Sú injekcie Dexamed škodlivé v tehotenstve pre plod?

vcelickamaja
21. jún 2012

Ahojte, dostala som injekcie dexamedu , som v 30tt. Docitala som sa ze su to kortikoidy, teraz mam obavy ci viac neublizia babatku ako pomozu, ani neviem preco mi pichli zrovna toto svinstvo. Plod sa menej vyzivoval ale zatial to bolo vsetko v norme, parkrat som zvracala(v priebehu 2tyzdnov asi 4krat) , nechali ma v nemocnici na vyzive, a v prepustacej sparve mam ze som dostala aj dexamed. Uzivali ste niektora dexamed pocat tehotenstva??

katren
21. jún 2012

@vcelickamaja ked sa davaju pri IVF a ET, tak skodlive nebudu 😉

annalena
21. jún 2012

@vcelickamaja a nedali ti ho nahodou na dozretie pluc babatka ak by sa nahodou narodilo predcasne ???

vcelickamaja
autor
21. jún 2012

@katren fakt sa davaju aj pri umelom oplodneni? ..to som sa nedocitala, tak mi odlahlo, tak to nebude naozaj extremne skodlive,dakujem za info
@annalena ked som sa spytala na co mi to dali, povedali ze preventivne keby sa vyzivovanie zhorsilo, ze je to bezny postup, tak mozno aj preto ak by pocitali so skorsim porodom, ked to tak nemam rada ked sa pytam a im sa horko tazko odpoveda, akokeby som to mala automaticky vediet ze co to je a na co sa to dava.., myslis ze to je ako ten surfankant ci ako sa povie tym liekom na dozretie pluc?

annalena
21. jún 2012

@vcelickamaja surfaktant je latka, ktora v plucach zrelych donosenych deti zabranuje kolabovaniu plucnych komorok. predcasne narodene deti si ju nevedia "vyrobit", preto sa im musi umelo dodavat, najcastejsie cez tubus priamo do pluc. alternativne (ak sa to stihne podat mamicke, ked je babo este v brusku) sa moze stimulovat tvorba surfaktantu injekciami kortikoidov....nie som gynekolog, ale tusim su to 2 davky v odstupe 24 hod.

katren
21. jún 2012

@vcelickamaja no nasla som take lieky v teme: Mam/Nemam lieky na IVF 😉
ale mozu by t aj na to dozretie pluciek 😉

vcelickamaja
autor
21. jún 2012

@katren
@katren dakujem za informacie, clovek ked nema spravne informacie, tak sa zbytocne trapi na kadecim, pekny den prajem 🙂

sonikca
18. máj 2016

Ahojte, mne dnes podali jednu injekciu rano, druhu podvecer, mam hlboku trombozu, take mi pichaju aj na riedenie krvi fraxiparin. Ked som sa pytala, co to je, povedala: hormon :/ snazim sa nebrat ani lieky proti bolesti, aby neuskodili babatku, som v 31tt.. tie injekcie dexametazonu ma teda dnes dost sokli :/

martuska2
22. máj 2016

Klid. Moze sa pocas tehotenstva. Uplne normlna liecba niektorych tehotnych pocas celeho tehotenstva

zuzkakol
16. júl 2016

V oktobri planujeme IVF a od vcera si musim pichat Dexamed (8injekcii-8tyzdnov)..mam niejaky zapal bielkovinovych buniek a je to najlepsia liecba.trochu mam strach aby mi to este viac neuskodilo pred IVFkom.mate s tym kocky niejake skusenosti?dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre