Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Strata príznakov tehotenstva v 7. týždni

natalia2111
25. aug 2014

Ahojte mamičky 🙂 Som tu nová.Registrovala som sa len dnes.Vaše príspevky na koníku však čítam už trošku dlhšie.V piatok (22.8.2014) mi môj gynekológ potvrdil tehotenstvo.Veľmi sa tomu aj so snúbencom tešíme pretože bábätko sme plánovali.Mám však taký problém.Od tej prehliadky sa mi stratili všetky tehotenské príznaky.Veľmi ma to znervózňuje.Doslova sa až bojím či to neznamená niečo zlé.Ked som zistila ze som tehotná nebolo mi absolútne nič.Asi v 6tt som dostala nevoľnosti.Bolo mi naozaj neskutočne zle.Jesť som musela asi každé dve hodiny.Mala som závrate,napínalo ma na zvracanie a ak som sa nenajedla nevládala som existovať.A teraz po tej prehliadke absolútne nič(som v 7tt).Ešte by som rada napísala že každá prehliadka u gynekológa ma strašne bolí(mám maternicu otočenú dozadu).Táto prehliadka nebola výnimka.Ked som odchádzala z ordinácie musela som si v nemocnici sadnúť na schody aby som neodpadla.Odvtedy ma bolí v podbrušku.Cítim tú bolesť ked spím ked som na prechádzke a niekedy aj ked len tak ležím pred telkou.Neviem čo mám robiť.Mám ísť na pohotovosť?Alebo mám zavolať svojmu lekárovi?Alebo mám isť rovno za nim?Alebo sa len príliš strachujem a kontrolujem?Mamičky prosím vás pomôžte mi.Ďakujem pekne za rady.

lessiie
25. aug 2014

Neboj sa, že máš bolesti v brušku znaména že sa Ti rozťahuje maternica, patrí to k tehotenstvu 🙂 Nevolľnosti v tehotenstve nie sú pravidlom, takže sa nestresuj, ešte dôjdu a pôjde Ti to aj na nervy :D (mne bolo zle 8 týždňov vkuse) niekomu nie je zle vôbec...ak nekrvácaš je všetko v poriadku, ak zazrieš čo i len špinenie, bež k lekárovi, ale zbytočne sa nekontroluj a nestresuj 🙂

bonaqa2013
25. aug 2014

Máš nevolnosti a musíš jesť každé 2 hodiny? To mi akosi nejde dokopy. Ja keď mám nevolnosti jesť nemožem vobec. No ak máš bolesti, zavolaj resp. choď k svojmu lekárovi. Mám 4 deti, ale žiadne bolesti som v tehu. nemala.

natalia2111
autor
25. aug 2014

@bonaqa2013 Ano musela jesť tak často.Aj napriek nevoľnostiam inak mi bolo na odpadnutie.Ďakujem pekne za odpoveď.

lent1lk4
25. aug 2014

@natalia2111 jemna bolest v podbrusku je normalna, ja som to citila ako mierne menstruacne bolesti, ako pise lessiie, je to sposobene roztahovanim maternice.. nevolnosti u mna tiez trvali kratko, aj pri prvom aj pri tomto tehu, vobec som nezvracala.. takze to moze byt vsetko uplne ok.. kym nespinis/nekrvacas alebo nemas fakt silne bolesti, nestresuj <3
@bonaqa2013 ono je to asi dost individualne, tiez mi na nevolnosti pomahalo najest sa

natalia2111
autor
25. aug 2014

@lessiie Špinila som 2 dni po tej prehliadke.Lekár mi však povedal že po vyšetrení môžem špiniť.Len neviem či 2 dni už nie je veľa.

lessiie
25. aug 2014

@natalia2111 no ale ak špinenie prešlo tak snáď by to malo byť v pohode...kedy si bola na UTZ?

lessiie
25. aug 2014

@bonaqa2013 no veď to je normálne mať nevoľnosti a musieť jesť každé 2 hodiny 🙂 mne bolo na začiatku neskutočne zle ale keď som sa nenajedla tak som odpadávala...🙂

lessiie
25. aug 2014

@bonaqa2013 len som jedla samozrejme ako mačka :D :D uplne málinko ale zjesť som musela...

natalia2111
autor
25. aug 2014

@lessiie Ja som tiež nepapala veľa ale niečo malé som musela inak by som určite odpadla.No teraz po strate všetkých príznakov mi nie je nič.Ani hladná som neni.Stačí mi jesť tak na raňajky,obed a večeru.Špinenie prešlo.Ani nekrvácam.V tomto je všetko ok.Len tie tehu príznaky sa mi stratili.Na jedinom vyšetrení na ktorom som bola bol ten piatok.Tam mi lekár potvrdil tehotenstvo.Povedal že všetko je ok.Povedal že som v 7tt a už videl aj srdiečko a že všetko je tak ako má byť.

lessiie
25. aug 2014

@natalia2111 tak ešte počkaj možno do stredy, štvrtku ak nekrvácaš a sprav si test...ja som testovala aj po potvrdení z krvi ešte tuším možno týžden a pol každé 2 dni 🙂 ale to už pre mňa bol iba "šport" :D páčilo sa mi ako paličky tmavnú a tmavnú :D

asha300
26. aug 2014

@natalia2111 ahoj ja som tiž náhle prišla o tehotenské príznaky v dvoch prípadoch to nebolo s dobrým koncom ale teraz som už šťastne v 27 tt a som neproblematická tehuľka len sa teším z kopkania 🙂 Každá sme iná aj tehotenstvo je každé iné. Treba počkať. Daj potom vedieť veľmi držím palce 🙂

natalia2111
autor
26. aug 2014

Ďakujem veľmi pekne za rady.Je super ze sa človek môže takto s niekym poradiť a porozprávať.Včera som bola u svojho gynekológa na vyšetrení.Chcela som mať istotu že je všetko v poriadku.Povedal že bábätko je v poriadku.Veľmi sa tomu so snúbencom tešíme a zároveň mi aj odľahlo.Vraj strata príznakov ešte neznamená nič zlé.A to že mi je teraz pár dní dobre neznamená že sa mi nevoľnosť nevráti.Tá bolesť v podbrušku je z rozťahovania maternice.Tiež mi povedal že sa nesmiem tak úzkostlivo kontrolovať a mám si tehotenstvo viac užívať.Každopádne som rada že je všetko tak ako má byť 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli