Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vitamíny v prvom trimestri

hogen91
27. nov 2017

Ahojte, v piatok poobede som si robila test s pozitivnym vysledkom a pocas vikendu opakovane vysli pozitivne vysledky. Mam mierne krce akoby menstruacne a trocha aj v crevach. Teda viem ze som na 100% tehotna.😍 Pani doktorka ma objednala na vysetrenie az za tri tyzdne aby uz bolo dietatko aj vidiet a povedala ze si mam kupit v lekarni vitaminy. Ako pozeram tak pozeram po internetovych lekarnach ale nevyznam sa ktore vitaminy by boli najlepsie. Samozrejme zaklad je vyvazena strava co sa snazim dodrziavat uz dlhodobo. Chcela by som Vas poprosit o radu a odporucania co sa tyka vitaminov.
Dakujem🙏🤰❤

deti95060810
27. nov 2017

radšej uprednostni ovocie a zelenimu ako tie umelé hlúposti...
Na začiatku tehu ti lekár zoberie krv a bude vidieť z rozboru či nemáš nejaký nedostatok...Ak áno, doporučí niečo...
Ak tak veľmi chceš zabehni do lekárne, niečo poradia .... Niekedy aj to čo nemôžu predať...😉

lindusss2016
27. nov 2017

@hogen91
Najospevovanejsie su asi Femibion 1, co by ti pravdepodobne poradili aj v lekarni. Su trosku drahsie, z lacnejsich mas napr.Elastiq kyselina listova.
Ja som pri prvom tehu brala velmi sporadicky femibion, teraz pri druhom nic a zatial je vsetko v poriadku. Ide urcite aj o to, aku doveru mas vo farmaceuticky priemysel, ci ti vyhovuje brat umele vitaminy, mne je to proti srsti napr. V minulosti nikto.nic nebral a bolo to ok. Teraz lekari automaticky odporucaju a najlepsie zacat pri planovani a skoncit az po ukonceni dojcenia.... ja si nvm predstavit, ze by som dva roky vkuse mala do seba ladovat nejaku chemiu, ale tak kazdy ma na to svoj nazor. Dolezita je pestra a vyvazena strava a pohyb.

sadika
27. nov 2017

Staci ti obycajna kys. listova. Ostatne uvidis po rozbore krvi. Netreba do seba pchat zbytocne chemiu.

bosoriak
27. nov 2017

Kyselina listova staci. Akakolvek, aj ta najlacnejsia. Ostatne mas zo stravy.

snehuuulienka
27. nov 2017

@hogen91 základ kys.listova. nič viac

hogen91
autor
27. nov 2017

Dakujem🙂 snazim teraz zjest denne aspon 0,5 kg zeleniny a ovocia tak dufam ze to bude stacit ta kyselina listova.

alexandra1995
27. nov 2017

Ja mám tieto a som veľmi spokojná 🙂 kúpila som si ich na základe recenzií a fóra tu na MK 🙂

1mina
27. nov 2017

Ja mam napriklad od lekarky ladeevita.... neberiem ich ale kazdy den lebo mi nerobia dobre na travenie ale aj ked som tiez odporca celkovo liekov snazim sa ich sem tam zjest pretoze mi nechuti a mam problem potom davat si pozor na vyvazenu stravu pre babo ked sotva cosi natlacim do seba 🙂

maminuska
27. nov 2017

@hogen91 beriem femibion už pri tretom dieťati a som spokojná . Ku koncu pri každom jednom som brala ešte aj železo , pretože mi vyskočila mierna chudokrvnosť.

dlucy
27. nov 2017

Tiez femibion ale bez jodu musim.

ankasek
27. nov 2017

Počas tehotenstva neužívaj žiadne vitamímy z lekárne, ale čisto prírodné v ovocí a zelenine.
Tie umelé je chémia a to Tvoje dieťa nepotrebuje.🙂

zuzuliennka1
27. nov 2017

to co je za lekarku, co ti odporuci umele vitaminy z lekarne 😒 netreba ti ziadne tabletky - kedze ste uz dvaja, tak sa staci teraz zacat zdravsie stravovat, vela cerstveho ovocia a zeleniny, cista voda, jednoducho zdrava strava - kys. listovu v tabletkach neuzivaj vobec, ta je dobra pri planovani tehu, pocas neho uz moze plodu skor uskodit a dostatok kys. listovej v prijatelnej forme ziskas zo zelenej zeleniny - paprika, uhorka, salat,... ja som nebrala ziadne tabletky ani vitaminy, som 8.mesiac a drobec je v poriadku, dokonca vyvinovo sme o 4 tyzdne popredu 🙂

lubi40
27. nov 2017

@hogen91 jedine, co naozaj potrebujes, je kyselina listova (tusim 4OO microgr/den). Vsetko ostatne sa da z vyvazenej stravy.

hogen91
autor
27. nov 2017

Dievcata a pomohlo by mi aj magnezium ked mam krce?od vcera sa uz dostala asi 4x slaby krc v okolo pupka a som z toho vystrasena lebo nie je to taka typicka akoby "menstruacna" bolest. Nebol to nejaky strasny krc ale ako prvorodicka som zo vsetkeho paf🙂

zuzuliennka1
27. nov 2017

@hogen91 ano, na krce magnezium, mne teraz najma v noci trpnu nohy, krce mavam tiez, ale to uz hlavne z velkej zataze - no ja som striktne proti chemii tabletkovej a v tehotenstve uz toboz, takze ja pijem pocas dna na striedacku s obyc. vodou magneziu mineralku, mne to funguje

lucinocka
27. nov 2017

@zuzuliennka1 a co su prirodne vitaminy v zime? ovocie ? zelenina? skadial? z obchodu, nastriekane kilom svinstva? myslim ze je uplne fuk, ci hlta tabletky...

lucinocka
27. nov 2017

@hogen91 kludne si kup vitaminy v lekarni aspon na tie tri prve zimne mesiace... ja beriem Novalac napr. vitaminy

lindusss2016
27. nov 2017

@lucinocka
Ja v zime ako prirodny vitamin C pouzivam 100% rakytnikovu stavu, pestovane a vyrabane nedaleko nas, takze mam voci tomuto vyrobku doveru. Cele tototehu si.doplnam zelezo prirodnou stavou Rabenhorst a cuduj sa svete, konecne mi zelezo vobec nechyba. Ked som pri prvom tehu brala to hnusne ferro folgamma, tak som mala vysledky stale zle

zuzuliennka1
27. nov 2017

@lucinocka no uplne fuk to teda nie je, a zavisi kde ovocie a zeleninu nakupujes.. ci myslis si ze v lete je to ine? 😂
tolko chemie dostavame denne do tela vo vsetkom, ze ovocie a zelenina, pokial ich pred konzumaciou umyjes, su teda aj v zime rozhodne zdravsi zdroj, ako tabletky zo skatulky...

lucinocka
27. nov 2017

@lindusss2016 to nemusi mat vobec suivs, kazde tehu je ine🙂 v prvom by ti mozno nepomohla ani rakytnikova stava🙂

zuzuliennka1
27. nov 2017

nehovoriac o takej kys. listovej ktorej prijmes z tabletiek ovela vacsie mnozstvo, nez je vhodne a najma v tehotenstve... kys. listova vo zvysenej miere sa ma uzivat este pred otehotnenim, urcite nie tabletky pocas tehu

lindusss2016
27. nov 2017

Dalsim velmi cennym prirodnym zdrojom v zime je napr.med. a slovenske jablka sa tiez daju.kupit cely rok 😉

lucinocka
27. nov 2017

@zuzuliennka1 ano ale v lete mozes najst domacu zeleninu aj ovocie na trzniciach... co kupis teraz a kde? vsetko je dovazane...

lucinocka
27. nov 2017

@zuzuliennka1 keby si videla cim sa striekaju mandarinky, ktore cestuju ku Vam na Slovensko, nikdy by si ich do ust nedala, ne to umyla 🙂

lindusss2016
27. nov 2017

@lucinocka cely zivot mam slabu anemiu, v tehu som mala silnu. Pomohla mi stava rabenhorst 😉

zuzuliennka1
27. nov 2017

@lucinocka domace=nestriekane? haha 😁
sak okej, pchajte sa tabletkami pre mna za mna, stale je to len biznis, synteticke vitaminy, a dostatok zivin a vitaminov sa da prijat aj z vyvazenej stravy a aj v zime, nie sme ziadna rozvojova krajina trpiaca na podvyzivu... dobre teda, kupte si vselijake tabletky, Ccko, vitaminy, ked myslite... ja ostavam pri ovoci a zelenine... (aj bez tabletiek mame ukazkove vysledky vsetkeho, aj zeleza, podla mna to potrebne nie je)

lucinocka
27. nov 2017

@zuzuliennka1 kazdy podla svojho uvazenia🙂

zuzuliennka1
27. nov 2017

no dufam ze ty sa stravujes len z vlastnych dopestovanych plodin, chlieb si pecies sama, mlieko mas vlastne, maslo tiez, vodu dufam nekupujes vo flasiach,.... to je este len “naloz” chemie, ecok a bohviecoho 😂😂😂@lucinocka

lindusss2016
27. nov 2017

Farmaceuticky priemysel je poriadny biznis, ktory ryzuje na ludskych citoch, lebo pre nase zdravie a zdravie blizkych sme ochotny platit. Ale ano, kazdy podla vlastneho.uvazenia. niekto uveri tabletke, niekto jablku 😉 stoji to cloveka aj menej namahy, rano zapit par tabletiek vodou a mam postarane. Ja prisaham, ze moje dieta nikdy nespozna martankov 😅

lucinocka
27. nov 2017

@zuzuliennka1 nie, prave preto hovorim ze tabletky a to svinstvo co jeme je narovnako...taze bit sa tu do prs ze sa niekto zdravo stravuje, je somarina...ano zdravo sa stravuje presne ten co dodrziava vsetky veci ktore si vymenovala hore🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli