Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bambi2
10. feb 2012

@barushkaaam a ja ze uz mas po skuskach?!!!! 😕

no my nic zatial, teraz cakam ovulku tak som zvedava ci to klapne. uz kaslem na to..
manzo zacal pist tu tinkturu kotvicnikovu ale iba rano a vecer, mu to musim prichystat ako malemu dietatu. sam si to neurobi. tak mu tam nalejem vzdy aj za obed 😀 😀 😀 dnes to musi klapnut... 😠

delideli
10. feb 2012

ahojte baby, chcem sa opytat- v pripade dalsieho tehu po MA v 7tt dostanem PN alebo to nie je dovod?viem,ze spatne sa pricina casto dokazat neda,ale myslim si (z viacerych dovodov),ze u mna k tomu nemalou mierou prispel stres v praci a nechcem znova riskovat..

barushkaaam
10. feb 2012

@bambi2 ee, este jeden tyzden a potom este jeden opravny...sme zacali az posledny januarovy tyzden, ale uz len jednu a mam klud 🙂 moj muzik nic neberie, len ho psychicky pripravujem na to, ze cca od 1. marca mi zacinaju plodne dni, takze nech zbiera sily. Som mu povedala, ze mi da aj keby nechcel 😀 😀 😀

inak baby neviete mi niektora poradit? nemeriam si BT, ovu sledujem len podla hlienu a ten som mala tento mesiac 14 -17 DC. Podla coho zistim ktory den presne bola ovu? da sa to vobec nejako zistit?

barushkaaam
10. feb 2012

@delideli pokial viem, tak po potrate sa v pripade dalsieho tehu PN automaticky nedava. Ale mozno ked to povies svojmu dokimu, to o tej stresovej praci, tak ta mozno vypise...poznam par bab, co boli na PN a to nemali za sebou ani potrat, akurat mali stresove zamestnanie a dostali PNku.

cillamilla11
10. feb 2012

@katty27 co 5 ?nerozumiem po kolkych dboch si robila test ak sa smiem spytat 🙂

ivana1234
10. feb 2012

Dakujem za povzbudive slova. Pockam do 8.tyzdna ...dufam ze menzes pride. A potom aj ovulka 🙂 @ tinara23 drzim palce. Niekedy hcg nemusi stupat podla ich tabuliek. Velmi drzim palce. Viem ze najlepsi liek na bolave srdiecko je nove bezproblemove tehotenstvo. DUFAM,VERIM A PRAJEM to vsetkym co sme prisli o babatko.

alaniska
10. feb 2012

@bublinka11 no mne v gestacnom vaku nieco pulzovalo, ale ci to bolo srdiecko nechcel potvrdit, na sono idem pondelok, ale dnes ma pobolieva brucho ako pred ms a mam trosku spinenie hnede, takze cakam ci sa nespusti potrat, zial, som pripravena... 😒

alaniska
10. feb 2012

@tinara23 no ja som mala 320 v pondelok a to som v 6tt a stupa strasne pomaly, bude mi brat hcg v pondelok teda ak sa nic nestane, lebo zacinam spinit zial a pobolieva ma brucho. 1000 je asi dost malo ale ja mam este menej, ked som kukala diskusie kolko mali v takomto obdobi tak to je neporovnatelne,ja verim ze do tretice to bude uz vsetko ako ma byt

katty27
10. feb 2012

@cillamilla11 no včera tj.den pred ms,,dnes som ju mala dostat a nic,,test pozitív,,tj 12DPO som si robila test.

bambi2
10. feb 2012

@alaniska ak uz zacinas spinit tak to asi nevyzera dobre... skoda ☹ ☹ ☹ ja som spinila tusim 4 dni a potom sa mi pustil potrat. poslednu noc som nespala iba som sa prevalovala z boku nabok, mala som take cudne bolesti ako keby mi tam nieco bublinkovalo... takze zvlastne to bolo. a rano o 4 ked som sla na wcko uz to vsetko slo... ja som to tiez tusila ale bola som ako tak pripravena.. a to ze som nemusela na kyret bola velka ulava..
hej, tisic je malo ja som mala tusim uz vyse 6000 ci kolko to bolo uz si presne nespominam ale bolo to vela... akurat, ze potom sa to nejako prestalo vyvyjat... ☹

alaniska
10. feb 2012

@bambi2 no je to take minimalne spinenie tak uvidim ako sa to a ci sa to rozbehne, som zvedava lebo ten kyret nechcem. Len som si chcela nechat v pondelok ukoncit PN, ale zas sa dufam az tak obavat nemusim, mala by som to takto skoro mat len ako silnejsiu ms, vsak?doma uz ostavat nechcem velmi...

bambi2
10. feb 2012

@alaniska mozno to ale nic neznamena, ktovie... uvidis ako sa to bude vyvyjat.
ak to pride, tak to este potrva, u mna to bolo o 4 dni. bude to ako mrcha, ja som tusim 5 dni krvacala ale silno... hroza to bola.. nechcem byt zla ale ked sa to ma stat tak radsej teraz ako neskor... ale zelam ti aby to dopadlo najlepsie ako to dopadnut moze!!!!! drzim ti palcne!!!!!

tinara23
10. feb 2012

@alaniska ja surfujem po nete ako šiši, lebo mne vlastne sestrička povedala, že je to v norme a to mi prišlo divné a prišla som na to, že každý labák dáva výsledky v iných jednotkách, tak napr. toto je v U/I:
3. týždeň 5 - 50 U/l
4. týždeň 50 - 500 U/l
5. týždeň 100 - 5000 U/l
6. týždeň 500 - 10000 U/l
7. týždeň 1000 - 50000 U/l
8. týždeň 10000 - 100000 U/l
10. týždeň 15000 - 200000 U/l
14. týždeň 10000 - 100000 U/l
a potom jednotkách: mIU/ml a tam je to inak:
Od početíOd PM (mIU/ml)
7 dní (1. týden)
3 týdny 0 - 5
14 dní
28 dní (4 týdny) 3 - 426
21 dní
35 dní (5 týdnů) 18 - 7,340
28 dní42 dní (6t)
1080 - 56,500
35 - 42 dní
49 - 56 dní (7-8t)
7,650 - 229,000
to len pre zaujímavosť, takže neviem v akých jednotkách je to u nás v labáku, dnes ma začali celkom dosť bolieť prsia, tak by to mohlo byť dobre znamenie, no uvidím 😒

monmud1981
10. feb 2012

sice som necitala predosle prispevky, len tuto stranu,ale zienky, nesmutte,ak trosku spinite, to este nemusi znamenat potrat. pobolievanie v podbrusku je tiez normalne, vajicko sa uhniezduje. Ja som ho bohuzial tiez prekonala v 10tt, ale v nemocnici so mnou lezala kocka, ktora spinila nahnedo a vsetko dopadlo dobre. ked som zistila, ze som znovu tehu, dr. mi predpisal hned dufaston, od 5tt a poviem vam, ze som chodila az do nejakeho 14tt s takoooooooou malou dusickou na wcko, aby som nenasla na nohavickach nic, co by naznacovalo predosly priebeh ☹ takze sa nestresujte a drzim siiiiiiiiiiilno palceky aby vam to vsetkym vyslo 🙂)))))

zuszana
11. feb 2012

@barushkaaam to by aj mňa zaujímalo, lebo si tiež nemeriam teplotu a podla hlienu tiež neviem, že kedy vlastne príde ovu na koľký deň asi, inak ja budem mať tiež plodné dni ak to pôjde všetko ako má začiatko marca, tak držím päste 🙂

bublinka11
11. feb 2012

@alaniska ja som pri druhom tehu spinila a dost...potom to preslo (mala som utregostan)...no aj tak to zle dopadlo.
Kamoska bola naraz som mnou tehotna, spinila tak, ze chodila na pohotovst, brucho ju bolelo ako pred MS velmi casto, tak ma stale povzbudzovala, ze ked je O.K: ona, budem aj ja...ona ma teraz krasnu dceru, mne to nevyslo.

Ale ak to nema byt dobre, tak radsej skor ako neskor....bud silna.

alaniska
11. feb 2012

@bublinka11 no ja beriem duphaston, spinenie sa trosku zosilnilo, ale napocudovanie som v pohode celkom, uz su skoro dva tyzdne odkedy viem ze to nieje celkom v poriadku, takze aj ten najvacsi smutok som uz prekonala, az sa sama cudujem ze to takto zvladam..aj ja si vravim ze ked to nieje v poriadku tak radsej teraz...

alaniska
11. feb 2012

@tinara23 drzim ti silno palce aby to bolo naozaj v poriadku, dr. skor sleduju ako HCG stupa s odstupom dni, tak ak ti to stupa pekne...mne to stupa strasne pomaly a to je kamen urazu, uvidim ake bude hcg v pondelok ak teda nebude vsetkemu koniec skor..to ze ta bolia prsia je super, ja si stale omakavam ale mna uz nebolia, nemam ziadne tehu priznaky, pri prvom tehu ma boleli este skor ako som spravila test a pri tomto tehu skoro vobec, len sem tam bradavky, ale zas mala som 3 dni zaludocne stavy hned na zaciatku a pri prvom vobec, takze kazde tehu ine..ked ta zacali boliet tak hcg zrejme stupa 🙂 dokedy teraz ides cakat na dalsiu kontrolu?

bublinka11
11. feb 2012

@alaniska bud silna...isto to na teba este dolahne. Na mna jednoznacne platilo, ze najlepsi lekar je cas.
Trapila som sa dlho...a postupne to odchadzalo a odchadzalo a mam pocit, ze teraz som uz v pohode...
Budem v pondelok na teba mysliet, daj potom vediet, ako si dopadla.

bambi2
11. feb 2012

@alaniska citim s tebou... je to hrozny pocit... ale nic sa neda robit, clovek je tu uplne bezmocny...
ci babo zostane alebo nie, musi sa rozhodnut same.... nemozme to nijako ovplyvnit ☹ ☹ ☹
ale nezufaj, aj keby to nedopadne dobre, je tu stale sanca na nove tehu!!!

lussi2
11. feb 2012

@ivana1234 ja som menzes dostala až skoro po ôsmich tyždňoch, a po druhom kyrete som menzes dostala po mesiaci. Nehovorím, že musí byť zlý je tam na to aby s pacientom komunikoval. Tebe ja na nič keď Ti niečo zistí a nepovie Ti to,a ty nevieš na čom si. Mňa by to tiež nahnevalo. Držím Ti palce 🙂 .

lussi2
11. feb 2012

@ivana1234 ešte ťa trošku povzbudím po druhom kyrete som otehotnela hneď po prvej mrche, čo som ani nečakala, teraz som v 18 tt zatiaľ je všetko v poriadku 🙂 .

ivana1234
11. feb 2012

@lussi2 Dakujem velmi pekne. Si ma povzbudila 🙂 Ja uz citam vselico na nete...ze sa mozu vytvorit zrasty po kyrete ...ved vsetko je mozne,ale netreba na to myslet. Nam povedali v nemocnici ze sa mozme snazit po 3 mesiacoch...co by mohlo byt v marci...ale niekde som citala ze po 3 menzesoch...a kedze uz je 7 tyzdnov a nic...tak neviem. Ale kazdy organizmus je iny. Ty si priklad 🙂 A po prvej mrche by uz asi mala normalne nabehnut aj ovulka.Ze?. Inak sestricka je velmi zlata. Tiez mi povedala ze ak by sa aj podarilo po prvom menzese aby som sa nebala...ze mali uz veeela takych pripadov a vsetko dobre dopadlo.Uvidim ako sa rozhodnem s tym lekarom...asi sa zacnem rozhliadat po nejakom inom. Ja mam stres trochu aj z toho ze uz mam 39 a to bolo nase prve babatko. Ale verim ze ten maly anjelik nas teraz bude zhora ochranovat,aby sa nic zle nestalo.
Asi 5 tyzdnov po kyrete som mala priznaky ze uz uz dostanem menzes,ale priznaky presli a nic.
lussi2 prajem t iaby aj nadalej bolo tvoje tehotenstvo bezproblemove a vsetko dobre dopadlo 🙂

bambi2
11. feb 2012

@ivana1234 mozte sa snazit aj hned ak sa na to citis. vobec nemusis cakat a uz vobec nie v tvojom veku... oni to odporucaju ale vies kolko zien otehotnia este pred prvou mrchou teda hned po kyrete? praveze, najlepsie je hned zacat a niec cakat. maternica je pohnojena tehotenstvom, je tu väcsia sanca. cim dlhsie budete cakat, tym tazsie to pojde. ak si psychicky a fyzicky pripravena, nie je na co cakat 😉

barushkaaam
11. feb 2012

@zuszana aha, co som nasla v inej teme tu na konikovi :

"Ale ja som si myslela, ze najprv je ovulacia a potom idu tie plodne dni, takze sme sa vzdy snazili este pred plodnymi dnami, pripadne este ten prvy plodny den (vzdy ich mam 3 za sebou) a neotehotneli sme. Proste tie spermie nemaju sancu tak dlho vydrzat. Ked som sa docitala, ze ovulacia je vlastne v den ked skoncia plodne dni,"

ale netusim, ci je to pravda, ktovie 😒

jeeeej takze mame ovu rovnako na konci marca? 🙂 tak drzim prsty, nech su za par dni potom pekne kolajnicky 😉

bambi2
11. feb 2012

@barushkaaam to si kde nasla??? 😀

barushkaaam
11. feb 2012

@bambi2 tu je ta tema :

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/mudr-jonas-skusili-ste-jeho-metody/

ty nahodou prosim nevies, ako je to s ovu? ci je na zaciatku plodnych dni, ci na konci? ja sa v tomto nevyznam, takze by som bola rada, keby mi to niekdo vysvetlil 🙂

bambi2
11. feb 2012

@barushkaaam je v prostriedku niekde... pred ovu su nejake 4 plodne dni tusim a po ovu tiez... ale to je Jonasova metoda, to je nieco ine...

bambi2
11. feb 2012

@barushkaaam my sme skusali 2- 3 dni pred ovulkou a klaplo.. zial nie na dlho... ☹ ale teraz to klapne 😉 😵 😵 😵

barushkaaam
11. feb 2012

@bambi2 link na tuto stranku som tiez tu na konikovi :

http://www.moje-tehotenstvi.cz/tehotenska-kalku...

a podla nej mi ovu vychadza na 5 den plodnych dni. My sme sa tento mesiac snazili den pred 1 dnom plodnych dni, takze nic z toho ☹ nevadi, uz som mudrejsia, tak skusime buduci mesiac 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre