Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 30. týždni a hlavička bábätka je o týždeň väčšia

zuz1978
29. jún 2014

Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Znamená to niečo?

piacere
29. jún 2014

odchýlka +/- 14 dní by mala byť v norme.... Nechápem, prečo sa tieto veci nepýtate hneď lekára.... myslím, že tu odborníčku na sono nenájdeš 🙂

hradnapani
29. jún 2014

@zuz1978 no hlavne ziadnu paniku. tak ako kazde dieta po narodeni rastie svojim tempom, tak je to aj pred narodenim. Moze sa kludne stat, ze noha je mensia, ruka vacsia, hlava normalna, vaha obrovska, cosi ine nizke a narodi sa uplne standardne dieta. A hlavne, tie ultrazvuky nie su tak spolahlive, akoby si si myslela - vedeli by rozpravat tie, ktorym povedali, ze porodia obrika a porodili 3,2 kilove dieta a opacne. A treba zobrat do uvahy aj to, ze ty vlastne presne nevies, kedy prislo k oplodneniu, vsetko sa to mohlo poposuvat. Klud, nohy hore, ziadne starosti 😉

zdenkanikolka
29. jún 2014

@zuz1978 Mala som dva tyzdne pred porodom,ked mi pri rutinnej kontrole na ultrazvuku lekar povedal,ze babatko ma vacsiu hlavicku nez telicko.Dovtedy bolo vsetko naprosto v poriadku,tak ma nieco taketo riadne vylakalo ☹ Moja lekarka nevahala a hned ma sikovala do nemocnice ☹ Po tyzdni poberania liekov a merania prietokov ma primar poslal domov s tym,ze nechape,co na ultrazvuku ten lekar videl,pretoze jemu sa babatko zda naprosto v poriadku 🙂 Aj tak bolo-o tyzden sa mi narodila krasna zdrava dcerka 😉 Podla mna netreba panikarit,pokial doteraz neboli ziadne problemy 🙂 Zelam vsetko dobre a Vam i babatku krasny zvysok ocakavania 😉

zabka79
29. jún 2014

@zuz1978 my sme väčší o 12 dní 🙂 existuje taká tabuľka od do kedy je normál...a týždeň je OK....a tiež záleží na doktorovi či to vie poriadne merať

andulam
29. jún 2014

Fuha,no tak u mna bola hlavicka babatka v 30tt vacsia o 3 tyzdne a doktor to vobec neriesil...teraz v 36tt mi to zase meral a bola vacsia o 2 tyzdne a brusko zase o 2 tyzdne mensie a nic nehovoril.

majka99999
29. jún 2014

@zuz1978 moj mal cele tehotenstvo o tyzden vacsiu, pri narodeni 36 cm, v roku 48 cm... Cize nepanikarit, kym ju nema ako "melon", vsetko je v poriadku.

eikenella
29. jún 2014

@zuz1978 neboj sa, nevadi, ze hlavicka je vacsia. sonom si lekar pozera aj vnutorne struktury mozgu, ak nie je rozsireny vnutrokomorovy likvorovy system ( co by ti urcite povedal, lebo by to viedlo k dalsim vysestreniam ), cysty na mozgu a ine patologie, ides na kontrolu v planovanom termine, je to v poriadku 🙂

monicm
29. jún 2014

@zuz1978 bolo to len konštatovanie,že dieťatko je proste o niečo väčšie,ako by malo byť v tomto týždni.po 12 týždni každé dieťatko už rastie úplne inak a tak tie odchýlky.aj náš mladší syn bol väčší,aj sa o týždeň skôr narodil a bol riadny valibuk.ak by bolo niečo zlé,tak by ti to dr. rovno povedal a robil dalšie vyšetrenie.ak na to nič iné nepovedal,netreba panikáriť a na budúce sa hned pýtať,čo to znamená.neboj sa,neodhryzne z teba 🙂 😉

mirkava
29. jún 2014

@zuz1978 ja som mala babo o týždeň menšie... záleží to od toho kedy presne došlo k oplodneniu.... nič to neznamená, neboj sa 🙂

zuzka1008
29. jún 2014

My sme mali -10dni, a pôrodná váha nakoniec bola 3120g 49cm 🙂

veronikam
29. jún 2014

U nas v PN jeden nemenovany lekar kazdej druhej hovori, ze dieta ma velku hlavu alebo brucho a kazda z nich ma krasne zdrave deti. To si nevsimaj.

maaaria3
29. jún 2014

Moj malý bol o 3 týždne v predstihu, gynekológ mi len povedal, aby som zapátrala, či niekto nemá v rodine vačšiu hlavu, vraj je to genetika... takže v tomto to bolo v poriadku... to že na to nedali pozor pri porode a malého som nemohla vytlačiť a vraj to mal byť cisársky a chyba lekára... to už je druhá vec a dala by som si pozor, pretože to už bol problém veľký

mimik79
29. jún 2014

pri meraniach su vzdy odchylky, to sa neda presne pomerat, zavisi ako je dietatko otocene, tyzden rozdiel to je nic, nieco mozu namerat popredu, nieco pozadu ale vzdy tie 2 tyzdne max sa berie ako v poriadku. pisem len z vlastnej skusenosti

zuz1978
autor
29. jún 2014

Ďakujem každej za odpoveď 🙂

something
29. jún 2014

Mne lekar asi tak v 33.tt povedal ze hlavicka je vacsia o 2tyzdne. Pekne ma vystrasil ale nakoniec to bolo vsetko uplne v poriadku. Takze myslim,ze t bude v poriadku

andulam
29. jún 2014

@maaaria3 Ahoj,prosim ta tvoj maly bol velkostou hlavicky o 3 tyzdne v predstihu alebo velkostou tela?a ako teda dopadol porod?

nikina17
29. jún 2014

Ja by som sa na tvojom mieste nelakala. Nie kazde dietatko rastie rovnako. Podla mna je normalne, ze v urcitom obdobi moze mat vacsiu hlavicku, ci rucicky. Ze moze o tyzden zaostavat ci napredovat. Ved ani my dospeli nie sme rovnaki. A tabulky su len na to, aby mali co porovnavat. Ani tym by som sa uplne presne neriadila. Nehovoriac o tom, ze ani to sono nie je 100% presne a vela zalezi aj od doktora, ktory ho vykonava a aj od toho na akom pristroji.
Pri prvom tehotenstve mi stale dr.hovoril, ze moja dcerka je strasne mala, boli sme najprv tyzden a neskor az 2 tyzdne pozadu. Nehovoriac o tom, ze sa mu zdala aj nosna kosticka moc kratka, meral nam ju hadam 40 minut. Mala som z toho iba zbytocny stres. Lebo to vraj moze byt znak DS.
Stale riesil, ze babo je malicke a aj som ho upozornovala, ze ja som sa narodila tiez velmi mala, hoci v termine. Vazila som 2660g a merala 48cm a pritom aka baba zo mna narastla 😀
Nakoniec sa nam v 39 tyzdni narodila krasna, zdrava dcerka. Bola sice drobnejsia, vazila 2680g a merala 49cm, ale bola uplne v poriadku. Takze sa urcite nestresuj. Ak by to bolo nieco vazne, tak by ti to povedal a uz by si urcite bola na pozorovani v nemocnici.
Takze klud a uzivaj si tehotenstvo 🙂

dejna20
29. jún 2014

Moj mal hlavicku o 2t vacsiu, narodil sa s vahou 4,2kg. Hlavku mal 35cm, teraz v 1r ma 47cm a 10kg, cize priemer. Je uplne v poriadku. Vsak aj ty mas urcite hlavu vacsiu ako niektore zeny a mensiu ako ine zeny 😀
Proste ludia maju rozne velke hlavy 🙂

maaaria3
30. jún 2014

@andulam Ahoj, hlavička bola vačšia, telíčko norma... porod, malý sa vo mne dusil, oživovanie a podobne, vraj nemal šancu prejst porodnými cestami a bola to jasná indikácia na cisársky, ten sa však nekonal, lebo lekár to podcenil... ale všetko dobre dopadlo, teraz má tri roky, hlavička je stále vačšia, ale inak je uplne super a mám pocit, že možno práve vďaka tej veľkej hlavičke🙂

mircalla
30. jún 2014

@zuz1978 Mne povedal gynekolog ze +_ 2 tyzdne je norma

emyk
30. jún 2014

mala som dva tyzdne pred porodom a doktor mi povedal,ze moje dieta ma o 4 tyzdne mensiu hlavičku.( dovtedy bolo vsetko v poriadku)Strasne ma vystresoval a potom ešte dodal,ze urcite nebude mať ani 3 kila. Emily mala 3560 g a jej hlavička bola uuuuuplne v poriadku, takze ziaden stres baby, ked je hlavicka baba uz velmi dole taksa to neda namerat ani ppribližne.

emyk
30. jún 2014

teda da namerat iba približne 😉

melanka21
30. jún 2014

No mne asi 10 minut pred porodom povedali, ze mala bude mat priblizne 2700 g ked sa narodi a pri narodeni mala 3390 g :D takze tieto ich odhady ja uz vazne neberiem 🙂 a tyzden , to nieje nic 🙂 my sme boli skoro o 2 tyzdne mensie a nakoniec aha :D

ooo
30. jún 2014

meraju to len priblizne. nam vychadzal rozdiel medzi hlavou a bruchom 7 tyzdnov - hlava vacsia, brucho male, zevraj zle prietoky, adamkovi nasli znak DS. isli sme na overenie k inemu lekarovi s lepsim utz a ziaden rozdiel nenameral, ziadne zle prietoky, ani znak DS... a tak aj bolo. adamko sa narodil uplne zdravy. takze nestresovat dopredu a ked si nie si ista, tak chod este k inemu lekarovi pre druhy nazor.

zuzica219
30. jún 2014

ahoj, ja nejako neriešim tieto ultrazvukové výsledky čo sa týka velkosti a váhy babatka,mne lekárka po termíne povedala, že dcérka má hodnoty podla sona tak na 35 týžden...narodila sa úplne v poriadku a z mojich detí bola najdlhšia aj naťažšia.takže nestresovať ved aj majster tesár sa občas utne 🙂 🙂 🙂

celasapremenim
30. jún 2014

no ano, vsetko sa da brat do uvahy, co tu baby pisu
ale pred porodom, tak v 38 tyzdni, by som sa informovala na tie rozmery a ci to nie je indikacia k cr, a ked nie, nech ti vysvetli preco
pytat sa je potrebne svojho lekara a na vsetko a cakat na vysvetlenie, nie ze odpovie ano a nie

borkavan
7. aug 2014

@celasapremenim chcem sa opýtať, to sa mám pýtať svojho gynekologa, na cisarák, keby môj mal stále hlavičku väčšiu? alebo už v tej pôrodnici, kde budem rodiť?
lebo mne teraz nameral väčšiu hlavičku je to až o 12 dní. síce aj telíčko je popredu oproti TP, ktorý mi určil v 12 tt. takže rozdiel medzi telíčkom a hlavikou je len 7 dní.

celasapremenim
8. aug 2014

Skor svojho porodnika v porodnici, ale vyjadrit y sa mal ku tomu vdetaj gynekolog

kolubica
2. apr 2016

@zabka79 kde je ta tabulka ? 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli