Vysadenie Utrogestanu. Postupne či okamžite?

popo1
5. nov 2007

Zdravim vsetky tehulky. Som v 9tt po IVF. Na sprave z Centra asistovanej reprodukcie mam napisane, ze do konca desiateho tyzdna mam uzivat 3x2 tablety a potom postupne vysadit, ale moje lekarka mi ho kazala vysaditna konci 10tt, bez postupneho vysadenia. Mate s tym, prosim Vas, niektora skusenost?

hanaj
5. nov 2007

Ahoj, som na tom podobne, az na to, ze ja ho mam uzivat do 12tt. Tak som sa na to pytala lekara,volala som mu cca pred tyzdnom, lebo som bola v tom, ze do toho 12tt by sa to malo vysadzovat postupne, no povedal, ze po tom 11tt - 12tt budem uzivat uz len 2x2 tablety (asi 2-3dni), potom len 2x1(tiez asi len par dni) a potom uz nic. Dnes sa ho este spytam, idem na kontrolu, dam vediet 😉
A drzim palce 🙂

popo1
autor
5. nov 2007

Dakujem za odpoved. Som zvedava, co Ti na kontrole povedia. Zdalo sa mi to divne, ze by som mala Utrogestan vysadit hned, bez postupneho znizovania davky. Bojim sa, aby to nesposobilo potrat.

hanaj
5. nov 2007

Mam rovnake obavy, ze to bude pre telo sok a netusim, ako sa s tym vysporiada. No necham si to v kazdom pripade vysvetlit. Podla toho, co viem, tak utrac mame na doplnenie progesteronu, ktory vylucuje zlte teliesko. No to je postupne nahradene placentou, ktora prevezme jeho funkciu, takze asi z toho dovodu uz netreba prog. zvonka. Ale mozno trepem 😅

hanaj
6. nov 2007

Ahoj, tak som sa na to popytala a je to tak, ze po ukonceni 11tt mam par dni (podla toho, ako mi vyjde balenie) uzivat 2x2 (namiesto 3x2), potom len 1x2 (tiez par dni) a potom uz nic. Vraj, ak by som prestala zo dna na den z tejto relativne vysokej davky, tak by som mohla zacat krvacat 😒
Takze tak 😉

popo1
autor
6. nov 2007

Dakujem pekne, urcite ho nevysadim naraz aj ked mi to tak nakazala. Lieku mam dost, takze to mozem vysadzat postupne. Ako sa citis, mne je dost tazko od zaludka, hlavne rano. A co brusko? Neviem, ci to robia tie lieky, ale mam ho uz dost velke, takmer nic nezapnem.

hanaj
6. nov 2007

Ja sa citim perfektne, nejake naznaky nevolnosti boli v 6-8tt, ale to tak dva-tri krat za tyzden. teraz mi je skvele. Akurat to oblecenie sa scvrkava 😀 POskulujem uz po nejakych tehu veciach 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre