Tehotenstvo a epilepsia.

pipkeska
25. feb 2020

Ahojte baby, sú tu budúce maminky, maminky s epilepsiou?

bajka3
25. feb 2020

@pipkeska ano. Pokojne napis co ta trapi

kacenocka2
25. feb 2020

@pipkeska aj ja som.. Kľudne píšte, sa pytajte

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
25. feb 2020

@cokolada_876 nestacilo ti jedno upozornenie od adminky, ze nemas sirit klamstva?!! Ty si fakt chora zena.
Len si vymyslas. Najprv ma babo downa, poobede uz zahadne nema. A aby si bola zaujimava, zasa si nieco vymyslis??!! Smer psychiater!!!

berenika39
25. feb 2020

@cokolada_876 stačí, žádné další nesmysly. NIkdo na to nebude reagovat, protože to není realita.

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pipkeska
autor
25. feb 2020

@bajka3 @kacenocka2 ahojte, ja som už mám doma 7 ročnú slečnu pomaly, chvalabohu zdravá, teraz čakáme 2 bábo a trošku ma trápi, ani nie že trápi, ale ... beriem lamotrigin farmax 400mg denne, 2 ráno a 2 večer, pri malej som brala iba 200mg ale mala som aj 3 záchvaty tak hneď po pôrode mi zvýšil na 400mg, teraz mi ponechal, neznižoval, že je to ok ... tak len dúfam, že bude drobček ok, samozrejme nič zlé si nepripúšťam, len ten pocit tej dávky, asi mi šibe 😀 koľko ste vy brali? vďaka

kacenocka2
25. feb 2020

@pipkeska ja som ho brala pri obidvoch tehoten.300 mg denne, su to vraj najbezpečnejšie lieky. Mam 11syn a 8r dcéra,obaja zdraví.Obe tehotenstva,sekcie v poho, ale boli aj záchvaty,no neublížilo im to.uz len dúfať ze to nepodedia

bajka3
25. feb 2020

@pipkeska ja som momentalne v 28tt, bude to nase prve babo. Beriem Arkvimma(lakozamid) 150mg rano aj vecer, pred tehu som brala 100 mg ale objavila sa aura tak sme pristupili k zvyseniu. Zatial som zachvat nemala. A podla utz je zatial drobcek v poriadku. U mna je epi ziskana urazom tak pevne verim ze ju drobec nepodedi. Ako ste to mali dievcata z kojenim? Boli vase deticky na UM?

sazumak
25. feb 2020

@bajka3 Ja som kojila obe dcérky 🙂 Staršiu kratšie, lebo bola predčasniatko a mladšiu vyše troch rokov. Brala som Depakine. Ináč, tiež som momentálne v 28tt. 🙂

lentilkaxxx
26. feb 2020

@veronikaszabova chlapa/chlapov už poriešila????? 😂😂😂😂😂 Všimla som si nejakých 12 strán. To sa asi dlho žiadnej nepodarilo niečo tak rozprúdiť

bajka3
26. feb 2020

@sazumak tak to si ma potesila. Neurologicka mi neodporucala dlhe kojenie, max 3 mesiace. Ja som chcela aspon do prvych prikrmov. Precitala som mnoho pribalovych letakov a vsetky maju vystahu ze sa kojenie neodporuca. Skusim sa poradit s pediatrickou a laktacnou, co oni na to.

pipkeska
autor
26. feb 2020

@bajka3 aj u mňa úrazom, malá je zdravá 😊 7 rokov som bez záchvatu, preto ponechal 400mg tak dr. vie čo môžem, utešujem sa 😀 verím, inšie si ani nepripúšťam, že drobček bude v poriadku ... ja som nekojila vôbec, v pôrodnici mi hneď zastavili laktáciu, dohodla som sa s primárkou, nechcela som, boli sme len na UM ... a rodila som prirodzene, nemusela som sekciou ...

pipkeska
autor
26. feb 2020

@kacenocka2 tak ty si mala 300g ja 400g myslím, že je to ok 😋

pipkeska
autor
26. feb 2020

@sazumak mohla si depakine? hlavne ze baby sú zdravé 😊

bajka3
26. feb 2020

@pipkeska ja som od 10/2012 bez spontanneho zachvatu ... zaciatkom roka 2018 sme zacali vysadzovat lieky, ze to skusime bez nich no nedalo sa v 3/2018 som mala vyprovokovany zachvat tak sme sa vratili naspat k liecbe. Verim ze vsetko dobre dopadne a nase deturence budu zdrave 🙂

sazumak
26. feb 2020

@pipkeska Počas tehotenstva som ho nebrala. Pri kojení v pohode, že vraj najmenej prechádza do mlieka. Dievčatá v pohode....zdravé, múdre a šikovné 🙂

mirka_92
18. apr 2020

My sa s partnerom tiež snažíme o malé ale nejako mám v sebe zafixovaný strach, že možem dosťať záchvat a ublížiť tak bábätku ☹

bajka3
19. apr 2020

@mirka_92 zivot nie je o strachu, ale o odvahe 🙂 spomen si na to vsetko co si uz v zivote preskakala (napr. studium, praca...) a vsetko si zvladla, tak zvladnes aj babo

mirka_92
19. apr 2020

@bajka3 To si poviem niekedy aj ja, že človek prekoná aj horšie situácie ako toto. Možno je to aj tým, že v rodine nikto nevie aký je to pocit keď vam príde zle 🙄 A ani doktor nevie nikdy uistiť, že bude všetko Ok 🙈

bajka3
19. apr 2020

@mirka_92 ten pocit bezmocnosti a to ze par sekund dopredu vies ze to na teba ide a nevies to zastavit je najhorsi na svete... nikto ti nepovie alebo ta neuisti ze vsetko bude fajn, to si musis v hlavne usporiadat sama, mysliet pozitivne a prijat dalsiu vyzvu

nicolle_ni
24. jún 2020

Ahojte, prosím Vás, som v 5tt + 5, beriem Lamotrigin 75mg dlhodobo 1-0-1 a včera keď som bola u doktorky na kontrole, mi zvýšila dávku na 100mg večer a v ešte v túto noc som aj dostala záchvat. Aku vysokú dávku ste prosím brali počas tehotenstva? Najviac by ma lamotrigin alebo ten lamictal zaujímal, ďakujem 🙂

pipkeska
autor
24. jún 2020

@nicolle_ni ja beriem lamotrigin 100mg jednu ráno a jednu večer 😊 všetko ok ... som v 26tt.

nicolle_ni
24. jún 2020

@pipkeska ďakujem za odpoveď, 100rano a 100 večer? Kam chodíte na neurológiu? A máte iba nočné záchvaty?
Ja mám jednu dcerku už 3 ročnú, ale vtedy som nemala ani jeden záchvat počas tehotenstva, potom až tesne po ťažkom pôrode, keď som zaspala po prebdenej noci.. a teraz mám také zmiešané pocity z toho včerajšieho záchvatu a bojím sa :(

pipkeska
autor
24. jún 2020

@nicolle_ni áno tak, ráno a večer 100mg 😊 záchvat som nemala už 7 rokov, ako som porodila dcérku, chvalabohu a chodím do Lučenca na neurológiu ... verím za tie pocity, ale nebojte sa, všetko dobre dopadne 😉

sandra151
24. apr 2021

Žienky a ako ste rodili ?museli ste mať cisársky?

pipkeska
autor
25. apr 2021

@sandra151 oba pôrody prirodzene 🙂 bez problémov 😉

sazumak
25. apr 2021

@sandra151 Ja všetky tri pôrody prirodzene a to mávam veľké záchvaty...ale všetko bolo našťastie v poriadku 🙂

zbety321
31. jan 2024

Ahojte su tu nejaké baby ktoré, mali/majú epilepsiu a brali clostilbegyt? Mali ste nejaké vedľajšie účinky? Ďakujem 🙂

pipkeska
autor
4. feb 2024

@zbety321 nepomôžem Ti, ja som brala lamotrigin 🤷‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre