Ťažko znášam tehotenstvo

lulu1125
28. apr 2017

Ahojte babulky, chcem sa s vami podeliť o môj príbeh, pretože už som zúfalá.
Som v 11tt a tehotenstvo prežívam ťažko, neustále nevolnosti počas celého dňa, pocity na zvracanie s tým, že sa nevyzvraciam (ani neviete aká by to bola pre mňa úlava), stála únava, nechutenstvo k asi všetkým jedlám atď...
Najhoršie, že v 10tt som krvacala a doktorka mi dala kludovy rezim takze týždeň na jej príkaz ležím a zo všetkých strán musím počúvať aké je to nezdravé, že potrebujem pohyb, ako budem rodiť, že som pohodlná a podobne. Z toho ležania mi je tiež hrozne, všetko ma bolí...chrbát, nohy, ruky...vonku je hrozné počasie takže na prechádzku môžem zabudnúť. Trápi ma zápcha a bolesti brucha. Snažím sa ju riešiť ale ide to veľmi pomaly.
Som stále nervózna a náladová ako počasie. Často som nepríjemná k snúbencovi, čo ma mrzí lebo on ma stále hýčka a pomáha mi. K tomu myslím na všetky tie veci, ktoré musím ešte vybaviť na svadbu plus dokončujem školu. Zo všetkého sa mi chce plakať.
Dúfam, že ked prejde tretí mesiac bude sa to postupne zlepšovať no zároveň mám strach, že to bude ešte horšie.
🙏 😔

bobulazelena
28. apr 2017

Ber to tak, je nas tu strasna kopa, ktora sa marne snazi o dieta roky a musi podstupit umele oplodnenie a dali by sme vsetko za to mat tehotenske nevolnosti 😉
Ja viem, ze moj komentar ti asi mkc nepomoze, len treba sa vzdy pozerat na veci ako na pozitivne.
😉

zuzkass
28. apr 2017

Ahoj,asi tak ako hovori @bobulazelena aj ja patrim k snazilkam uz try roky sa snazime o druhe dieta a co by som dala za to aby mi mohlo byt prve try mesiace nevolno...ber to pozitivne a mysli na to ako uz v stvrtom mesiaci budu nevolnosti ustupovat a budes si uzivat tehotenstvo asi je to kus vela na teba ainak by sito brala keby ti zle vobec nebolo no urcite by si si uzivala viac aj pripravy na svadbu aj skusky...mam kamosku ktora je 7 mesiac tehotna a cele tehotenstvo jejej zle kazde rano uz siedmi mesiac zvracia no berie to pozitivne lebo sa tesi na babatko mozno si to este necakala ze to pride aje to na teba vela no nech ta snubenec hodi do auta a skuste sa len tak previest na aute mne to pomahalo v tehotenstve vypadnut z domu...

lenkaza
28. apr 2017

Ahoj, pri oboch tehotenstvach mi v 4 mesiaci vsetky nevolnosti pomynuli a to som doslova prezvracala a prespala 1. trimester... nepatrim k tym stastnym, ktore ani nevedeli ze su tehotne ... a prelezala som v podstate obe tehotenstva kvoli kolisavemu tlaku, bola na PN na vlastnu ziadost a som rada ze som tak urobila a mozem sa tesit z 2 zdravých deti .... a to je najpodstatnejsie pre Teba donosit a stastlivo porodit 🙂 🙂 🙂 Drzim palce

renimac
28. apr 2017

No ja tu zastupujem oba fronty 😊. Snažili sme sa o bábätko 3 roky a celý čas som si hovorila, že čo by som dala za to mať nevoľnosti, len byť tehotná. Teraz tehotná som a bez 3 týždňov vraciam celé tehotenstvo. Šťastie jednoznačne prevažuje, ale úprimne sa priznám, neraz som si poplakala, že mám už toho dosť. Zvracať pomaly z každého jedla, nemoct v noci spať, lebo sa mi všetko vracia do hrdla, pálenie záhy, pohár vody naraz som nevypila celé tehotenstvo, niekedy ma to prevalcuje. Potom sa cítim vinna, že ako môžem mať po tom všetkom takéto pocity... no ale fakt sa tomu niekedy nedá zabrániť. To malé milujem celou svojou dušou, ale už nech je koniec 😊😇.

zuzkass
28. apr 2017

@renimac aj ja to vravim ze co by som zato dala a co vam pomohlo po troch rokoch???

renimac
28. apr 2017

@zuzkass vieš čo, manžel sa už nemohol na moje zúfalstvo pozerať, tak povedal, že skúsime 1x natívne IVF v Brne a keď nič, tak si podáme žiadosť o adopciu. Išla som tam skepticka, ale chcela som mu vyhovieť. Tri mesiace predtým som začala brat vceliu materskú kasicku, vitamín E a vitamín D. Či pomohlo aj toto, neviem, ale má to na plodnosť vplyv.

anna___1
28. apr 2017

Poviem ti len toľko držím ti palce a pevné nervy, tiež som si tehu neužila a natrápila som sa aj s manželom.. a ano najskor som si hovorila aka som šťastná lebo sa nám nejaký ten mesiac nedarilo .. .. Porodila som len pred mesiacom, no som taká šťastná že to mám za sebou... rodila by som kludne hocikedy- porod je nič oproti tehotenstvu .... veľmi by som chcela druhé babo, len si neviem predstaviť byť znova tehotná .... Hovorí sa kto ma náročné tehu aspoň ma rýchly a dobrý porod, u mňa to naozaj platilo a to som bola prvorodička. Ani som nevedela, že rodím a bol to ten najkrajší okamih v našom živote, nič krajšie neexistuje.. stále mám pred očami ten krásny prvý pohľad maličkého a hovorím si, že to všetko za to stálo ♥

renimac
28. apr 2017

@anna___1 dúfam, že to teda s tým pôrodom bude tak aj u mňa 😉.

anna___1
28. apr 2017

@renimac držím palce ♥

doga666
28. apr 2017

Mne bolo zle 5 mesiacov v kuse..viem ako sa citis, myslim ze kazda zienka co cakala babo to vie..🙂 a to si zober ze niektorym bolo zle celych 9mesiacov..moja kamaratka este v porodnici grcala ked rodila..🙂 mas podporu v snubencovi, moj muz bol zase stale v zahranici na 3-4tyzdne potom tyzden doma..takze bol viac menej usetreny tych vykyvov nalad..ked si spomeniem ako som strasne nadavala ked som cele noci travila na hajzli..k tomu ma este aj prehanalo z toho mala co som zjedla..vzdy to vyslo nejakym otvorom okamzite...:D neskor zase bola zapcha a strasne krce v bruchu.. aj som chudla..v prvom trimestri som aj krvacala a 2krat skoncila na pohotovosti..polku tehu som da sa povedat stravila na zachode..a to este mam dcerku ktora je strasny cert..ja som dokonca nebola stotoznena s tym ze som znova tehotna znasala som to velmi zle..s manzelom sme mali problemy...ku koncu som mala problem chodit lebo maly ma strasne tlacil a bola to tak brutalna bolest akoby ma kazdu chvilu tam dole bodali..a skoro nikto nevedel ze cakam babatko..ale ked sa maly narodil, bola to laska na prvy pohlad, dokonca mi vyhrkli slzy stastia ked zacal plakat..fakt som vtedy vsetko hodila za hlavu a povedala som si ze to za to stalo..🙂 to zvladnes aj ty ja viemnze sa mi to lahko hovori ale je to tak..🙂 ved nienadarmo panbozko dal zenam moznost byt matkami..znesieme omnoho viac ako chlapi, a sme tak proste stavane..🙂 drzim ti prsty..len oddychuj, to je hlavne..ak mas mat kludovy rezim tak naozaj oddychuj, ked bude pekne tak sa chod prejst sadni na kavicku uzivaj si tehu..🙂 je to krasne..uvidis ako casom na to budes s laskou spominat a bude ti to aj trosicku chybat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre