Tlaky a rezanie brucha v tehotenstve. Čo by pomohlo?

leeenka26
21. feb 2011

Ahojte, chcem sa opytat, ci mate niektora skusenost v tehotenstve s tym, ze s ste mali alebo mate take zvlastne bolesti dole v bruchu, nieco ako tvrdnutie brucha plus take tlaky, rezanie... neviem ako to presne opisat, ale ono nie je to stale, ked mi treba cikat, je to horsie a tieto ,,bolesti" sa vyskytuju najma poobede, po praci a hlavne pri pohybe resp. chodzi. Ja neviem ze ci je toto normalne, pretoze nie je to naozaj nic strasne, rozmyslam ze radsej pojdem k doktorke. Ked som bola naposledy na sone, dietatko bolo uplne v poriadku, aj teraz citim neustale pohyby, len mam taky problem, ze mam placentu praeviu marginalis, neviem ci to s tym nemoze niako suvisiet. Ja viem ze s tymto by som sa asi mala obratit na doktorku, ale ked mozno moje obavy su uplne zbytocne a niake tie ,,bolesti" sem tam potrapia kazdu tehotnu. A este jedna vec, chodim stale do prace, a vsimla som si, ze hlavne tam mavam tie bolesti az tak poobede skor, ale nemam pracu, kde by som sa niako nabehala, je to taka polosedava praca, kde sem tam vybehnem aj po schodoch atd ako kedy, ale ziadne velke lietacky, skor papiere.Poradte mi prosim. Dakujem 😉

pink_lady
21. feb 2011

precitaj si tuto temu ci sa tam so svojim problemom nenajdes - https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/bolesti-v-podbrusku-v-tehotenstve-mam-sa-obavat/ ; ale myslim, ze je to ok, ak mas pochybnosti i tak, tak kontaktuj svojho osetrujuceho lekara

halashica
21. feb 2011

buď si kúp, alebo nechaj predpísať magne-B6, tvrdne ti bruško, to ti bábo dáva vedieť, aby si sa šetrila a keď prídeš domov, vylož si nohy...každopádne povedz to doktorovi a rátaj si kontrakcie cez deň - teda tie tvrdnutia...do takých 15-20 je to relatívne fajn 🙂 ešte odporúčam chodievať cikať "preventívne", nečakaj, kým máš úplne plný mechúr, aj to pomôže, ver mi 🙂 prajem úspešné bruškovanie...

ani3012
21. feb 2011

@leeenka26 akoby som za seba čítala..tiež som mala bolesti od začiatku tehu (len pri malej)
Ja som sa vždy riadila,že tehotná neznamená nemocná-navyše ,ak mi aj lekár vravel,že je to OK.....
Preto ak sa necítiš dobre,tak ostaň pár dní na PN-ke a ak ti bude doma dobre,tak aj do narodenia bábätka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre