Zlá skúsenosť z vyšetrenia na Kramároch

swojska
19. dec 2012

Chodite daktora na kramare do poradne?...dnesny zazitok: sestricka ma zavolala dovnutra, teda do kabiny, kde som polhodinu cakala, podotykam ziadny vzduch a horko plus moja mierna klaustrofobia...tak som sa dockala...hned ma zvozila ze kde mam moc/nemala som ale snad nieje problem ocikat papierik na wecku...no nic radsej mi ho nevysetria,sak zdrzujem.palpacne vysetrenie bolestive, brucho stlacil, ze som zhikla od bolesti...doteraz ma to boli...ze sa mam ist objednat na CTG MONITOR kde mi sestra so zufalymi ocami povedala ze ma nema kam dat lebo maju plno..tak ma dala na 2.januara a ja mam termin porodu 5,januara, CTG sa ma robit raz za tyzden podla spravnosti..a na ultrazvuk som sa isla tiez objednat a tam mi povedali ze maju volny termin az po mojom termine porodu..po dnesku premyslam ze pojdem rodit inam, mam akurat tak depku

suuzi
6. jan 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

no tak mam termin 14.1. - dala ma k nejakemu nahodnemu lekarovi.
mozem este otazku?
idem na monitor 8:00 a potom k lekarovi

kazala mi doniest moc, najest sa a vypit viac ako 1 l vody
ak dlho sa caka na ten monitor? - potrebujem odhad - vezmu am o 8:00 alebo sa to moze rpetiahnut povedzme az do 11:00? lebo ak rano vypijem liter vody, do 11:00 nevydrzim necikat

dakujem
suuzi

k_a_t_k_a
7. jan 2013

@suuzi s tym casom je to individualne. Niekedy ked sa musi monitor opakovat, tak tam pobudnes aj dlhsie...ale tak napr. ja som mala ctg dnes...bola som objednana na 8:40. Prisla som skor, lebo moja skusenost je, ze neberu podla objednavok ale sestricka vyjde von, pozbiera knizky a postupne vola zienky do vnutra. Takze zobrali ma cca 8:15, monitor trva tak cca 20 minut. Potom som cakala uz len kym pride lekar a urobi poradnu.
Horsie je, ked sa monitor nepodari na prvy krat...vtedy musis cakat a po urcitej dobe ti ho budu opakovat.
A s tymi tekutinami...hm...k tej vode (nemusi to byt liter 🙂 ) si daj aj nieco s kofeinom...pripadne nieco sladke, aby ti babatko nespalo, lebo potrebuju mat zaznamenanu jeho aktivitu a ak bude spinkat, budu musiet monitor opakovat. A nic sa neboj, hned oproti ambulancie kde sa robi monitor je toaleta, takze ked budes mat potrebu ten liter vody vylozit, je kde 😀

suuzi
8. jan 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

@k_a_t_k_a kati, takze ten liter vody je koli ctg - t.j. monitoru? nepotrebujem mat teda liter vody v mechure na poradni, spravne? mozes mi napisat este pls, ako to prebieha na poradni? co tam doktor robi - vysetrenie zospodu? aj sono? co este? dakujem ti pekne za info

k_a_t_k_a
8. jan 2013

@suuzi urcite nepotrebujes tu vodu drzat v sebe. Kym som sla na monitor som normalne pila (je tam dost teplo, tak si zober tekutiny aj so sebou) - prvykrat som sa snazila do seba od rana naliat tiez tolko tekutin, ale nic mi to nebolo platne, monitor mi museli opakovat, lebo babatko spinkalo. Druhykrat som uz zistila sama na sebe ze ani dva litre vody by mi nepomohli 🙂 Normalne som sa rano naranajkovala, do monitoru priebezne pila kolko si telo ziadalo (nie nasilu) a ked som prisla na kramare, dala som si kusok cokolady a vypila trochu kofoly. Na tu moju nezbednicu ucinkuje sladke, to som uz zistila a vtedy je pekne ziva 😀
Moja poradna prebehla asi tak, ze mi zmerali tlak, nahlasila som vahu, lekar urobil vysetrenie zospodu, spytal sa ako sa citim a to bolo vsetko. Ziadne sono, ziadne dlhe debaty. Tam to je taka mensia masofka...ide to ako na beziacom pase. Pritom posledny ultrazuk mi robili v 31. tyz. a tiez by som rada vedela ci mala rastie tak ako ma,pripadne ci sa nepretocila.

suuzi
8. jan 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

@k_a_t_k_a dakujem pekne za info
ok dam si sladke a kavu🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre