Metotrexát v tehu - máte stým skúsenosti?

chillisof
4. mar 2019

Ahojte som v nemocnici a cakam do zajtra rana co sa bude diat 😕 v stredu som bola u svojho gyn nakolko mi na tehu testoch niekolkych vysli 2 ciarky a zacala som spinit no dr nic nevidel... Na druhy den poobede ma priserne zacal boliet lavy vajecnik a zacala som aj krvacat na pohotovosti ma hned ubytovali s podozrenim na mimater.tehu no najskor nieco videli teraz uz nevidia nic dnes ze to bolo viacmenej rozmazane...hcg som mala v stvrtok 302 potom mi kleslo v piatok na 200 a dnes bolo zas okolo 250 cakam do zajtra rana co mi zas budu brat krv a na vizite sa rozhodnu ci mi podaju metotrexat alebo ci ma budu operovat laparoskopicky ale tym mozem prist o cely vajcovod 😕 mate stym niekto prosim skusenost? Co by bolo najlepsie len skusit lieky alebo rovno sa dat operovat?

janulka257
4. mar 2019

@chillisof počkaj na výsledky.. niekedy sa aj mimomaternicové tehu "vstrebe" ak klesá hCG. Držím palce ❤️

chillisof
autor
5. mar 2019

No praveze sa aj dnes zvysilo

janulka257
5. mar 2019

@chillisof a sú si na 100% istí že tehu nie je v maternici?

chillisof
autor
5. mar 2019

Na sone nic nevidia uz od piatku a hcg mi stupa klesa stupa

chillisof
autor
5. mar 2019

Ale mi je to cudne lebo v stvrtol nieco videli a v piazok uz len nieco a vcera ze to bolo rozmazane

janulka257
6. mar 2019

@chillisof divné.. no držím palce ❤️

chillisof
autor
6. mar 2019

@janulka257 dakujem no uz mi podali prvu davku tak uz len cakat do soboty ci to klesne alebo nie

bara6092
22. dec 2019

Nikdy by som si to už nedaoa pichnúť, ostali mi také zdravotné problémy že dovi... A rok neviem otehotnieť co predtým to išlo na supu...

chillisof
autor
22. dec 2019

@bara6092 no mne to pichli v marci a teraz som momentálne tehotná tak u každého asi inak 🤷‍♀️

kleopatra22
7. dec 2022

@chillisof Ahoj, pises ze si otehotnela bez problemov aj po mimomaternicovom teho. a po liecbe metotrexatom. Chodila si na nejake speci vysetrenia pred druhym otehotnenim? Alebo ste sa len skratka pokusili znova a vyslo? Vsetko bolo potom ok? Dakujem moc za odpoved 🙂

chillisof
autor
13. dec 2022

@kleopatra22 nie nechodila som na žiadne speci vyšetrenia... Ale mala som odvtedy troska bolestivu ovulaciu takže som vedela kedy môžeme sa pokúsiť a kedy nie nakoľko jeden vajcovod kde som mala to mimomaternicove tehu som sa už bala otehotnieť a vďaka tomuto som vedela ze keď ma bolela ľavá strana ze nemôžeme a keď som cítila pravú stranu vtedy sme sa pokúsili ale otehotnela som zhruba pol roka potom... Ako nesilili sme to a prišlo to samo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre