Tehotná v Anglicku a so zníženou funkiou štítnej žľazy

wewe8584
8. máj 2012

Ahojte baby,
minulý týždeň som zistila, že som tehotná. Bola som u GP v UK a nič sa nedialo. Objednaná som až o 4 týždne k midwife - to už by som asi mala byť v nejakom 12tt. Ja ale užívam Euthyrox 25 a GP mi ani nezvýšil a ani mi nepovedal, že mám íst na blood test. Čo mám robiť? Prosím poraďte. Ďakujem veľmi pekne

kiwi82
8. máj 2012

ahoj, so šítnou žľazou v tehu nie sú žarty, zavolaj Dr., že si tehotná a on by ťa mal prednostne vzaiť. 4 týždňe je dosť dlhá doba. určite budeš potrebovať zvýšiť dávku. ja som začínala tiež s 25 kou a postupne som prešla až na 75 tku a dvakrát do týždňa aj 100 vku. Teraz v tehu budeš chodiť častejšie na odbery a všetrenia štítnej žľazy. držím palce.
@wewe8584

wewe8584
autor
8. máj 2012

Ďakujem veľmi pekne za radu, len keby to tu bolo také jednoduché. Tu v UK toto tehotným na začiatku vôbec nerobia. Pokúsim sa vyžiadať si to, som zvedavá ako pochodím. Neviem ako oni tu fungujú. Ako je možné, že tu toto nemajú povinné ako u nás.... :(

kiwi82
9. máj 2012

@wewe8584 ahoj, ano aj ja som počula, že v uk nie je to zadravotníctvo nic moc. u nás aké je také je ale všetko potrebné ti spravia. len sa moja nenechaj odbiť. dožaduj sa vyšetrenia. určite bude všetko ok, prajem krásne tehuľkovanie 🙂

wewe8584
autor
9. máj 2012

Ďakujem 🙂 Dnes sme boli s manželíkom na inej klinike a zaregistrovali sme sa tam....hneď zajtra idem k tej ich babici (midwife) a uvidíme. Budem určite žiadať krvný test. Som zvedavá kedy mi ho spravia a ako dlho budem čakať na výsledky. Ako dlho sa na výsledky čaká na SVK? Budúci týždeň odlietame na svadobnú cestu. Všetko naraz ... dúfam, že to zvládneme a malé bude v poriadku. Ty to už máš dávno za sebou, však? Ako tak pozerám na fotku 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre