Stomatologické vyšetrenie počas tehotenstva

karpan
23. feb 2015

Ahojte 🙂 potrebovala by som poradiť. Som v 13 t dnes som bola na kontrole a pán doktor mi povedal že si mám vybaviť vyšetrenie u stomatológa. Zostala som z toho zaskočená ale nepovedala som mu nič nakoľko som sa za seba hanbila. So svojou zubarkou som mala pred pár rokmi konflikt chcela som si od nej zobrať aj kartu ale nedala mi ju. Tak sa vás chcem spýtať či to vyšetrenie je nutné? ? Ci potrebujem od zubarky nejake potvrdenie?? zuby mám zatiaľ v poriadku a som ten typ človeka že kým nezomieram zubárov nevyhladavam. Ale ak je to potrebné pre bábätko tak by som samozrejme musela nájsť odvahu. Ďakujem

meusicka
23. feb 2015

@karpan ahoj, pocas tehotenstva mas narok na 2 rpeventivne prehliadky. ja by som to na tvojom mieste riesila tak, ze si najdes noveho lekara, ktory si od tej predoslej vyziada tvoje zaznamy. da sa to vybavit aj pekne postou. aj ked tusim takto si budes musiet preventivku zaplatit, lebo si nechodila pravidlene. ale dalsiu uz by si nemala.
injac tieto prehliadky nie su povinne, ked nepojdes, tvoja vec, ale ja by som uz tak ci tak riesila, ze zubara nemas. ked uz pre nic ine, tak do buducna 😉

marry27
23. feb 2015

kazdy gynekolog musi tehotnej odporucit preventivnu prehliadku u zubara. a hej, mozu byt dokonca za rok az dve a obe ti preplati poistovna. K starej zubarke, ak si s nou mala problem, uz nechod ani kartu si nemusis zobrat. Len si najdi noveho zubara, objednaj sa a to uz len on si nahlasi zmenu poistovni. Ja som zubara menila trikrat a ani raz nepotreboval ten novy staru kartu, lebo si urobil novu prehliadku zubov. S platenim je to tak, ze za preventivku platit urcite nebudes (teda nemala by si) , ale ak ti najde nejake kazy a tie ti bude chciet potom nasledne robit, tak za tie uz budes platit plnu sumu, lebo poistovna preplaca zakroky iba tym pacientom, ktori maju pravidelnu preventivnu prehliadku. Takze ak pojdes tento rok konecne na preventivku, tak o rok ti uz poistovna bude hradit zakroky, ktore ti zubar bude chciet robit. Ale moje odporucanie... urcite na tu preventivku chod. Ked budes mat malinke, uz sa tak lahko k zubarovi urcite nedostanes a to sa ti bude stavat, ze si niekedy cez den aj zuby zabudnes umyt ;) takze sup sup, vyhladaj dobreho zubara a rovno sa objednaj. nemas co stratit

karpan
autor
23. feb 2015

to by bolo fajn keby fakt nepotrebujem staru kartu. Nechce sa my vysvetlovat zubarke preco som nechodila na prehliadky kedze ona urcite na nas konflikt zabudla pretoze ho ma asi s kazdym pacientom. Zbavila by som ju licencie tak s neochotnou drzou povyseneckou lekarkou som sa este nestretla. Dakujem vam za pomoc a pokusim sa najst noveho zubara snad ma niekto zoberie :D

marry27
23. feb 2015

@karpan naozaj nebudes potrebovat kartu. nastastie to u zubarov chodi tak, ze vzdy aj tak potrebuju najnovsie zaznamy o zuboch a ked ti pozrie na zuby, on uvidi, kde mas blomby a ine zakroky, takze si urobi vlastnu novu kartu 🙂 hovorim z vlasntej skusenosti, lebo tiez som pochodila vela zubarov od detstva, kym som nasla toho praveho. teraz mam siesteho ;) kartu som nebrala nikdy 🙂

lucinabb
23. feb 2015

Ahoj ja som akurát v 15tt, as bola som v 14tt na normálnej dalsej preventivke, a pojdem este v priebehu tretieho trimestra... len ti spravi preventívku a zapíše do tehu knižky

patkah128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luckamorka
24. feb 2015

@karpan zubarka ti mozno aj preto odmieta dat kartu, lebo za kazdeho pacienta ktory je vedeny u nej dostava mesacne nejakych par eur.. kazdopadne ako ti pisali baby toto s nou nastastie riesit nemusis. preventivky si ale vybav hlavne preto ze v tehotenstve prichadzas o vapnik a mozu sa ti viac kazit zuby, a nemozes ani injekcie proti bolesti ani lieky ani proste nic, takze je lepsie tomu predchadzat ako potom trpiet.. a presne ako tu odznelo po porode zaspat s neumytymi zubami sa stava dost casto takze riziko sa zvysuje aj preto ze proste nebudes mat cas na dokonalu ustnu hygienu. vyuzi ze to mas bezplatne kym mas tu moznost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre