Viete mi poradiť ako získať najvýhodnejšiu materskú? UK vs SK

11nikuska12
20. aug 2018

Momentalne sa nachadzam v UK,chcela by som sa poradit,co je lepsie ostat tu a porodit dostavat tu "matersku" alebo prist na SVK dostaat teraz podporu a potom ist na rodicak? Dalo by sa aby som dostavala podporu po cele obdovie na ktore by som mala narok aj po narodeni dietata a az potom by som nastupila na rodicak?ci ako to funguje?Vopred ďakujem za každú radu.

katka17787
20. aug 2018

@11nikuska12 po narodení dieťaťa nemôžeš poberať podporu , ale materskú na ktorú ak máš nárok pri pri mesačnom plate 1200 € to vychádza 700€ na 8 mesiacov a potom už len ten smiešny príspevok 210 e či koľko. V UK máš nárok na materskú len 5 mesiacov keď sa nemýlim, či ? Už je na zvážení čo je lepšie . Ty musíš vedieť na čo máš nárok tam.

11nikuska12
autor
20. aug 2018

@katka17787 ale na Svk nemam narok na matersku ci?ak pracujem tu

katka17787
20. aug 2018

@11nikuska12 záleží či si robila na zmluvu alebo nie ...a tiež koľko si robila na SVK musíš odrobiť neviem koľko dní ....dosť veľa na to aby ti materská patrila, ale to si môžeš vygooglit online to nájdeš

11nikuska12
autor
20. aug 2018

@katka17787 jaaj tak nemam nic odrobene na Svk hned som zacala pracovat v Uk viac ako 2r a na zmluvu

katka17787
20. aug 2018

@11nikuska12 podmienkou je mať platenú nemocenskú min 270 dni a teraz tym, že ty si robila v UK všetko si odvádzala tam zdravotku a tak podľa mňa nemôžeš poberať na SVK ale v UK ale môžem sa mýlit ja s tým skúsenosti nemám . Skús napísať email do soc.poistovne určite ti poradia 😉
https://www.socpoist.sk/materske/1293s

bona69
20. aug 2018

@11nikuska12 a nedá sa ti vybrať materská v UK a potom prídeš na Slovensko a dostala by si rodičak?

katyatzori
20. aug 2018

@11nikuska12 ahoj mne práve konci UK materská .Pracovala som tam 3 roky ale zmenila som prácu a zostala tehotná čiže mala som nárok na maternity allowance od štátu na 9mesiacov. Môžeš poberať UK materskú aj keď budeš rodiť a bývať po pôrode tu a potom ak budeš žiť na sk tak ti dajú rodičovský + rodinné prídavky zo sk. Čo je okolo €230 dokopy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre