V ktorom týždni tehotenstva sa vyvinú genitálie plodu?

tucniacik
18. mar 2009

ahojte tehulky a mamicky,
mate niektora informaciu, v ktorom tt sa vyvinu genitalie plodu tak, ze vidno ci je to dievcatko-chlapec? viem, ze do urciteho tyzdna su rovnake, a potom sa "to" bud skrati na klitoris sa bude to dievcatko, alebo sa to predlzi na penis a bude to chlapec..ale neviem v ktorom tyzdni sa to udeje...hm?

anettad
18. mar 2009

tucniacik mne pri druhom v 17 t.t na 3d usg videl ze to bude chlapcek, dr. povedal s istotou 90 percent. 😉

mirsimka1
18. mar 2009

Lekári to nechcú veľmi prezrrádzať, lebo aj oni sú len ľudia a môžu sa zmýliť. Napr. môjdoktor mi to s istotou povedal až teraz pri štvrtom tehot. a aj to až na druhom ultrazvuku asi v 24. tt.

tucniacik
autor
18. mar 2009

uz som to nasla - v 16tt su uz vyvinute...

lyongirl
18. mar 2009

sestra to vedela v 12tt, že to bude chlapec...

terezka044
18. mar 2009

uz pri vnizku dietatka je rozhodnute, ci to bude chlapec alebo dievca - presne diferencovane organy su v 11tt, takze pri amnioceteze je mozne zistit pohlavie babatka uz od tohoto tyzdna.
pohlavie vidno od cca 16-17tt na ultrazvuku, vacsina mamiciek sa ho dozvie v 19-23tt, lebo v 20tt sa robi druhy povinny uzv. a potom pri 3D je to asi najlepsie vidno - 24 az 28tt 🙂

catrin1
19. mar 2009

mne videli v 14 tt ze to bude chlapec.. 😉

petra1985
19. mar 2009

mne to zistili v 22tt a teraz na poradni mi to doktor nikdy nevie povedat alebo nechce.. vzdy povie, ze je zle otocene.. zato ked som chodila inam vzdy mi to vedeli povedat hned 😉

habibi78
19. mar 2009

mne zistili v 16 tt že to bude dievča..... 😵

ivuska027
19. mar 2009

v 12tt su vyvinute uplne, aspon podla mudrych kniziek.. 😕 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre