Trisomy+ alebo Nifty

katesocka
9. aug 2018

Neviete mi prosím poradiť, aký rozdiel je medzi týmito testami? Cenovo sú podobné. Ďakujem.

evapistovic
9. aug 2018

@katesocka Su id inej firmy. Inak ide o to iste. Odhalit geneticke chyby u vyvyjajuceho sa dietata. Ja som platila za Nifty - zvolila som si rozsireny na 18 genetickych chyb. Nelutujem tie peniaze. Mala som istotu, ze je vsetko ok.

katesocka
autor
9. aug 2018

@evapistovic trisomy+ zistuje asi len 12 ochoreni ak som dobre pochopila. Kolko prosim stalo nifty a kde ti brali krv? U tvojho gynekologa?

evapistovic
9. aug 2018

@katesocka u mojho gynekologa. Ale osobne tam bola aj zastupkyna spolocnosti za Nifty a ona potom riesila so mnou zmluvy.
Platila som 449 eur.

katesocka
autor
9. aug 2018

@evapistovic ach jaj, moj gymekolog ma od dnes 2 tyzdne dovolenku cize asi skor musim zistit kto to este robi v mojom okoli

evapistovic
9. aug 2018

@katesocka myslim ze kazdy gynekolog ti rad ponukne tuto sluzbu, kedze aj lekar ma z toho nejaku proviziu.
Ale nejde o to. Ja nelutujem tieto peniaze vobec. Nemusela som podstupit amniocentezu a po vysledkoch testu som bola spokojna, ze je vsetko ok.
Navyse Nifty ma aj poistku...ze ak by sa ti predsa len narodilo dieta s postihnutim, odskodnia ta tusim na 40000 Eur bola zmluva.

katesocka
autor
9. aug 2018

@evapistovic no myslim ze by som sa na tie peniaze zvysoka vykaslala. Mne vyslo riziko na T 13 (Patauvov syndrom) 1:480 co je hranicna hodnota. Moj gynekolog to ani neriesil, iba doktorka na genetike odporucila amnio. Gynekolog ma na genetiku poslal kvoli riziku razstepu to vyslo 1:4 a tam staci morfo ultrazvuk na potvrdenie/vyvratenie a tam ideme 27.8. ked budem 20tt.
Ide mi teda o ten Patauvov syndrom a keby sa twsty pomylili a narodilo sa tak babo, to by bohuzial pravdepodobne zomrelo par dni po porode a tie peniaze by mi nepomohli k nicomu.
Inak pozeram stranku o Nifty, musim im napisat e-mail a oni mi poslu zoznam kto mi test spravi.

bobricek1979
17. aug 2018

@evapistovic ahoj a vieš mi povedať kde všade sídlia? Ďakujem

evapistovic
17. aug 2018

@bobricek1979 mne robili odber krvi priamo u mojho gynekologa v mesta Sala.
Ale zaroven bola pritomna zastupkyna spolocnosti Nifty a potom ona brala so sebou tu odobratu krv v specialnom kufriku. A tiez som s nou riesila zmluvu. Neviem, kde sidla.

bobricek1979
17. aug 2018

@evapistovic aha oki aj tak ďakujem

evaachesa
25. mar 2019

@katesocka ahoj, prosim ta bola si nakoniec na nifty? Vysli v poriadku? Alebo si isla aj na amnio? Dakujem.

katesocka
autor
26. mar 2019

@evaachesa ahoj, nie, na nifty som nebola, iba na amnio.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre