Vitamíny v tehotenstve

jessi06
9. jan 2024

Ahojte ako vitamíny ste užívali v tehotenstve? Ja používam ascorvita, horčík, kys. Listovú a železo koli zníženemu počtu. Z femibion mi bolo ťažko.

jamimo
9. jan 2024

@jessi06 železo a horčík sa navzájom vylučujú, treba brať s odstupom minimálne 2 hodiny 🤔

rebeka1211
10. jan 2024

Lejdy vita môžeš skúsiť

jessi06
autor
10. jan 2024

@rebeka1211 ladde víta som si objednala.

luciaruz
10. jan 2024

Mne povedal doktor, ze nie je tohto fanusik vôbec, stačí zdrava pestra strava. Ale aj tak kupujem femibion 🤭

jessi06
autor
10. jan 2024

@luciaruz mne bolo po femibione ťažko

1samer11
10. jan 2024

@jessi06 veľa vitamínou = vyšší nárast telesnej hmoty plodu. Nie je potrebné sa zbytočne prepchávať vitamínmi, potom sa rodia veľké deti. Ja užívam len železo (kvôli jeho nedostatku), magnézium (kvôli syndromu nepokojných nôh), kyselinu listovú a v zimnom období som si nasadila vitamín D. Keď cítim, že na mňa niečo lezie nasadím vitamín C. Všetko ostatné sa snažím nahrádzať pestrou a vyváženou stravou.

jessi06
autor
10. jan 2024

@1samer11 brala som pri malom femibion nebol veľký mal len 2700.Asi u každého inak no toto tehotenstvo mi femibion je ťažký na žalúdok.

maryetta
10. jan 2024

@luciaruz veru. I ja som takeho mala. Kedze mne z vitaminov resp zo vsetkeho bolo zle. Tak ze mam sa snazit ozaj zdravu a pestru stravu. 3x som nebrala nic.
Teraz pri poslednom mam ineho dr. A on ze nooo vzhladom na vek ze aspon ten prvy trimester mam brat. Brala som femibion. Ale brrr teda. Neviem ci nahoda ci zas tie vitaminy ale celkovo najhorsie tehotenstvo-nevolnosti. Zle mi bolo. Bolesti hlavy. Uz dobre ze som na konci. Vidina bolesti pri porode ma upokojuje ze koooonecne mi bude dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre