Spoločenská udalosť vo vysokom štádiu tehotenstva

kvietok89
13. jan 2015

Ahojte, tak podla výpočtov mi normálny dátum pôrodu vychádza medzi 21.7.15 až 4.8.15. Som síce ešte na začiatku ale už teraz myslím na všetky spoločenské akcie ktoré s manželom tohto roku absolvujeme. Jedná sa o 3 svadby a posledná má byť 18.7. Je to svadba mojej sestry. A začínam sa obávať aby som jej to svojim možným skorším pôrodom nepokazila.... Vie mi niekto povedať ako sa cíti žena v takomto vysokom štádiu tehotenstva? Nakoľko by som veľmi rada na tej poslednej svadbe bola 🙂.

jajka71
13. jan 2015

no moja svagrina bola svojej sestre za svedka presne par dni pred porodom a v pohode🙂 vsetko zavisi od toho, ako sa tehulka citi a aky je zdravotny stav jej i babatka🙂) ja som sa cudovala, ale bola aj na svadbe mojej sestry spolu s mojim bratom a dvojrocnym syncekom v osmom mesiaci a svojej sestry par dni pred porodom, ja som sa spolocenskych udalosti v tomto obdobi radsej vzdala, mozno aj preto, ze cakam dvojicky, alebo mam menej odvahy, neviem:(

terezka1947
13. jan 2015

@kvietok89 to je velmi individualne...kazde tehotenstvo je ine
ja som pocas prveho pobehovala a absolvovala aj svadby,posl.v cca 7mesiaci...ale uplne ok
pocas druheho by som povedala,ze som skoro nikde nebola,resp.ked aj ..tak iba tak na par minut zo slusnosti.
ale ked myslis na svadbu svojej sestry-vies,jej svadbu nepokazis tym,ze sa ti narodi babo(chapem,ze na svadbe byt chces a aj ona ta jednak asi bude potrebovat a jednak by ta tam chcela)
je dost mozne,ze aj ked ti termin vychadza ako vychadza,mozes mat uz aj odrodene...a moze byt,ze uplne v pohode zvladnes aj celu svadbu...
neda sa jednodznacne odpovedat...a kazda ti tu napiseme inu skusenost
teraz je najdolezitejsie,aby si sa ty citila ok a podla svojho stavu a babatka uz potom riesila vsetky akcie,kt.ta cakaju

jajurka
13. jan 2015

@kvietok89 ja som sa citila ako slon asi az posledny tyzden tehotenstva.. ale je to individualne. napr. sa moze stat, ze porodis skor (rata sa +/- 2 tyzdne). ale zelam Ti, aby vsetko dobre dopadlo a mohla si sa jej zucastnit 😉

babulina
13. jan 2015

ja som v den porodu bola na svadbe nasich znamych, porodila som 10 dni po termine, ale zvladla som akurat tak obrad a mala som dost, bolo neskonale teplo, priserne vela ludi, s tou poslednou svadbou by som velmi neratala, resp nie s nejakou dlhou pritomnostou na nej

luciacv
13. jan 2015

Hlavne sa neboj a nezabudni si so sebou zobrať tašku do pôrodnice. Nie namiesto kabelky, ale do auta, alebo tak 🙂 A uži si to nejakým bezpečným spôsobom. Ak je to prvé bejby, mysli na to, že sestrina svadba môže byť poslednou akciou na dlhé roky, pred ktorou nebudeš musieť riešiť dieťa (au pair alebo jeho prítomnosť).

suge
13. jan 2015

@kvietok89 Teraz by si naozaj mala myslieť viac na svoje zdravie a na zdravie svojho bábätka, ako na to, či niekomu nespravíš škrt cez svadobný rozpočet 😉 . Ešte ani nevieš, ako sa tvoje tehotenstvo vyvinie (klop klop na drevo, nech je všetko OK) a už plánuješ ďalekú budúcnosť, ktorá sa dokonca týka viac iných ľudí ako teba. Nech si tvoji príbuzní/priatelia užijú predsvadobné prípravy i svadobný deň, no ty sa do týchto "aktivít" zapoj len natoľko, nakoľko sa na to budeš cítiť, každý normálny človek to predsa pochopí 🙂. Držím palce!

henikav
13. jan 2015

@kvietok89 To ti nikto nepovie ako sa budes citit ty, pretoze to nezalezi len od samotnej matky. Ja som syna o 2 tyzdne prenasala a behala som do poslednej chvilky ako zajac, este pred porodom som dovliekla domov obrovsky nakup, vynosila, poukladala a potom to prislo. Pri dcerke som chcela fungovat do poslednej chvile normalne, ale od 7meho mesiaca som sa uz len gulala, skor som prestala aj pracovat, manzel mi musel posledny mesiac pomahat aj s obliekanim....... Takze uvidis sama ako sa budes citit. S troskou stastia dobre a neporodis skor, ako bude sestrina svadba. Keby to hned na teba tam aj prislo, tak pekne potichucky odides, nemusis im tym "pokazit" svadbu. No a ak porodis skor, urcite ti nikto nebude mat za zle ak na svadbe nebudes a ty si ju neskor pozries na videu. To je zivot 😉 Nelam si nad tym hlavu, to je este daleko a nijako to neovplyvnis, jedine zeby sestra prelozila datum svadby 😉

natalym
13. jan 2015

Ja som bola na svadbe v ôsmom mesiaci. Cítila som sa hrozne. Ale Ty sa nemusíš.

kvietok89
autor
13. jan 2015

Ďakujem za príspevky, budem to tu sledovať a dúfam že všetko dopadne tak ako ma 🙂

katarinamarkova
13. jan 2015

@kvietok89 tehotenstvo nie je choroba.
ak bude vsetko prebiehat tak ako ma, obaja budete zdravi.....tak kludne tancuj na svadbe aj den pred porodom.

kikuleenka
13. jan 2015

Ja som az do porodu 2x tyzdenne cvicila (jogu a fitlopty), nemala som vsak rizikove tehotenstvo. Cize ak bude vsetko v poriadku, nie je dovod sa obavat ani spolocenskych udalosti 🙂

katkalubkova
13. jan 2015

@kvietok89 Ahoj, no je to dost na tesno. Uvidis ako sa budes citit a aky bude tvoj celkovy stav. Pripadne vydrzat obrad v kostole a prve jedlo by si mohla zvladnut.
Ja,v prvom tehotenstve by som to takto na tesno mozno bola zvladla, pri druhom dietati pred porodom, urcite nie, 2 tyzdne som uz lezala. Ale prva bola sekcia, takze asi aj preto.
Kazdopadne je to este daleko a sama uvidis ako Ti bude ( ak mas prve tehotenstvo )
Ja som mala presne opacny problem.... mali sme smutnu udalost pred mojim druhym porodom a necitila som sa zial na to.

kvietok89
autor
14. jan 2015

@kikuleenka
tiež sa chystám cvičiť. pred tehotentvom som chodila na jogu a teraz po ukoncení prvého trimestra chcem pokracovať v gravid. Dufam ze mi to pomoze byt trosku vo forme.

meluela
14. jan 2015

@kvietok89
v tehotenstve je na svadbe problem 1) nepocikat sa pocas obradu a vcas najst zachod 😀
2) vydrzat hore tak dlho ako treba - ale vzdy ta moze hodit niekto domov ak by si sa citila unavena
ja som bola len na takych kludnejsich svadbach a v pohode
ale taku ozransku s hlucnym djom by som asi nechcela absolvovat (ale to ani mimo tehotenstva)

terezka1947
14. jan 2015

@kvietok89 vies,ja som pocas prveho tehu este den pred porodom umyvala okna...a naozaj som dokazala robit take veci,ze ludia,keby nevideli brusko,neverili by,ze som tehu-dokonca ja sama sebe som hovorila-jeeej,super...ved tehu nie je choroba....
aaaaale prislo druhe...a tak ti poviem...cele zle od zaciatku 😀 a uz sa modlim,dokonca neviem ci zajtra si rovno neklaknem pred lekarom,nech ma hned odrodi...lebo sice teraz dam za celym prispevkom smajlika,aaaale fakt to boli krute mesiace,velmi krute.
ty sa len drz,davaj si pozor a pokial sa da,kludne bud aktivna dokedy budes moct...ked sa citis dobre,nema zmysle sa specialne obmedzovat...vsetko s mierou primerane mesiacu tehotenstva sa da 😀

kikuleenka
14. jan 2015

@kvietok89 mne to pomohlo velmi, citila som sa lepsie ako pred tehotenstvom, kedy som sa venovala "iba" lezeniu...na joge som sa super ponatahovala, najma na chrbat to bolo super, vobec ma napriek brusisku nebolieval, co nemozem povedat teraz, ked ma krpata uz skoro 2 roky a ja si stale neviem na cvicenie najst cas 🙂

angelyana
14. jan 2015

@kvietok89 fakt je to indivindi. Ja som mala bezproblemove a ukazkove tehu, moje heslo bolo (a stale je): tehotenstvo nie je choroba, mala som kopec planov a aktivit a v 31tt ma ako blesk zasiahol skracujuci sa krcok, tvrdnutie bruska a zle vysledky krvi, takze do porodu budem len lezat, resp behat po lekaroch... Ono je to fakt individualne, neda sa nic planovat dopredu, ja som exemplarny priklad🙂

kika2111
14. jan 2015

ja som soferovala a nakupovala den pred porodom🙂 ani som nevedela,ze som tehu🙂 takze avisi na tebe ako sa budes citit🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre