Wellnes pobyt počas tehotenstva

barathkitti
7. aug 2016

Ahojte;mozme ist pocas tehu na wellnes pobyt?masaz,jacuzy,atd?dakujem

seahorse27
7. aug 2016

Ja by som nešla, masáž ti ako tehotnej nikto neurobí...

jasminet
7. aug 2016

Do jacuzy by som tehu nesla, masaz kludne - sije, ramien...celotelovu nie

sara07
7. aug 2016

@seahorse27 masáže pre tehotné sa robia len to treba vediet

seahorse27
7. aug 2016

@sara07 ved ano, ale nie v kazdom hoteli su na to pripraveni - to si treba overit vopred. Masaz pre tehotne sa lisi od obycajnej masaze.

barathkitti
autor
7. aug 2016

Takze sa mam informovat na hotely pre istotu kvoli masazy.dakujem za info baby

lukamka
7. aug 2016

@barathkitti ja som s Wellnessom skoncila pocas tehu. V tej tepluckej vode sa drzia kadejake potvorky a bola som na to nachylna aj pred tehotenstvom. Odporucam more, super sme si ho s bruskom nedavno uzili. Ak sa ale predsalen rozhodnes ist, mam par tipov, ktore som vyuzivala aj pocas dovolenky pri mori:
- rano som sa vzdy dole natrela cistym kokosovym olejom, pricom som mierne zasla aj dnu (olej vytvori ochanny film a trosku chrani sliznicu, profi plavkyne pouzivaju cistu vazelinu - da sa kupit v lekarni)

kupit sa daju aj tampony na plavanie, ale tomu som ja nikdy velmi neverila - podla mna saju do seba aj tu vodu z bazena a tak mas celu vzorku priamo v sebe :/

- vzdy ked som vysla z vody hned som menila spodny diel plaviek za suche pricom treba vsetko dobre osusit
- samozrejme plavky vzdy dokladne oprat
- vecer sprcha s intimnou penou s cajovnikom a samozrejme dbat na cisty uterak

pokial ide o masaze - je to v pohode ak si das masirovat siju a lopatky, alebo tvar, nohy atd. Kazdopadne masera upozorni, nech ho nenapadne nieco ti mobilizovat

-sauny by som ani nezvazovala pokial na to nemas naucene telo a niesi celorocna stalica v saunach.

-ak sa mienis aj slnit, nezabudni na ochranny faktor - na tehu kozi sa zvyknu robit pigmentove skvrny. A brusko sa tiez nema vystavovat na slnko, kvoli placente

ostava ti teda obliect zupanik a papucky a cely den lenosit na lehatku - aj to moze byt prijemna forma wellnessu, okrem toho na takom pobyte bude urcite fajnove papanicko, niet nad oddychnutu a spokojnu tehulku 🙂

barathkitti
autor
8. aug 2016

Prave som dostala email od hotela ze maju teh.masaz takze to by bolo super.len este sa bojim od jacuzy ale ved nax nieco ine vymislim na pobyte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre