Tehotenstvo a fajčenie

21. dec 2021

Ahojte baby, ja sa len čisto pýtam zo zvedavosti .. kedy ste si zapálili tie čo ste fajčiarky po skončeni tehotenstva že už ste porodili drobca. A ake ste mali učinky či vam bolo zle alebo tak. Ďakujem

mischell333
21. dec 2021

Ja som fajčila pri obydvoch čakám 3 tie a zapálim si.
Ove sa narodili zdravé dcérka zdravá syn má epi ale ma to par dni a z fajčenia povedali ze to nieje že genetika ci by som fajčila alebo nie ah tak by to mal ci teraz ci potom....

ivetamigalova
21. dec 2021

Po prvom, ktorého sa mi darilo kojiť, až keď som dokojila. To bolo približne do 11. Mesiaca. Po druhej, ktorú nekojim, po šestonedeli. Obe tehotenstva som samozrejme nefajcila. Ale ja ani niesom tuhá fajčiarka, 2-3 denne. Nevadí mi nefajčit aj dlhšiu dobu

daniela2202
21. dec 2021
mer12
21. dec 2021

Ja som teda po pôrode ani nemyslela nato si zapáliť, úplne v pohode to bolo až kým si manžel po pár dňoch nešiel zapáliť, keď sme už boli doma a reku, zo zvedavosti mi daj potiahnuť a teda hlava sa mi motala ako chorá, zle mi prišlo a odvtedy už som si nedala, aj keď ma to stále ťahalo

banderaska29
21. dec 2021

nie. nie nie nie nie ... materstvo je obeta. začni prvým krokom a to že mu vedome nebudeš ničiť zdravie. ja som bola fajčiarka ale ani jednu cigaretu som nedala počas tehotenstva nech som mala akúkoľvek chuť. a ani počas dojčenia.

teraz sú už väčší a tá predstava že mu dám igelitku na hlavu a budem do nej vyfukovať cigaretový dym - zle mi je z takých žien čo si nevedia odoprieť na úkor zdravia dieťaťa.

bluka2
21. dec 2021

Fajčiť pri kočíku je dosť nechutné, keď tak skús tak, nech dieťa pri tom vôbec nie je a už je také väčšie, nech ho smradľavymi rukami nemusíš stále chytať

ivetamigalova
21. dec 2021

@daniela2202 v prvom rade sa na tvoj názor na moje fajčenie nikto nepýtal🙂 v druhom je potrebné si uvedomiť, že nie každá si zapáli pri kociari/postielke/v blízkosti dietata. Tak neodsudzovat ženy 👍

gleep1
21. dec 2021

Ty si celé tehotenstvo nefajcila a teraz sa chceš k tomu vrátiť? Tak to si sorry, ale riadne hlúpa.

Ženy čo fajčia počas tehotenstva, to sú pravé krkavčie matere. Žiadna štipka svedomia, zodpovednosti, čistá idiocia.

ivetamigalova
21. dec 2021

@gleep1 komentujem nejaké tvoje zlozvyky ja a nazývam ta hlúpou? Ide o to ze mi nevadí nefajčit, zároveň mi ale nevadi fajcit 🙂 deti do toho nezatahujem, neobmedzuje to ich ani nikoho iného.

gleep1
21. dec 2021

@ivetamigalova ja som ta niekde označila? Ja som sa vyjadrovala k autorke.

Ale keď už píšeš- tak keď fajčíš v prípade že si nevadí nefajčiť tak áno, podľa mna si hlúpa.
Chceš to aj rozviesť?
1. Dávaš svojim deťom hrozný vzor . Vravis že ich to neobmedzuje? Keď to dýchajú tak im to dosť škodí plus pravdepodobne budú fajčiť “vďaka” tebe aj oni. A to už ich obmedzovať bude. Zhoršená kondícia, zhoršené zdravie, predčasná smrť- to všetko svojim deťom môžeš navodiť svojim vzorom.
2. Nicis si zdravie, ale to vieš. Pravdepodobne samu seba neznášaš, preto si to robíš. Nezáleží ti na tebe, čo je v poriadku, pokojne sa nenavid. Čo ale podľa mna nie je v poriadku je to, tvoje deti ta milujú a ty ublizujes tým deťom. Fajčenie ti privodi choroby a skoršie úmrtie a ten kto bude trpieť nebudeš ty, ty budeš mŕtva. Budú to tvoje deti ktoré ostanú na tomto svete a budú plakať že ich matka co sa pokojne mohla dožiť 80 rokov zomrela taká mlada, 70 ročná. (Ak vôbec)
3. peniaze- ale to je tvoja vec.

Ubližovanie svojmu potomstvu, to je podľa mna extrémne hlúpe.
Ale su ženy co fajčia a nechcú- tie len lutujem a drzim im palce aby to raz prekonali. Takým ako si ty naozaj ani trochu nerozumiem. Fajčiť a nemať nutkanie fajčiť je naozaj hlupost. Je mi ľúto že ta to uráža že sa ta to dotýka ale tak to podľa mna je.

gleep1
21. dec 2021

@ivetamigalova vieš, ja sa na zdravie pozerám tak, že to nie je zodpovednosť voči nám samim. Je to zodpovednosť voči našim najbližším. To sú ti čo prežijú a trpia. Nejde o nás, ide o nich. A áno, smrť rodiča alebo kohokoľvek blízkeho je vždy smutná udalosť, ale inak sa človek pozera keď mu zomrie otec alebo matka v 60 rokoch a keď mu zomrie v 90.

ivetamigalova
21. dec 2021

@gleep1 tak k bodu prvému 😄 nič nedýchaju, pretože ako som spomenula, nefajčím ani pri nich a ani v ich blízkosti. O vzore tu nekecaj, rodicia sú nefajčiari a obe ich deti ano, v dospelosti si aj tak spravia po svojom. A k bodu 2, v mojej 70ke moje deti budú mať pred 50kou 😄 jasne, ničím si zdravie, avšak neobmedzujem a nespôsobujem zdrav. Ťažkosti priamo svojim deťom. To ani do auta nemám sadnúť, lebo viem ze je tam možnosť zabiť sa? Takisto to máš s fajčením. Môžeš na to umrieť, nemusíš. Rovnako je opäť dôležité poznamenať, že nefajčím ani veľa ani často. O fajčení 20-30 cigariet denne sa tu nebavime

gleep1
21. dec 2021

@ivetamigalova som rada že to tvoje deti nedýchajú a drzim im palce aby s tým oni nikdy nezačali.

daniela2202
21. dec 2021

@ivetamigalova prepáč, to nepatrilo tebe

marilora
22. dec 2021

Fajcila som 20 rokov asi rok pred tehotenstvom som s tym prestala . Mala ma uz 3 roky , takze dobrých 5 rokov nefajčiar. Nechyba mi to, chute nemam, na cigu ani nepomyslim a docela mi to smrdí.

stonoz
23. dec 2021

@mischell333 fajcit v tehotenstve a este sa chvalit tym, to je uz aka hlupota

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre