Som v druhom mesiaci a bolia ma zuby

krasinka
14. feb 2018

Ahojte baby, potrebujem radu... bolia ma strašne zuby ...som v druhom mesiaci ... ale bojím sa ísť k zubárovi pretože sa bojím že mi bude robiť niečo s nervami

pivonka17
14. feb 2018

Mozu sa ti začať odhaľovať krcky....mne sa to stalo pri poslednom tehotenstve. Skús si potierat ďasná päsťou zelená elmex senzitiv...mne to úžasné okamžite zabralo.

krasinka
autor
14. feb 2018

@pivonka17 a myslíš že by mi mohol robiť niečo aj s nervami ??

pivonka17
14. feb 2018

T o netuším...najlepsie je ísť k zubárovi,môžeš mať čokoľvek...krcky alebo zubny kaz. Ja som s nervami nemala nič spoločné.

krasinka
autor
14. feb 2018

@pivonka17 zajtra idem .... A keď už y aj niečo bude robiť musím to vydržať

katharines
14. feb 2018

@krasinka urcite ti da lokalne anestetikum, tak neboj.

dorottka
14. feb 2018

Ked zuby bolia VZDY to ma nieco spolocne s nervami, inak by to nebolelo. zuby bolia aj pri hlbokom kaze/podrazdenom nerve, aj pri odhalenych krckoch... uvidis zajtra. Inak neboj sa anestetika, je to vhodne aj pri tehotnych, je to urcite o 100% menej skodlive ako infekcia v zube (alebo zapaleny nerv, co je casto vlastne synonymum).

pupavica
15. feb 2018

kamarátka taky mala taký problém a nakoniec ju zubár robil niečo s nervami v zubech..nevím veľmi som to nepochopila vtedy ale nakoniec ju to pomohlo a uľavilo sa ji

iren88
15. feb 2018

môže to byť čokoľvek a tým, že budeš čakať si moc nepomôžeš. hlavne kľud, nemôže ti robiť nič bez tvojho súhlasu

liza199
15. feb 2018

zanedbaný zápal v zube môže narobiť väčšie škody ako si myslíš, lokálne anestetikum a dokonca aj RTG zubu je pre bábo neškodný. Určite to rieš, ako prvú pomoc ti za seba poradím klinčekovú alpu, trochu stiahne, ale zubára to nenahradí. drž sa 🙂

moncurienula
15. feb 2018

zubari su strasiak ale ked tam nepojdes tak si dorobis zle este viac, naber odvahu a chod. drzim palce 🙂

krasinka
autor
15. feb 2018

Bola som dneska, úplná pohoda ... ale veľmi som sa bála

tatisna
16. feb 2018

V tehotenstve su aj citlive dasna, mozu aj boliet ako ked boli zub. Treba dentalnu hygienu spravit ale bez fluoridovania - v prvom trim., hygienicka by to mala vediet...

krasinka
autor
16. feb 2018

Tak to som netušila

tatisna
16. feb 2018

ja som mala cele tehu citlive dasna a este par mesiacov po porode - moze to byt aj z kojenia.

krasinka
autor
16. feb 2018

No mňa začali bolieť zuby strašne

krasinka
autor
16. feb 2018

Jeden mám spraveny a začal ma bolieť ďalší

tatisna
16. feb 2018

Tak ked Ta bolia vsetky zuby tak to moze byt podrazdeny trojklanny nerv alebo iny. O to sa postaraju hormony...treba dobreho zubara, aby zbytocne nerobil co netteba...

evkaiska
18. feb 2018

@krasinka mna začal v druhom mesiaci bolieť umrtveny zub a este jeden, na ktorom som mala odhalený kŕčok. Zubár mi kŕčok ošetril nejakou pastou (vravela som mu, ze som tehotná) a na ten citlivý mŕtvy zub mi dal vzorky past- na rano senzodyne rapid, lebo tlmi bolesť a na vecer parodontax ultra clean. Mne pomohli, bolesť prešla.

evkaiska
18. feb 2018

A inak aj ten klinček mi zaberal. Žula som ich odusu (kym som sa neodhodlala k zubárovi). 😉

krasinka
autor
19. feb 2018

@evkaiska ďakujem za radu 🙂

katharines
19. feb 2018

@evkaiska klincek je fajn, len v tehotenstve treba aj s nim opatrne:
Klinček voňavý - dezinfekčné a miestne znecitlivujúce účinky. V tehotenstve je potrebné obmedzené užívanie, popisuje sa aj jeho schopnosť vyvolávať kontrakcie

evkaiska
26. feb 2018

@katharines jasne, v tehotenstve treba vsetko s mierou, opatrne a radšej menej ako viac. Zvlášť silne aromaticke korenia a bylinky. Ja som po klinceku siahla možno 2x, vždy som jeden rozhryzla na polku a podržala ho chvilu na bolavom zube. Neboli to zavratne množstva a uz vobec nie casto. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre