Začiatok tehotenstva a autoškola

estrejita
21. aug 2015

Ahojte dievčatá... nedávno sa mi na testíku objavila druhá čiarka čo sa veľmi tešíme.... avšak teraz mám dilemu....

som prihlásená do autoškoly a mám z toho dosť stres (ale som donútená okolnosťami a najmä s bábom sa zíde), myslíte si, že môj stres (čo predpodkladám, že bude ako sa poznám) popri robení vodičáku môže veľmi ovplyvniť nejako to maličké takto v začiatkoch? ☹

maslenka47
21. aug 2015

Stres z autoskoly moze ovplyvnit babatko. Ale ovela viac stresu mas z laborovania nad tym , ako moze babatko ovplyvnit stres z uplne beznych veci.

Tehotenstvo nie je choroba, nemusis sa tvarit ako z porcelanu len preto, ze sa "objavila druha ciarka". Uzivaj tehotenstvo a neries somariny. Najlepsie na najblizsich 8 mesiacov vypnut modreho konika uplne :D

jasminet
21. aug 2015

@estrejita kamoska zacala robit autoskolu ako tehotna, skusky robila asi tyzden pred porodom, ja som chodila s nou a pocas autoskoly som otehotnela a syn je kludne dieta a ma rad auta 🙂))) neboj

ivana82
21. aug 2015

Ja som zacala robit vodicak v januari a koncom marca som zistila, ze som tehotna. Skusky som robila tusim v 10 ci 12 tyzdni. Stres zazivas teraz uz aj pri celkom beznych situaciach a ani si ho neuvedomujes, lebo dnes je taka doba. Stale si hovor, ako ti ten vodicak pomoze, ked uz bude ten drobcek pri tebe a ze sa musis naucit soferovat prave, aby ste si to ulahcili. Mne to pomahalo. 🙂 Vela stastia 🙂

lauricka
21. aug 2015

vodicak sa ti zide, tak skus nejak ukludnit, aby si sa nestresovala v tej autoskole, nic sa ti tam nestane, tak sa nauc uvolnit a byt v pohode

cica869
21. aug 2015

Zbytocne sa stresujes a sama si ten stres robis...nie jw to nic strasne, ja som bola v 4 tom mesiaci ked som skusky robila a mala je v poriadku len klud

sissy27
21. aug 2015

@estrejita tehotenstvo nie je choroba... pokiaľ sa cítiš fyzicky v poriadku, nemáš extra nízky tlak, nebýva ti zle, nekrvácaš, tak nemáš dôvod správať sa inak ako doteraz... teraz vodičák odložíš, lebo si tehotná, potom budeš po pôrode, potom sa nebudeš vedieť pohnúť od malého dieťaťa, budeš unavená, nevyspatá, potom pôjde do škôlky a bude častejšie choré, plus nastúpiš asi do práce, potom príde škola tak sa budete musieť spolu učiť a vlastne sa stále sa nájde niečo, prečo si "nemôžeš" spraviť vodičák...
ak ho chceš, tak do toho...

evka_evka
21. aug 2015

Ahoj. Ja ked som si robila vodicak bola tam jedna mamina, ktorá mala skúšky týžden pred terminom porodu a vsetko v pohode zvládla. 🙂

dasenka352014
21. aug 2015

ahoj, ja som robila vodicak tiez v zaciatkoch tehotenstva....nastastie zle mi este nebolo, tiez som sa bala stresu ale zvladla som to. Horsie bolo to ze uz ked som mala vodicak, tak som nechcela soferovat, pretoze ako cerstva neskusena a tehotna soferka som sa proste bala.... :/ teraz bude rok co mam vodicak a nemam skoro nic odjazdene :/

mamkamirka
21. aug 2015
Používateľ mamkamirka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamkamirka.

musis sa na to pozerat pozitivne, ako ti to veci ulahci ked budes mat vodicak a pojde to neboj sa🙂

zuzanka.zuzu
21. aug 2015

stres z autoškoly??? 😀 😀 😀 počkaj keď začnejš jazdiť v reálnej premávke, to ešte len bude stres 😎 😎 😎 doteraz si ani nevedela, že toľko debilov existuje 😅 stres z autoškoly, stres z prvej jazdy, stres zo skúšok, stres z ostrej pemávky vo vlastnom aute, stres po kúpe nového auta, prvý škrabanec, prvý štuchanec, prvá havária, prvé vystrelenie airbagov... neboooj autoškola je v podstate ako škôlka v tvojom auto-živote 😉

alenazv
21. aug 2015

Ja som si mala robit vodicak minule leto,uz som mala vsetko nachystane,testya tak,ale zistila som,ze som tehu,tak som to jednoducho odlozila a robim si ho teraz pekne v klude,ked uz ma maly 4m. Lebo hned po urobeni skusok sa odporuca intenzivne jazdit,aby sa do toho clovek rychlo dostal a teda neviem si to celkom predstavit to sklbit,porod,novorodenec,cvicne jazdy.a moj instruktor my vravel,ze mal tehotnu ziacku a ze uz nikdy by to neurobil.ze je to neni velmi vhodne,koli stresu.kadeco sa stava aj pocas vycviku,mne minule nedal jeden prednost na hlavnej a skoro som to donho vpalila.no pekne som sa klepala a keby ze som teho tak tam hadam aj porodim 😀 jasne ze teho nieje choroba,ale ja som toho nazoru,ze naco sa zbytocne vystavovat problemom v tehotenstve?

ruthike
21. aug 2015

Ahoj, ja sice vodicak mam uz roky, ale nikdy som nesoferovala, a teraz zijem v uk a uz sa tomu neda vyhybat:( zacala som kondicne jazdy v 9. Tyzdni, mala som ich 6 a instruktor mi povedal, ze som pripravena , nasledne som mala havarku v 26. Tyzdni (soferovala som s manzelom ako konzultantom - aspon, ze som nebola sama), ale nic sa nikomu nastastie nestalo. Vraj to nebola moja chyba, aj ked mojou sebadoverou to znacne otriaslo. Nechcela som jazdit, ale po par tyzdnoch som sa dala nahovorit opat na kondicne jazdy, teraz som v 33. Tyzdni a zvladam to v pohode, akurat si potrebujem odskocit na zachod a pit pocas jazd. Pisem preto aby som ta povzbudila, ze sa to da🙂sama budem jazdit, az po porode, nerada by som sa dala prekvapit kontrakciami:D Myslim si, ze take prinerane stresy su okey, moje tehotenstvo je pohodovejsie nez to prve napriek vyssim stresovym hladinam, ale samozrejme pokial by si si odsledovala, ze ti jazdy a stresy sposobuju prudku nevolnost a podobne, tak radsej odlizit. Za seba ti poviem, ze v prvych dvoch trimestroch to ide lepsie, lebo ti neprekaza brusko;)

estrejita
autor
21. aug 2015

dakujem vam vsetkym najma za povzbudive slova, pytala som sa najme preto, ze som natrafila vcera na clanok od nejakeho lekara z prednasky, ze "zeny sa nechavaju vypisovat 3. trimester pricom najdolezitejsi je 1. kedy sa vsetko vyvija a tvori sa nervova sustava" a neodporucal robit vodicsky kvoli stresom a pod....

ale snad to zvladnem uz ked som tam zapisana...ved budeme dva mozgy na to 😀

monhla
21. aug 2015

@estrejita V kľude si autoškolu urob - tam je stres len do tej miery do akej to dovolíš. Veľa tehuliek si dokončuje VŠ /niekedy dokonca SŠ/ a veru tam sú skúšky, hlavne záverečné, inak stresujúce 🙂

Ja som si chcela robiť pred 1. pôrodom a kvôli práci a stavbe domu som nestíhala. Tak si ho spravil aspoň manžel 🙂 Potom som chcela, keď bola dcérenka staršia, len som otehotnela a bývylo mi dosť zle. Tak zasa nič 😝 Teraz som tehu 3x a od začiatku som mala nevolnosti a teraz dokonca kľudový režim ☹

Takýmto tempom si dcérenky spravia ten vodičák skôr ako ja 😀 😀 😀

P.S. Kým robíš vodičák, tak auto autoškoly je označené a ako "profesionálny spolujazdec" mnohých šoférov viem, že 99% z nich začne pri takom aute jazdiť opatrnejšie. To 1% slušne povedané idiotov /počula som aj iné výrazy 😉 / ťa môže ohroziť či sa učíš šoférovať, či jazdíš 10 rokov, alebo sedíš vzadu. Je to o osude a tak sa tý stresovať vopred je zbytočné.

Pekné tehulkovanie a veľa šťastných kilometrov bez nehôd.

veronka91
21. aug 2015
Používateľ veronka91 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronka91.

neboj sa autoskola je nic v tomto pripade, to zvladnes lavou zadnou 🙂 drzim palca 🙂

estrejita
autor
4. dec 2015

baby, skúšky som včera úspešne zdolala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre