Tehotná - farbenie vlasov

10. feb 2023

Ahojte, zvykla som si farbiť vlasy farbou z drogérie, ktorá obsahuje aj amoniak. Som tehotná, v druhom trimestri a s tým farbením váham - môže to nejak uškodiť bábätku? Mám radšej hľadať nejakú farbu bez amoniaku, alebo je to jedno?

7kikuska7
10. feb 2023

Áno bez amoniaku

1angelika
10. feb 2023

mne na takúto otázku odpovedal môj doktor, že aby som uškodila bábätku tak by som musela tú farbu zjesť..

marth16
10. feb 2023

Bábu to neuškodí, tebe môže vadiť smrad alebo môžeš mať citlivejšiu pokožku, ak sa bojíš urob pred tým test citlivosti

veronikaszabova
10. feb 2023

Som v 32tt a vlasy si farbim kazdych 5t

simonka15513
10. feb 2023

Ja si farbim cca kazde tri tyzdne farbou bez amoniaku 🙂 keby ze nemam v skorom veku sediny tak nefarbim vobec 😀

ada12345
10. feb 2023

Tak zalezi ci mas vela sedin. Ak nie, tak by som v tehotenstve vynechala farbenie uplne. Ak mas sediny, tak jasne, idealne farbou bez amoniaku.

autor
10. feb 2023

@simonka15513 @7kikuska7 baby a ktoré drogerkove značky sú bez amoniaku? Zatiaľ všetky čo som pozerala boli s
@ada12345 nejde o to že mám šediny, ale už mám veľké odrasty a vyzerá to hrozne, necítim sa dobre.

iwka_77
10. feb 2023

Nie, neuškodí ani takáto farba. Nebudeš si predsa farbiť vlasy každý deň, že by to malo nejaký veľký vplyv.
By ma zaujímalo, že či žienky, čo riešia toto si dávajú napríklad striktne pozor aj na to, čo jedia a pijú napríklad.

simonka15513
10. feb 2023

Je ich viac 🙂 loreal syoss garnier ..

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1angelika
10. feb 2023

@bilberryday no a potom sa vyznaj..ale sedliacky rozum mi hovorí, že to nemôže škodiť...

lucia147852
10. feb 2023

Ja som normálne farbila, bezamoniakovou. Ale ja som takú aj predtým používala. Mne amoniakova strašne smrdela a vadilo mi to. Ja kupujem garnier

autor
10. feb 2023

@lucia147852 Garnier olia? Lebo keď som pozerala garnier color sensation, tak v nej je amoniak.

lucia147852
10. feb 2023

Áno, olejové sú bez amoniaku

autor
10. feb 2023

@lucia147852 a kde ju prosím kupuješ? Ja som ju v dm nenašla 🙈

lucia147852
10. feb 2023

U nás majú v dm, ale aj v tete som už kupovala

gabika0825
10. feb 2023

Tu nejde o to že by to uškodilo dieťaťu, farbit sa skôr neodporúča z dôvodu, že zena je inak náchylná, alebo precitlivelá na alergie v tehotenstve z dôvodu hormónov, mení sa celé telo. Že si dáš farbu na vlasy nemá dieťaťu ako uškodiť. Len si vyber šetrnejšiu najlepšie bez amoniaku.

mimi16
12. feb 2023

Autorka a to amoniak prechádza cez pupočník k bábätku? Trošku prehnané riešiť farbenie vlasov.

autor
12. feb 2023

@mimi16 neviem, ale veľa názorov čo som čítala ohľadom toho bolo, že keď už farbiť, tak farbou bez amoniaku. Tak asi nejaký dôvod na to je, skôr asi kvôli tým vyparom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre