Vysoké hodnoty

lonelyfrog
30. jan 2012

Ahojte, som v 12 tt môj gyn. mi nameral hodnotu NT 2,5 mm a poslal ma pre istotu na genetiku do martin alebo minuly rok nam tehu vydrzalo len do 10 tt tak vraj pre istotu .vravel ze je to v norme ale trosku vyssie tak aby som sa nebala.ked som ale prisl ado martina gyn. mi nameral hodnotu az 4,7 mm co je uz dost zle a z populacneho rizika 1:958 mi vypocital riziko pre mna 1:20 velmi ma vystrasil nejak tomu nemozem uverit ani nie tomu ze mne sa to nemoze stat ale ze je to zrazu az taka velka hodnota a merania prebehli v priebehu 24 hodin...ostatne je ale vsetko v poriadku hlavicka mozog chrbtica srdiecko rucky nozky aspon tak to mam napisane ze vyzera byt v poriadku a aj nosova kosticka je ok ...mate niekto skusenosti s niecim takymto prosim ....

sabcav
30. jan 2012

@lonelyfrog držím palce 🙂 , zkus se zeptat spíš tady 😉 :

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nt-hodno...

lonelyfrog
autor
30. jan 2012

dakujem , mám naozaj zmiešané pocity...

dyba
30. jan 2012

@lonelyfrog ahoj. môžem sa opýtať,čo ti robili na tej genetike?

lonelyfrog
autor
30. jan 2012

iba sono , robil mi ho hodinu poriadne mi buchal po bruchu lebo babo bolo zle otocene poriadne ma vytrapil bolo to celkom neprijemne, naozaj mi je zvlastne ze dvaja gynekologovi ami v priebehu 24 hodin namerali tak rozdielne hodnoty...

lonelyfrog
autor
30. jan 2012

@dyba ...teda kontroloval aj srdiecko a hlavicku , meral mi ten uhol kosticiek na tvari proste vsetko bolo ok az na tu hodnotu...neviem ci to moze ovplyvnit ale bola som predminuly tyzdne velmi prechladnuta...vraj moze hodnotu zvysit aj infekcia...zajtra idem na prve odbery verim ale ze vsetko bude ok aj ked uz mam chrobaka v hlave a to je to najhorsie..

dyba
30. jan 2012

@lonelyfrog pri prvom bábe sme boli na tzv. genetickom sone v Olomouci. to búchanie po bruchu si pamätám . až som mala slzy v očiach. ja som išla na to sono dobrovoľne sama, lebo už mám dávno po 35 a vtedy sú riziká väčšie. mne vtedy zobrali aj krv a vyhodnotili. všetko bolo ok. teraz čakám druhé bábo,ale do Olomouca je to ďaleko,tak hľadám niečo bližšie.
každopádne držím palce

lonelyfrog
autor
30. jan 2012

@dyba dakujem , ja som bola v tom Martine je to sukromna klinika takze sa tam dost plati ,co som citala tak boli vsetky zeny spokojne ale mne sa to nejak nezda lebo tomu fakt nejak neverim , citim ze babo je v poriadku tak dufam ze to nie je len nejaka sebaobrana.k babu gratulujem a prajem veeela zdravicka a v ktorom ste tyzdni? 🙂

dyba
31. jan 2012

@lonelyfrog začínam 7tt, takže sa musím rýchlo objednať. a začína mi byť poriadne zle od žalúdka. aj pri prvom tehu mi bolo otrasne. teraz k tomu ešte dcérka. no tak snáď to zvládnem. veď sme po tých detičkách tak túžili.
jedna kočka z koníka mi poradila Mudr. Čunderlíka z Blavy a ešte som našla nejakého Mudr. Holána z Blavy.
to centrum v martine sa ako volá? a koľko ste platili? to ti robili asi tiež to genetické sono. my sme v Olomouci platili 2 000 českých korún. bol tam perfektný prístup personálu. keby to nebolo tak ďaleko, tak tam ideme. ale nemáme kde nechať malú na tak dlho. ešte nie je zvyknutá na dlhšiu varovku 🙂

lonelyfrog
autor
31. jan 2012

@dyba no ja som pri prvom tehu nemala ranne ale celodenne nevolnosti ale iba nejake dva tyzden a teraz mi bolo iba raz zle inak ani neiem ze sa nieco deje teda az na to ze si zvykam na pre mna mega prsia obcas zavadzaju 😀 a to som sa vzdy stazovala hehe.v martine sa to vola femicare a platili sme 30 eur za sono.bud 22.2 aebo 29.2 by som mala ist na amnio tak som zvedava .dnes som bola na prvych odberoch lekar vravi ze jemu sa zda byt vsetko ok tak uvidime.pytala som sa na vysledky krvi ale vraj nemusia vobec vyjst zle aj keby babu nieco bolo ze budem musiet vydrzat na vysledky z amnio...

veruka
1. feb 2012

Měla jsem hodnotu 3,6mm a malému jsou 4měsíce a jeví se v pořádku.Držím pěsti na dobré výsledky!

lonelyfrog
autor
1. feb 2012

@veruka a bola si aj na amnio?alebo na genetike aspon na sono?tam sa ti nieco potvrdilo alebo nie?ja verim ze to bude ok len ten chrobak v hlave je hrozny ale nevadi vydzime s bambuliatkom :P

veruka
1. feb 2012

lonelyfrog byla jsem na choriových klkách ve 14.týdnu a výsledky dopadly dobře a i ten UZ ve 20.týdnu dopadl dobře.Hlavně neskládat zbraně!!!!!Drž se!

lonelyfrog
autor
3. feb 2012

@veruka dakujem ja mam zatial z asebou len prve krvne testy co sa tyka genetiky je vsetko ok ale vraj sa to hodnoti az po testoch z 16 tt tak som zvedava ale verim ze je vsetkook . moje bambulatko je fit citim to :P

lonelyfrog
autor
21. júl 2012

ahojte tak a sme na konci tehu velmi sa tesim na nasho drobceka velmi ho lubim a verim ze bude vsetko nakoniec ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre