Surové vajcia v tehotenstve. Čo to môže spôsobiť?

janajanajana
28. dec 2008

Viem, ze surove vajicka sa v tehotenstve vobec neodporuca jest, no a ja som nevedomky zjedla par kolacikov, v ktorych boli surove vajicka, co som vobec netusila teraz mam trosku obavy. Co to moze sposobit? Je dovod na nejake obavy? Vdaka za info

etnicka
28. dec 2008

podla mna pokial boli vajicka cerstve, malo by byt vsetko ok

sirinka
28. dec 2008

jana myslim, ze sa tak da nakazit toxoplazmozou, salmonelou a tak... ☹

etnicka
28. dec 2008

teoreticky hej, zavisi od toho, ake to boli vajcia, ak boli z obchodu, mali by byt bezpecne, lebo tie sliepky, co ich znasaju, sa nemaju ako nakazit toxoplazmozou

vilocka
29. dec 2008

salmoneloza sa prejavi do 36 hodin. Bolel by ta zaludok a mala by si hnacku. Ak to nepride, tak je vsetko ok. Neboj. Ja som zase zjedla udeneho lososa, sice len maly kusok, ale tiez mam z toho paniku, ze v nom bola listerioza. Snazim sa davat pozor ako sa da, a aj tak som urobila kravinu 😅 , no co uz, nevedela som, ze sa to v tehu nesmie.
Povedala som si, ze radsej na to nemysliet, ak sa cosi ma stat, stane sa aj bez vajicok a bez lososa....a co take romky, co vytahuju jedllo z kosa a ruky si neumyju jak je rok dlhy...a deti maju ako smeti 😀 .

sirinka
29. dec 2008

vilocka tak nejako...ja jem na co mam chut, neriesim to uz nejako hrozne, co sa ma stat, sa stane, dokonca som trosku ochutnala aj z tataraku... 😅

lucrezia
31. dec 2008

sirinka, tatarak- to ako tatarska, alebo tatarsky biftek?
ja si myslim, ze tatarska aj majoneza, pokial su kupovane v obchode, tak tam nic nehrozi, lebo to je vsetko pasterizovane, horsia je domaca napr. majoneza, ktora sa robi zo surovych vajec.
inak, mne uz z toho sibe....cim viac viem, tym viac sa bojim. pri prvom tehu (a to bolo davno) som o nicom nevedela, internet som nemala, jedla som vsetko a bola som taka spokojna a dieta som porodila krasne, zdrave....teraz len citam, co sa moze, co sa nemoze, ake choroby hrozia 🙄 a potom nad kazdym sustom premyslam.....

a este k tomu mnozstvu- utesovat sa, ze dam si len kusok, alebo ochutnala som len kusok, je hlupost. ak tam nieco je, staci, ked si obliznete prst, na mnozstve nezalezi ☹

sirinka
31. dec 2008

lucrezia biftek...jasne, napr. vacsina ludi sa nakazi toxoplazmozou pri priprave suroveho masa doma, staci len jeden prstik blizsko pusy...ja to radsej nejako velmi neriesim, to by som fakt musela drzat prisnu dietu a vacsinu priprav jedla robit v gumennych rukaviciach.

nikalove
18. dec 2016

No a ja som zjedla dnes az 2 surove vajcia som vypila. A sa bojim terz lebo som len 4 tyzdni tehotna

moni244
18. dec 2016

@nikalove a preco si to robila? Mne prides trocha mimo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre