Sono 2x za týždeň v 5 týždni

donkacik
20. mar 2012

Ahojte, dievčatá, som v 5. týždni (do piatku som o tom ani nevedela), tak som včera naklusala k doktorovi, urobil mi sono, ale vidieť nebolo nič. Povedal mi, že mám prísť v piatok, že sa pozrieme znova. Samozrejme, začala som snoriť po nete o sone a ultrazvuku v tehotenstve a narazila som na články, o téme ktorých som počula, ale len veľmi málo: že sono aj ultrazvuk nie sú to pravé pre dieťa a že ultrazvuk sa robí zvyčajne 3 - 4x za celé tehotenstvo, 1x 10. týždni. Nejak si to ale nechcem všetko užiť v prvom trimestri... Tak či tak tam budem musieť ísť, aby mi predpísal ďalší Duphaston, ale čo si myslíte o tom sone 2x v rozmedzí piatich dní? Ďakujem za odpovede.

ivet78
20. mar 2012

Doktor asi vie prečo ťa zavolal na dalšie sono... ja mám 4 deti a pri každej som mala alebo nemala zdravotné problémy a podla toho sa vyvíjali aj kontroly aj sono... pri tej poslednej som mala sono, hádam 5x, ale pri druhej a tretej dievke som mala veľa komplikácií a som mala sono skoro každý týžden a skoro celé tehotenstvá... a aj napriek tomu mám zdravé baby.... takže nechaj takéto veci na lekára a užívaj si plnými dúškami tehotenstvo.... držím palce... a rozmaznávaj svoje dieťatko... 🙂 🙂

anieli_1
20. mar 2012

@donkacik sono absolutne neskodi babatku aa 3 krat to preplaca poistovna inak ty a hlavne zalezi od toho ci ma dr sono alebo nie mne robil sono kazdu poradnu a este plus som bola na velkom sone 2 krat a potom som chodila este aj do rizikovky a tam pravidelne a v nemcke kazdy den takze je to uplne v poriadku nicoho sa nesmies bat.............a teraz druhy krat ta poslal za to lebo uz mozno bude nieco vidiet...bud rada ze mas doktora ktory to neflaka 😉 a gratulujem k tehu 🙂

xenicka13
20. mar 2012

ked nic nevidel mohol pockat dva tyzdne aspon niekedy nevidia nic ani v siedmom tyzdni hlavne sa nestresovat

bambi2
20. mar 2012

Ja nechapem tych dr?!!!! Vedia, ze na sone v 5tt nie je nic videt a nechapem preco mas zase prist tak skoro?!!! Zavolaj mu a povedz nech ti urobi termin o 2- 3 tyzdne skor to nema vyznam!!! Ja som minule tehu bola tiez 2x s odstupom 3 dni a nato som zacala krvacat. 3 x na pohotovosti a zle to skoncilo veru. Nie je to take bezpecne ako vsetci tvrdia a veria. Ja byt tebou, ja by som pockala 2-3 tyzdne az potom by som sla...

katkas1
20. mar 2012

ja som bola na sone pri druhom tehu asi 100x a hlavne v prvom trimestri kedze som mala hematom na metrnici a valila sa zo mna krv ako z kohutika a malemu to nijak neublizilo, uz ma skoro 11 mesiacov a je ho vsade 😀 takze sa nemusis nicoho bat. U mna uz bolo v 5 t vidiet 5 mm vak, mi mi este samozrejme nie

6mia6
20. mar 2012

Ja som si tiež užila sono dosť často. Tiež pre hematom a som rada ze to kontrolovali. Ležala som pre hroziaci potrat. Takže v nemocke sono kazdy deň. Už mám syna pri sebe a vsetko je v poriadku.

miriamka3
21. mar 2012

@donkacik
@bambi2
mám podobnú skúsenosť, úplne čerstvú, v pondelok na návšteve u lekára s tým že mi mešká mrcha a vyšli pozitívne tehu testy šup na sono, nevidel nič, vzali mi krv - hodnota HCG na 4tt takže dnes zasa šup na sono, nevidel nič tak zajtra do nemocnice načo? šup na sono !!! taká som vytočená.... 🙄

dominika2227
21. mar 2012

mne robili sono kazde dva tyzdne a teraz od 26-29 kazdy druhy den v nemocnici

miriamka3
21. mar 2012

@dominika2227 máš nejaké problémy? lebo ja absolútne žiadne, len sa mu nepáči že podľa HCG tehu som ale nič nevidí... aj keď teda mi dosť mamičiek povedalo že asi ani nemá čo v 4tt

dominika2227
21. mar 2012

ano boli problemy, preto som aj bola v nemocnici, ja som bola na 1 sono v 8tt,asi do tedy tam ani nic nevidno neviem

miriamka3
21. mar 2012

@dominika2227 tiež si myslím že v 4tt je skoro nato aby niečo bolo vidno ale napriek tomu ma preháňa kade tade 😒

leria
21. mar 2012

No ja som si tiež užila sono od 5týždňa,každý týždeň 2krát.Od začiatku nebolo vidieť akciu srdiečka....už som bola sama z toho nešťastná,že či netreba s tým počkať aspoň do 7týždňa.U mňa to neskončilo dobre,zajtra ma čaká kyret....no neviem,čo je príčinou...to sa zistí po vyšetreniach,ktoré ma čakajú.Neviem čo si mám myslieť,mala som výčitky,že som mala ísť na gyndu neskôr,no na druhej strane,snád lekári vedia čo robia...nerobili by tie soná len tak.Bola som pri tom u viacerých lekárov,uznávaných odborníkov.Keby som opäť otehotnela,tak neviem čo budem robiť,ono tým sonom sa môže predísť mnohým iným komplikáciam...asi je najlepšie mať dobrého doktora a mať v ňom dôveru a načo kolvek čo ťa bude trápiť sa opýtať🙂

dominika2227
21. mar 2012

@miriamka3 no pre istotu asi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre