Tehotenstvo a kontaktné šošovky

lea369
20. feb 2013

Ahojte, aké máte skúsenosti so šošovkami počas tehotenstva? Vadili Vám a museli ste prejsť na okuliare alebo nie? ... Mne 3 dni mešká mrcha, rozmýšľam nad kúpou tehoten. testu a všimla som si, že hoci mám relatívne nový pár šošoviek (cca mesiac), tak mi v poslednom čase dosť vadia a po pár hodinách ich musím vyložiť... 😎

atika11
20. feb 2013

ahoj ja nosim kontaktne sosovky pravidelne -2 dioptrie a nosila som aj pocas tehotenstva a mala som ich aj pri porode.pocas tehotenstva som mavala pocit,ze horsie vidim,ale mohlo to byt aj unavou.ja by som si nevedela predstavit prejst na okuliare.

lea369
autor
20. feb 2013

@atika11 no ja si to tiež neviem predstaviť :( ...len stále neviem či si už môžem urobiť test, aby nebol zbytočný, keďže mi mešká len 3. deň, tak už si asi všímam kadečo na sebe :D

katy1979
20. feb 2013

ja som nosila sosovky pocas tehotenstiev aj pocas porodu. Moze sa stat ze ti tie tvoje zacali vadit. mozno by to chcelo zmenit sosovky popr. roztok. Nemas len suche oci zeby pomohli kvapky?

lea369
autor
20. feb 2013

@katy1979 no uz vyse roka s nimi nemam problem a roztok stale ten isty, pretoze len s tymto som spokojna, iny mi drazdil oci...ako presne sa prejavuju suche oci? lebo mne vadia ako keby boli uz vynosene..

katy1979
20. feb 2013

@lea369 a ked ich skusis vymenit za novy par? mne sa stalo ze som uz aj novu sosovku vyhadzovala jednoducho mi vadila v oku. ja ked som mala problem so suchymi ocami tak mi vadili sosovky videla som vsetko horsie. mala som pocit ze si musim suchat oci. po kvapnuti umelych slz vsetko vzdy preslo.

standu
20. feb 2013

nepozorujem zmenu v tehu...mne vadi vykurovanie, takze trocha problem mam kazdym rokom v zime 😉

petronela919
20. feb 2013

ja som momentalne v 5 mesiaci a šošovky mi vobec nevadia vlastne si ani neviem prestaviť žeby som mala opať prejsť na okuliare, ale tiež sa mi zda že sa oči skor unavia ako ked som nebola tehu... hlavne ked pozeram telku alebo čitam knihu...ale aj očna mi vravela, že v tehu sa zvykne ešte viac pokaziť zrak ak si kratkozraka☹( naopak u ďalekozrakosti sa môže dokonca upraviť...

petronela919
20. feb 2013

@katy1979 a počas pôrodu s tym lekari nemali problem že si si nechala šošovky?... lebo mne doki vravel, že počas pôrodu musim vydržať bez alebo si zobrať okuliare...a bez by som nemohla lebo mám - 7,00 a to by som ani babo nevidela☹(

ivanka.7
20. feb 2013

Nerobili mi ziadny problem, pri porode som mala okuliare, aj po porode som ich nosila, lebo som spala vtedy ked mala, cize take ze den-noc som nemala :D Cca 3 mesiace po porode som sa vratila k sosovkam a ten navrat bol dost drsny :D najskor mi z nich veru nebolo ktovieako, nosila som ich vzdy len par hodin, potom som to postupne predlzovala a teraz ich zas nosim skoro cely den, okuliare len rano a vecer.

katy1979
20. feb 2013

@petronela919 tak ja som to v porodnici neoznamovala ani sa ma nikto nepytal. Ja som radsej cusala lebo by mi ich urcite kazali vybrat.

spynkaa
21. feb 2013

@atika11 Ahoj, prosím ťa ja mám asi to isté, nosím každý deň kontaktné šošovky, ale tiež mám pocit, že niekedy horšie vidím. Po porode sa to vrátilo do normálu alebo si išla k očnému?

atika11
21. feb 2013

nešla som k očnemu,nejako nebolo uz na mna tolko casu 🙂 ,vratilo sa to do normalu.ty mas termin v septembri,aj moj maly sa narodil v septembri,ale 2011.ak chces mat istotu chod k ocnemu,ale myslim,ze moze to byt len tou unavou.

sandri
22. feb 2013

baby a ako je to s porodom - moze byt prirodzeny porod, ked mam -5 dioptrie? Niekde som citala, ze pri vysokych dioptriach sa musi robit CR ☹

adriana458
27. feb 2013

@sandri to ani nesranduj, ja mam -6 dioptrie.. ale ešte som o tom nepočula, že by sa nemohlo prirodzene rodiť

mima86
27. feb 2013

ja som o tom pocula. moja kolegyna, ked sla rodit, tak mala tusim - 5 dioptrie a uz dopredu jej vraveli, ze by bolo lepsie urobit cisarsky. vraj porodne tlaky by jej mohli poskodit zrak. a ci vacsie dioptrie, tym vacsie riziko. do porodnice prisla normale aj s papierom od ocnej, ze maju robit cisarsky. ale doktor sa rozhodol, ze ju necha rodit normalne. takto ju nechali trapit celu noc a kvoli tomu, ze porod nepostupoval, tak jej aj tak ten cisarsky museli spravit.
takze aj tak to nakoniec zalezi od porodnika 🙂

adriana458
28. feb 2013

Trošku som googlila a dozvedela som sa že viac ako od výšky dioptrií to závisí od očného tlaku.. a niekde písali že sa tým zaoberajú od -8 dioptrií a niekde písali že až od -10 dioptrií.. keď si pôjdem najbližšie k očnému po šošovky tak sa ho na to opýtam

petlangerova
5. mar 2013

Keď moja mama čakala ma, tak práve prechádzala z okuliarov na šošovky a všetko bolo v poriadku. Má myslím -4 dioptrie a síce rodila cisárom, ale vôbec nie kvôli očiam, bolo to kvôli komplikáciám. Moja kamarátka je práve teraz tehotná a šošovky nosí úplne normálne, ani ju nenapadlo sa niekoho pýtať, či je nosiť môže. Asi by si sa na to mala spýtať niekoho povolanějšího, my ti tu asi moc neporadíme. Každý z nás vie trochu niečo iné, tak nech sa zbytočne nestresuješ. Skús sa treba pozrieť na nejakú poradňu priamo na webe, kde šošovky predávajú (našla som náhodne túto: http://www.vasesosovky.sk/caste-otazky/problemy...). Určite napíš až sa dozvieš viac, do budúcnosti by ma to určite zaujímalo, pretože mám práve po máme vysoké dioptrie - zatiaľ však rodiť nehodlám. 😉 😀

luciahromadkova
5. mar 2013

v tehotenstve v pohode, nosila som skoro stale, pocas porodu som ich mala, vytiahla som ich uz v pokrocilej faze porodu pre istotu, dala som som si okuliare nech vidim drobca 😀 a potom z pohodlia a nedostatku spanku a maleho sukromia na izbe bez zrkadla som si ich dala az na odchod domov. v tej porodnici mi to bolo nepohodlne davat a vyberat, tak som to neriesila. a potom doma zas viac sosovky- bez problemov a mam vysoke dioptrie -7

dai
5. mar 2013

@lea369 ahoj - nosim sosovky uz velmi dlho - pomaly 15 rokov... nosim aj rozne zvyraznujuce, ked mam chut aj farebne... ani pri jednom tehotenstve mi nevadili, detto neboli dovodom pre cisarsky rez ( kedze som si ich pri porode vybrala😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre