Rizikové tehotenstvo

milka540
30. júl 2016

Ahojte baby,som zamestnaná a chcela by som ísť na rizikové tehotenstvo,vzhľadom na moju náročnú prácu..Neviem ale ako to funguje..a ako to je platené..Či je to zatiaľ PN-ka na ktorú ťa lekár vypíše a ako to je platené...(či ako obyčajná pn-ka )...ďakujem

14nunu10
30. júl 2016

Toto by aj mňa zaujímalo
..pracovala som v kuse 3 roky ale od konca apríla som na pn ale s krizami a teraz som tehu a od budúceho mesiaca chcem ísť na rizikové tehu ze ako sa mi bude vyplácať materská keď tento rok mám odrobene iba 4 mesiace a následne pn..materská sa bude vyratavat z mzdy ? Pracovný pomer stále trvá ...Hádam nie z pn..ďakujem za odpoveď ak niekto poradí ...

alchemilkazltozelena
30. júl 2016

@milka540 ako obycajna PN

emilia25
30. júl 2016

Pri prvom som bola cele tehu pn.pretoze som mala spinenie vysoky tlak a 2 mesiace predtym sme o prve prisli dali mi to gyndosovia kedze som vtedy prestupila z cr na sk lekarovy.ale pri 4 tehu tak tam mi gyndos pn dat veru nechcel lebo tehu bolo v poriadku ale poradil mi ze sa mam vypisat od obvodnej aj som tak urobila behala som po alergologii s krizami co ma seklo mala som zapal mocovych ciest a dokonca oblicky takze aj posudkovy lekari v cr to vsetko uznali a pokracovala som normalne v pn.kedze v cr je zakon ze ak zena je viac ako 90dni pn uz to musia odobrit posudkovy hlavne u nas co sme eu.

n0mi
30. júl 2016

@14nunu10 materska sa ti berie z celeho roka ked si bola nemocensky poistena. Cize odrobene mesiace plus penka si myslim. Takto mi vraveli na socialke ked som sa pytala.

seahorse27
30. júl 2016

Je to vlastne PN a tak je to aj platene. Dr. ta vypise na PN, len ak mas naozaj nejaky zdravotny problem. Ak mas fyzicky naorocnu pracu, po oznameni tehotenstva zamestnavatelovi by ta mal prelozit na menej narocnu poziciu. Mozno s niektorými lekarmi sa da dohodnut, ale ja s tym nemam skusenost.

14nunu10
30. júl 2016

@n0mi a z toho urobia priemer ? A 70% ...?? Ty kokso to je nič moc ...a do roboty by som aj šla ale je to komplikované nakoľko pracujem v nemocnici a na rizikovom pracovisku...a pochybujem ze ma prelozia na menej náročnú prácu ..No mňa porazí asi ...😭

n0mi
30. júl 2016

@14nunu10 hej z toho 70%. Skusit mozes ci ta prelozia,uvidis. Drzim palcen😍

milka540
autor
30. júl 2016

Som zvedavá ako dopadnem ja,pri zárobku 520 eur......Veľmi pekne Vám ďakujem baby ...o)

holubicka28
30. júl 2016

@14nunu10 pnka sa tam zapocitavat myslim nema, len odrobene mesiace.

14nunu10
30. júl 2016

@holubicka28 a keď budem mať za tento rok odrobene iba 4 mesiace??bojím sa ze mi to pn pokazí,nakoľko v kuse pracujem 3 roky a v hrubom mám 744eur..nieže budem mať materskú 200 euro..😞😞😞

holubicka28
30. júl 2016

@14nunu10 bud z tych 4mesiacov alebo z roku predtym, ale skor z tych 4 m co si odrobila, pn ti to pokazit nemoze, aspon co viem, sa tam nazaratavala pn.

14nunu10
30. júl 2016

@holubicka28 joj kiežby ďakujem pekne 😚😉

martuska2
31. júl 2016

@holubicka28 ano len co si robila a z platu. Pnka sa nezaratava. Mne brali prijem za minuly rok z roboty...ak si bola minuly rok pn tak za ten cas sa ti rata akoby z normalneho platu ..usly projem ci ako sa to vola. Ale pnka vysku materskej neznixuje. A je aj strop pnky nejakych 650 eur ci ako podla poctu dni. Ak ti aj 70petcent vyjde viac dostanes len ten strop

evittam
31. júl 2016

@milka540
@14nunu10 Vymeriavací základ pre PN aj MD napríklad pre r.2016 je tvoj celý hrubý príjem za r.2015 - PN je prvé 3 dni 25% z tohto VZ a ostatné dni 55%, MD je 70% z tohto VZ. Ak si náhodou pracovala napríklad minulý rok ja neviem len od 1.3.2015 - tak tvoj VZ pre PN a MD je od 1.3.2015-1.3.2016. Ak nastúpiš na MD až v r.2017 - tvoj VZ pre MD je príjem za r.2016-PN sa tam nepočíta a neovplyvňuje výšku VZ. 😉

evittam
31. júl 2016

@martuska2 PN sa neplatí 70% z platu. Ale ako som napísala vyššie. 😉

martuska2
31. júl 2016

@evittam jasne..toto som.poplietla
.diky

14nunu10
31. júl 2016

@evittam ďakujem pekne za vysvetlenie už tomu chápem 😉😉😉😉

evittam
31. júl 2016

@14nunu10 Za málo. 😉

14nunu10
31. júl 2016

@evittam 😎😚

janickadr
31. júl 2016

@14nunu10 Ja som robila tiez v nemocnici s pacientami s tuberkulozou, tak ma ako tehotnu prelozili na pracovisko, kde mali pacienti syfilis a kvapavku, rozne kozne infekcne choroby a to uz bolo akoze v pohode. A ked spomenula rizikove, tak ma vysmiali a bola som "vybavena" a robila som tam az do MD...

14nunu10
31. júl 2016

@janickadr ty kokso riadne vybabrali s tebou 👀👀👀👀👀toto je prístup ich,až do plaču 🙊

janickadr
31. júl 2016

@14nunu10 No, bolo to uz davnejsie, mala som 19, nerozumela som tomu, tak som to moc (najma syfilis a pod.) neriesila. Teraz mam viac rokov, aj rozumu (snad), viac vzdelania (to mam na papieri 🙂 ), tak spatne nad vsetkym obcas este stale zasnem. Ale, dieta uz dospele je zdrave, tak to vsetko napokon dobre dopadlo, co je najdolezitejsie... 🙂

14nunu10
31. júl 2016

@janickadr veď toto ze ked si to v hlave človek premietne spätne,je v uzase z toho ...chvalabohu že je zdrave,všetko ako ma byt 😇

jaja902
16. jan 2017

ahojte tehulky som v 7tt a z krvy mi zistili protilatky ja mam krvnu skupinu A+ a partner A- bojim sa ci to ma nejake riziko pre babo mam ist stredu doktorke ale do vtedy sa asi zblaznim
Dakujem za skore odpovede

ninula11
18. jan 2017

@emilia25 ahoj, prosím ťa, rozumiem tomu dobre, že ak si na pn viac ako 90 dní, musíš ísť pred posudkovú komisiu? ďakujem za odpoveď 🙂

emilia25
18. jan 2017

@ninula11 ano ale to bolo kvoli tomu ze ja som pn mala od doktora z skk a v cr je taky zakon ze ak som dlhsie na pn tak som im musela poslat cely zaznam a az potom posudeni mi poslali pn doplatenu.

ninula11
18. jan 2017

@emilia25 čiže to platí v čechách (nad tých 90dní pn) nie u nás na slovensku? 🙂

tanag
18. jan 2017

@jaja902 problem by mal byt, keby to bolo opacne ty minus on plus, tako by to nemalo vadit

emilia25
18. jan 2017

@ninula11 ano presne tak.tu skk to tak asi nefunguje.aj ked moja obvodacka mi vtedy spominala posudkovu ale nebola som u nej a pn pri malej 4 som bola nie kvoli tehu ale kvoli ze som stale priedusky mala piskajuce a tiez ma riadne seklo v krizoch co som aj na infuzke bola a alergologicka tiez napisala pokracovat pn.ale v pripade rizikoveho tehu si myslim ze posudkoveho lekara si vybavi gyndos ze preco je stale na pn.tam nevolaju mamicky.

jaja902
20. jan 2017

@tanag tak to potom nechapem preco mam pozitivne protilatky z coho potom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre