Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Užívanie Guajacuranu v treťom trimestri

hokejka111
19. feb 2013

GUAJACURAN,,,,,uzivali ste ho niektora v 3. trimestri???,,,ak ano, dovod??vdaka,,,,,, 🙂 🙂

majulino
19. feb 2013

ja v prvom trimestri sestrav tretom kvoli zapalu zaludka

lussy013
19. feb 2013

Ja som ho užívala v 34 týždni a dôvod bol že som sa začala otvárať bola som otvorená na 2 prsty tak som ho užívala 2 krát denne ale vybrala som len jednu škatuľku a potom som už bola v 36 týždni tak mi doktorka vysadila .Prečo ho máš užívať ty?

lussy013
19. feb 2013

@hokejka111 Ja som ho užívala v 34 týždni a dôvod bol že som sa začala otvárať bola som otvorená na 2 prsty tak som ho užívala 2 krát denne ale vybrala som len jednu škatuľku a potom som už bola v 36 týždni tak mi doktorka vysadila .Prečo ho máš užívať ty?

rebecca2006
19. feb 2013

@lussy013 užívala som ho celé tehotestvo, a to aj 2-3x denne. Ja trpím ťažkou nespavosťou, take toto sa lekárom zdala ako prijateľná alternatíva hzpnotík. Okrem toho so sa v 6. mes yačala otvárať, mala som hdráždivú maternicu, takže vlastne aj na toto. Určite mi Guajacuran neublížil ani diaťatku.... takže v pohode.

loxa
19. feb 2013

Mne ho predpísal moj gyn, ale pdla primara v nemocnici vraj ucinok guajacuranu niako zasadne neovplyvni datum porodu..ale ja som ho brala z ineho dovodu, takze mne asi pomohol🙂

lussy013
19. feb 2013

@rebecca2006 no ja som ho brala 2týždne ale mne vôbec nerobil dobre príšerne ma všetko bolelo hlavne svaly mala som ich úplne ocabnuté nevydržala som ani na nohách stáť a nemohla som v noci spať bolo to nepríjemne potom ked som ho už nebrala om sa cítila oveľa lepšie ....no neviem povedať na 100% či to bolo kôli nemu ale začalo to všetko ked som ho začala brať.

rebecca2006
19. feb 2013

@lussy013 a prečo ti ho vlastne predpísali? Gujacuran je okrem toho , že je liekom na vzkašliavanie- áno, to je pôvodná indikácia, robí aj svalovú relaxáxiu a trošku upokojuje. Tieto posledné 2 účinkz sa bvzužívajú u tehotných napríklad pri nespavosti alebo dráždivej maternici. Ale veľký zázrak sa nedá očakávať, hkavne ak žena predtým bola zvyknutá na silnejšie liekz, v mojo prípade klasické hzpnotiká, popro tom Guajacuran bol len lentilka. Ja som naopak nemala moc pocit, že mi pomáha, el aspiň trošičku mi ymiernil napätie. Prosémom v gravidite hje nespavoť, tam nie je moc čo podať, tak gznekologovia to riešia magnesiom a guajacuranom- lebo tie sa mlžu, je to rokmi overená prax. Na otváranie, skracovanie krčka, tonizáciemň, kontrakcie sa dáva tiež, ale mzslím, že nie je veľmi účinný skôr ako pomocný liek. Takže ak nepomáha, naopak, máš sa pri ňo horšie, preber s gznekologom otázku vzsadenia alebo nahradenia iným prípravkom. Ja som ho brala doslova z núdze cmosť.

lussy013
20. feb 2013

@rebecca2006 no pokiaľ viem bolo to kôli tomu že som sa začala otvárať v 34 týždni lebo vtedy mi kázala ležať a povedala že mi pomôže sa trošku uvolniť.no neviem ja som bola dosť aktívna v tehotenstve vlastne doteraz som ešte teda podľa možností .Potom po 2 týždňoch mi ho už vysadila že už nie je potrebný .Takže už to nejak neriešim len teraz nie a nie porodiť 😀

petra.hasonova
22. feb 2013

Ahojte, ja som v 30. tt, vcera som bola v poradni a kvoli tvrdnutia bruska a makkemu krcku mi doktorka predpisala Guajacuran 3x1 a Magnerot 3x1. Len som uplne nepochopila, ci mam brat jedno alebo druhe alebo mam brat oboje naraz. V pribalovom letaku pisu, ze magnezium zvysuje ucinok Guajacuranu (alebo naopak) a ze to treba uzivat opatrne. Neviete mi prosim niekto poradit ako sa to teda uziva? Doktorke som sa dnes nedovolala a teraz cez vikend neviem ako to brat. Vcera vecer som si dala obe a dnes na striedavo jeden a druhy... Diky moc.