Tanec na začiatku tehotenstva

olla
31. okt 2014

Ahojte dievčata ...chcem sa spýtať na vaš nazor a skusenosti. Sol tanečnica vo folklornom subore, nič profesionálne, ide o amatersky tanec a otehotnela som. Nerobíme tam žiadne umorne točky a zdvihačky. Vatšinou ide o prácu nohami. Chcem sa spytat či sa už musim toho vzdať aj ked som na začiatku tehotenstva . Velmi mi to bude chýbat ale zdravie je doležitejšie. Ďakujem

terezka1947
31. okt 2014

@olla ja nie som profi tanecnica 😀
som v subore-zbore...takze siroky repertuar 😀
aaale pri prvom tehu som spievala uplne v pohode do zaciatku 9.mesiaca tehu...potom sa mi uz nedalo
teraz som v 25tt a mali sme aj nejaku tanecnu choreografiu-nic extra namahave....ale nevladzem uz ani spievat a tanec-taaak trosku potancujem,ale potom to citim...nejako to nie je ok s bruskom...takze je to na tebe-ako sa citis....ja som nateraz skoncila 😀 ....."nabehnem"neskor....nevladzem uz.

olla
autor
31. okt 2014

@terezka1947 dakujem , takže všetko zavisi hlavne od osobneho pocitu ano? v pondelok idem k lekarovi prvy krat tak uvidim co povie, dakujem

terezka1947
31. okt 2014

@olla u mna ano....a urcite by som nejake skoky,vyskoky....trebars nejake zatazove dlhsie tancovanie prev tri mesiace zvazila-kazda zena je ina...ale lekarovi to urcite spomen-tehotenstvo nie je choroba....ale kazda zena sme ina a aj kazde tehotenstvo je ine 😒
no a verim ti,ze je tazke "vzdat"sa toho...ale potacujeme si o par mesiacov 😀

nair
31. okt 2014

@olla Ahoj podľa mňa je to na začiatku tehu v pohode, sama uvidíš, ako sa budeš cítiť a koľko budeš mať síl. Pokiaľ Ti nehrozí riziko úrazu, je to ok.. No ak aj vystupujete, keď Ti začne vykúkať bruško, daj si namiesto stuhy na hlavu čepiec 😉

nastasyk
31. okt 2014

Ja nie som tanecnicka, ale minuly rok som zacala chodit na tanecnu a hned na to som otehotnela. Tancovala som do konca 7. mesiaca, potom ma uz bolelo vsetko, inak by som aj do koncq🙂

olla
autor
31. okt 2014

@nastasyk a aky druh tanca?

olla
autor
31. okt 2014

@nair 🙂🙂🙂haha teraz si ma naozaj rozosmiala 🙂 ano vystupujeme ale tak dufam ze stale budem mladica so stuhami 🙂 ten kroj to je dostatocne siroke 🙂 len som sa bala o zdravie

olla
autor
31. okt 2014

@terezka1947 je to velmi tažke, akurat som sa vratila z treningu , nikto nič nevie ešte ale nebolo mi daleko od slziciek ...snad sa k tomu vratim

nastasyk
31. okt 2014

@olla caca, dzajf, valcik klasicky, rumba...

zahrah
2. nov 2014

Ahojte

Ja tancujem brusne tance, styl tribal fusion ktory vyzaduje vacsiu flexibilitu, silu a pracu svalov hlavne brusnych ako orientalne brusne tance ktore su menej narocne.
Co som sa docitala tak je ok pokracovat v aktivitach na ktore bol clovek zvyknuty. Takze je pokracujem. My mame vzdy pol hodinku na zahriatie cvicenie s jogou a take posilovacie cvicenia, zvladam zatial vsetko ale nerobim take tie kobra polohy, lebo zaklony su mi nepohodlne, nejak citim ze sa brucho pri nich natahujem.
Momentalne v choreografii mame vela otociek a tie nemozem robit zatial lebo potom mi je strasne zle a vraciam, vsak zle mi je aj normalne bez otociek. 🙂 ale dufam ze nevolnosti prejdu do vystupenia ktore je o mesiac, som v 15tt teraz, tak by to uz malo povolit.
Celkovevsa citim lepsie ked idem na hodinu, myslim ze to dodava viac energie.
Este si treba davat pozor pri joge pri stretchingu a nenatahovat sa nadoraz.

olla
autor
2. nov 2014

@zahrah a su v tom aj nejake podskoky? pretoze v subore nie je ziadne natahovanie a strecingy, mame kusok rozcvicku ale to je v pohode. Trapi ma viac to ze su to kysucko- terchovske tance...ciye sa tam aj urcitym sposobom podskakuje...nie ze pol metra nad zem ale tak citit ten podskok a toho sa bojim

nataly55
3. jan 2015

no ja tiez tancujem v subore, som v 10 tyzdni a chodim na treningy v pohode....kym sa na to citis, preco nie.....ja som zo srandy povedala ze budem tancovat, kym mi neodtece plodova voda..:D....ale samozrejme ked uz bude brusko vykukat tak sa prehodim do spevackej zlozky...sice mi bude smutno, ale co uz....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre