Zineryt v tehotenstve

verbe
8. mar 2012

Baby, čo som to ja zase urobila. Párkrát som si potrela vyrážky na tvári zinerytom (a čo ja viem, či niekedy aj na chrbte, už si to naoazj nepamätám). Zdalo sa mi, že v minulosti som o ňom čítala, že sa môže v tehotenstve, navyše to bolo len potretie a na tvári, tak sa mi zdalo, že to snáď ani neprejde ďalej ako kožou. A dnes som si to chcela ozrejmiť a čo som našla na nete:
http://www.ehealth.sk/sz/lieky/showspc/528/1945...
Tam síce píše, že pri perorálnom použití, ale aj tak. Ja už neviem čo robiť. Bojím sa, čo som to urobila, či to nemôže uškodiť. Človek chce byť opatrný a zároveň to nepreháňať a potom to aj tak preženie:(

bosoriak
8. mar 2012

@verbe Hlavne klud. V letaku je napisane, ze podavanie peroralne len naznacuje, ze by to mohlo sposobovat tazkosti. Nic viac. Potretie par vyrazok urcite babu neublizilo. Teraz s tym uz nic nespravis, nabuduce si precitaj letak skor 🙂

verbe
autor
8. mar 2012

mne tu už tečú slzy ako sa bojím. Ja som to ani nenašla na letáku, pretože ten som zahodila. Našla som to kedysi na nete, neviem čo to bol za zdroj, ale tuším tiež nejaký príbalový leták, v ktorom písalo, že sa môže užívať v tehotenstve. Ešteže ma dnes napadlo si to znova pohľadať, no dnes som našla niečo iné. Už sa chodím pozerať, koľko tam mám tých vyrážok, ako hlboko tá vodička mohla prejsť, či sa jej do tela dostalo veľa. Neviem sa upokojiť.

verbe
autor
8. mar 2012

aha, veď som to aj našla!!
http://www.yamanouchi.sk/spc.php?id=6#tehotenstvi

To čo má byť, takéto zavádzajúce informácie??

bambi2
8. mar 2012

@verbe aspon si sa poucila, ze pribalove letaky nepatria do kosa a treba ich vzdy citat!!!!! a najlepsie je patrat na nete. cim viac info mas, tym viac spokojnejsia budes. ja patram vzdy, aj keby mi dal dr. nieco, najprv to preverim na nete a potom sa rozhodujem. doveruj ale preveruj nikdy nie je na skodu 😉

verbe
autor
8. mar 2012

dokonca je to aj tá istá firma, čo je napísaná na flaštičke toho lieku: Astellas Pharma.
Ale už si to nedám, radšej mať tie puberťácke vyrážky ako sa takto vystrašiť.

verbe
autor
8. mar 2012

@bambi2 ale ten liek mám ešte z čias keď som o tehotenstve ani nechýrovala a dlho som ho nebrala. Spomenula som si naňho až teraz, keď sa mi to objavilo na tvári, tak som si to aj hneď našla na nete, kde jasne písali, to čo písali, že sa môže v tehotenstve a ďalej neriešila (až dnes). Tak mi ani nenapadlo, že by sa príbalové letáky mohli takto odlišovať! A to mám horšie vyrážky na chrbte, no to som radšej ani nechcela riskovať, predsa len, chrbát je väčšia plocha a je bližšie pri brušku..Nepoviem, keby to boli informácie typu "jedna tetka povedala"...Ale takto?

bambi2
8. mar 2012

@verbe ja citam vzdy vsetko pred pouzitim a radsej 10x zbytocne ako nieco dobabrat!!!! 🙂

verbe
autor
8. mar 2012

@bambi2 bambi, máš pravdu. Len ja veci zvyknem tak preháňať (napr. aj čo sa týka prílišnej opatrnosti), že som si povedala: dosť. Nebudem si niečo stokrát úzkostlivo overovať, keď je niečo jasne napísané. Veď ako píšem, chcem mať mieru, a napokon to aj tak dokafrem. Som jednoducho popleta.

hajanka
20. dec 2012

@verbe ahoj, viem ze toto je uz starsia diskusia, ale hladala som nejake info a nad tymto som sa pozastavila:

"ten liek mám ešte z čias keď som o tehotenstve ani nechýrovala a dlho som ho nebrala"
ten liek ak bol uz rozrobeny tak spotrebovat sa musi do 8tyzdnov, neviem ci si ho uz mala rozrobeny alebo nie.... ale ak ano, tak uz bol aj po spotrebe v case ked si sa rozhodla ho znova pouzit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre