sú spoľahlivé aj tak, takže by mohli vyjsť falošné výsledky...isto ste v poriadku 😉

liebling98
11. sep 2014

Pokiaľ máš vyšší vek a v rodine výskyt cukrovky 2 . typu, si rizikový pacient pre gestačný diabetes. Hodnoty nalačno nemajú dostatočnú výpovednú hodnotu, dôležitejšie sú tie hodnoty po jedle, resp. vypití sladkej vody (75g glukózy). Tiež kontroly moču nemusia byť smerodajné, v tehotenstve sa mení obličkový prah pre glukózu. EšteTi ho môže spraviť, ale už pomaly začína pracovať aj pankreas bábätka a začína produkovať inzulín, čo tie výsledky neskôr môže veľmi skresliť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre