Užívanie Magnerotu v tehotenstve

smajluska
9. okt 2019

Ahojte, chcem sa Vas spytat ci ste uzivali Magnerot v tehotenstve? Ja som v 5 mesiaci, a zacala som mavat krce v lytkach. Sice nie moc casto, tak 1 x do tyzdna. Tak mi ho lekar odporucil. Vsetko v poriadku s babatkom? Nemali ste pri uzivanie Magnerot problemy napr. hnacku, atd.? Za komentare Vam dakujem.

diaalex
9. okt 2019

@smajluska ja som si v druhom 3.mestri naordinovala magnezium a lekár ma zdrbal, že ho nemám brať, lebo keď ho vysadím dieťa bude mat “abstinenčné” príznaky ... že kým to on nepovie, nemá sa svojvoľne brať

misa2704
9. okt 2019

Magnerot je práveže super. Žiadne hnačky jedine že to preženies s dávkovanim. Prvý týždeň 3x denne potom od druhého týždňa po 2 tablety denne

lenjaaon
9. okt 2019

Aj ja som ho užívala po konzultácii s lekárkou kvôli tlaku, najskôr rovnaké dávkovanie ako píše @misa2704, len mne sa ten tlak neupravoval tak som brala po začiatok 3. trimestra a potom som už nebrala a mala som lieky na tlak. Ale čo sa krcou týka pomáha magnerot super. Len na konci tehu by sa malo magnézium vysadiť, môže spôsobiť predčasne otváranie.

miskahryzka333
9. okt 2019

@smajluska ak prehana tak si predavkovana aspon mne tak bolo povedane,uzivla som kvoli tlaku a nakoniec mi to vysadili uplne a nechali len lieky na tlak.

ukulela
9. okt 2019

@smajluska užívala som v oboch tehotenstvach. Kvôli tvrdnutiu brucha aj kvôli kŕčom v lýtkach. Je to normálne.

00ivi00
9. okt 2019

ja som sa lekára pýtala tak na začiatku tehotenstva, že či mi odporúča nejaké vitamíny a povedal mi len magnerot, že ten môžem užívať a bola som vybavená 👍

adrika222
9. okt 2019

Aj ja som ho brala tieš keď mi tvrdlo brucho počas tehotenstva

evuska135
9. okt 2019

Ja som uzivala 3 na den a super az do 38tt

malinajahoda
9. okt 2019

@smajluska magnerot som užívala kvôli kŕčom v lýtkach. Dr povedal, že môžem až 3 tablety denne. Ale stačili mi 2.

smajluska
autor
10. okt 2019

@malinajahoda Uzivala si cely cas 2 denne alebo potom uz staci 1 denne? 2 naraz alebo rano a potom cez den? To som sa zabudla Dr opytat ale v lekarni mi povedali ze prvy tyzden mozem aj 3 denne

misa2704
10. okt 2019

@smajluska dávku si treba rozdeliť jednu ráno jednu poobede v prípade troch tabletiek ráno obed večer

malinajahoda
10. okt 2019

@smajluska nedala som si naraz,ale s odstupom niekoľkých hodín. Deň bol dlhý 🙂

lenka2710
10. okt 2019

@smajluska mne ho tiež dala dr v poslednom mesiaci, pretože mala bola už veľmi nízko,tak aby sa maternica nestahovala! Vysadila som ho,keď mi na poradni povedala,že do konca týždňa porodim,tak nech ho už neberiem 😊

iveta143
10. okt 2019

ja som tiez uzivala v prvom trimestri magnerot aj kys. listovu, naordinovala som si ho sama a dr som to spomenula, tak sa len pytal ze preco...tak ze citila som som sa dost unavena,tak nemal s tym problem, no v tretom trimestri som ho uz nebrala, moze mat potom babatko abstinencne priznaky,a magnezium zabranuje stahovaniu maternice..takze uz by som ho v tretom trimestri nebrala, ak niesu na to vazne dovody...

smajluska
autor
12. okt 2019

Je tu niekto kto uzivanie Magnerotu v tehotenstve neodporuca? Mam strach o babatko. Ale urcite mam nedostatok magnezia, ked mavam sem tam krce v lytkach

adrika222
12. okt 2019

Smajluska a ktory tizden si tehotna. Nie nemoze uskodit len zalezi ako budes rodit prirodzene alebo cisarskim rezom lebo sato aj večinou bere na udrziavanie jasom az do konca tehu brala lebo som musela cisarskim.

slamocka
12. okt 2019

@diaalex ma pravdu, mali sme mamicku na izbe co brala v 3. trimestri, napriek tomu, ze uz bola viacrodicka, mala problemy s vyvolanim porodu. Prirodzene to neslo, vyvolavacky nefungovali. Maly jej na izbe stale plakal. Sestry na novorodeneckom tiez povedali, ze ten plac je sposobeny chybajucim prisunom magnezia. Ja som za seba rada, ze pocas mojho 3. trimestra, mali akurat na magnerot vypadok v lekarni. Lutovali sme ju vsetci... Takze kludne uzivaj, ale iba do 3. trimestra.

elly11
12. okt 2019

Ja som brala asi 8ks denne pri tehu a nic mi nebolo.. Dokonca to nepomohlo ani pri tvrdnuti brucha.. Extrémnom

smajluska
autor
13. okt 2019

@adrika222 20. tyzden som tehotna

sempra
13. okt 2019

Užívala som ho pravidelne, ale až od 2. trimestra takmer do konca najprv 3, potom 2 tablety denne, sám lekár mi ho odporučil, tiež som mala kŕče v lýtkach, ale každú noc, tvrdlo mi aj brucho celé tehotenstvo, posledný týždeň, dva, neviem už presne som ho prestala brať..malá nemala žiadne abstinenčné príznaky. Je to minerál, ktorý telo potrebuje. V príbalovom letáku je napísané, že počas tehotenstva sa može užívať a v tehotenstve je aj zvýšená potreba tohto minerálu, bo ho ženy majú často nedostatok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre