Neprajem si, aby ma chytali za tehotenské bruško

aadulik2110
20. okt 2011

Ešte som len v 10tt, bruško nie je vôbec vidno a všetci ma chytajú za bruško.... (tí, čo vedia, že som tehu) je mi to max. nepríjemné. Ako im to mám jednoducho vysvetliť.... lebo všetci mi tvrdia, že je to normálne....

lypka
20. okt 2011

aadulik2110 ja som to tiež nemala rada a ked je to podla nich normálne nech si spravia bábo a chytajú si svoje. normálne im povedz, že si to neželáš. tiež som tak spravila a mala som pokoj 🙂 😉

irriss
20. okt 2011

@aadulik2110

Predpokladam, ze to vedi lide, kteri Te dobre znaji, cili kamaradi, rodina... a v tom pripade je "hlazeni briska" podle meho reakce normalni...(taky chytam 😀 ) je to projev radosti.. 🙂
Pokud je Ti to neprijemne, jsou to preci lide, co Te znaji, co to vi a maji Te radi, urcite to pochopi....Nema smysl se pretvarovat a smat, kdyz ve skutecnosti jsi iritovana .. 😉
"narovinu" je ten nejlepsi zpusob pro obe dve strany..

p.s. Mne to nikdy nevadilo..mela jsem radost, ze je to potesi...zvlast, kdyz se snazili chytnout rucicku nebo nozicku (pozdeji)

anieli_1
20. okt 2011

@aadulik2110 presne ked ti to je neprijemne povec im to ja som to zniesla len od par ludi napr od kamosky co sa snazili dlho tak som jej dala ze chyt si nech sa nalepi alebo rodina ale inak moc nie.......ved to je divne chytat druhemu brucho alebo aspon niektory aby sa aspon opytali to nie a hned sa vam vrhaju na brucho

marecek1
20. okt 2011

@aadulik2110 pokiaľ ti to vadí, tak im to skús jemne povedať.... nech počkajú, kým ti bruško trošku narastie, kým bábätko bude kopkať, potom im ho s radosťou ukážeš aj sama 🙂

zirka
20. okt 2011

mne to vadilo, urobila to svokra prvy a posledny raz....ak niekto chce, nech sa opyta a so zamietavou odpovedou nech vyrovna sam 😎

andreah25
20. okt 2011

Aj mne to vadilo, a ako veľmiiiiiiiiiii. Už som to raz nevydržala a na rovinu som povedala, že si to neželám, že je mi to maximálne nepríjemné. Bolo síce divné pohľady, hlavne tetky v rodine, aj blbé reči som si užila, ale potom sa mi brucha chytal už len môj manžel 🙂

luciana157
20. okt 2011

ja som tiez nikomu nedavala chytat brusko.stalo sa mi to len raz od muzovej sestry a ked uvidela ako som sa zatvarila tak to uz viac neurobila🙂 a ty pises ze si este len v 10 tyzdni,tak fakt neviem co ti tam chytaju🙂 ved to sa robi az ked je brusko velke a je citit babatko.

pici
20. okt 2011

@aadulik2110 uplne jednoducho, je to pre teba intimne a povedz, prepacte ale nezelam si to, ani kamoske mojej sme kym jej skutocne nevykuklo nemohli chytat... je to individualne a ked mas z toho odveci pocity, tak to povedz narovinu...

aadulik2110
autor
20. okt 2011

@marecek1
@anieli_1
@irriss
@lypka dík baby
tak od mm mi to nevadí, príde mi to normál, rodina taktiež.... ale včera prišla suseda (ktorej som to nepovedala....takže jej to niekto vytáral) a chytala ma za bruško a ešte pritom šušlala.... ako keď sa niektorí prihovárajú k malým deťom..... no najradšej by som sa videla....

sante81
20. okt 2011

mne osobne to velmi vadilo, povedala som že si to neželám.

katka3012
20. okt 2011

Mne to osobne tiez vadilo,treba si to len povedat,ze ti to vadi.Lebo aj tak to drzis len v sebe a zbytocne sa rozculujes.

dadda02
20. okt 2011

Juj, ja to tiez nemam rada. Su sice blizki ludia, ale nie vsetci su nam rovnako prijemni. Kazdy si drzime nejaku svoju osobnu zonu a do nej si pustame len urcitych ludi. A v tehotenstve je to rovnake.
Skus to riesit takou milou formou, radsej vtipnou, napr.: Nešahať! (...pouze koukat) 🙂 Alebo jednoducho slusne povedz, ze nehladkat, pockajte kym bude vacsie alebo na svete... Ved tych vyhovoriek mozes mat 1000.
Mne moze brusko pohladit len manzel (to je jasne), velmi blizke priatelky, sestra a to je tak vsetko. Rovnako tak nedovolim, aby mi dietatko niekto bozkaval. Ale to uz je na inu temu...

irriss
20. okt 2011

@aadulik2110
nahore ses nezminila o sousedce 😀 😀 😀 😀 😀 😀
to neni chytani briska, ale chytani nervu!! 😠
priste ji "zasislej" ty...a to predem uz nekolik metru ... 😉

li_la
20. okt 2011

Jednoducho: Nechytať a bodka! Keď sa k tebe plížia, tak si proste prelož ruky cez brucho alebo sa pootoč a proste to nedovoľ. Ak by sa nedali, tak to otvorene povedz. Treba sa nebáť a povedať, lebo keď ti začnú skákať po hlave, už to nebudeš mať ako pekne vysvetliť... (osobná skúsenosť)

majulino
20. okt 2011

nedovol im to ak ti je to neprijemne ja som mala rovnaky problem az nato, ze to ovela viacej mi to vadilo od cudzich ludi a hlavne mojmu partnerovi to bolo maximalne proti srsti nech to robil ktokolvek okrem neho 🙂

tibinka22
20. okt 2011

Ja som na rovinu povedala, že si to neprajem, a ani keď ho už bolo riadne vidieť.... no čo ma čo majú všetci obchytkávať.... 😅

sladkasue
20. okt 2011

@aadulik2110 nie je to normalne🙂 je dobre im to povedat, ze sa nectis dobre, ked ti chytaju brusko... inak, existuje aj taky pas na brusko a j tricka s napismi: napr. aj NECHYTAT! to je skor ta humorna forma...
http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/t...

annaopialova
20. okt 2011

ahoj tes sa s nimi

kokorunecka
20. okt 2011

Tak, keď to urobí nastávajúci starý otec či nastávajúca stará mama, tak nejako s tým problém nemáme...
Ale čo sa týka priateľov alebo iných viac či menej známych, tak nikto to neurobil len tak, že vystrel ruky a už ma držal za bruško.. Ja som sa stretla len s tým, že sa ma každý raz opýtali, či si môžu chytiť, či mi to nevadí..
A aj ja som tak bola naučená, že najskôr sa opýtať, lebo to je naozaj veľmi intímna vec, teda aspoň podľa mňa. 🙂

katpetdo
20. okt 2011

@aadulik2110 poznam ten pocit. tiez to nemam rada. Slusne povedz, ze je ti to neprijemne. PO case som potom na verejnosti zacala drzat ruky pred sebou tak nejak automaticky. Mna sa niektori aj pytali,ale hovorim nie. Kto chce pochopi, kto nie, jeho problem. Mne nevadi jedine manzel, ostatni maju zakaz a pre kazdeho je hranica NORMALNOSTI niekde inde.

sashabb
20. okt 2011

@aadulik2110 neviem či sa mám smiať či plakať, ale v 10tt chytať brucho? a su normálny? Kebyže ti chytajú už bruško, že je bábätko cítiť tak to pochopím, že sú zvedaví ale toto??? 😕 😕 😕 Asi by som sa ich opýtala či sú v poriadku 😀

aadulik2110
autor
20. okt 2011

@sashabb no veď to.... a najhoršie na tom je to, že verejne som nehovorila, že som tehu..... tak to niekto musel vykecať..... a suseda po niečo včera prišla.... ani ma nepozdravila a rovno mi chytala bruško..... tak som zostala medzi dverami zaskočená..... v prvom rade ako vie, že som tehu a v druhom rade tá jej reakcia.... zrovna mi zimomriavky skáču, keď si na to spomeniem

aadulik2110
autor
20. okt 2011

ďakujem všetkým za reakcie a super nápady na vysvetlenie.... 🙂 dík

lussy211
20. okt 2011

V 10tt sa mi to zdá priskoro to poprvé, a po druhé mi to príde ako dosť intímny dotyk na ktorý by si dotyčný mal pýtať povolenie. Ja osobne to dovolím len mame, lebo má z toho obrovskú radosť a predsa len je to mama. Dokonca ani manželovi to nechcem dovoliť, neviem prečo je mi to proste nepríjemné, možno čudné ale nemôžem za to. Takže určite by som povedala na rovinu a ak majú blbé argumenty, tak sa opýtaj či by im bolo príjemné keby si ich ty trebárs chytila za zadok 😀 No nie ?rovnako intímne podľa mňa.

eeffka
20. okt 2011

Sak ked ta chytia chyt aj ty ich ze a vy co? tiez tehotna ci len slanina ? 🙂

halienka
20. okt 2011

@eeffka 😀 😀 😀 😀 😀 najlepšia odpoveď 😀 😀 😀 ja som raz mala taký prúser, kámoška čo veľmi dlho tajila svoje prvé tehotenstvo, priznala sa až keď to bolo jasné ako facka asi v 6. mesiaci, a asi 2 roky po prvom jej zas akosi rástlo brucho a mne nedalo tak som na ňu sprisahanecky mrkla, že asi už rastie braček staršej sestričke čo? A ona že nie, to som taká tustá 😀 😀 😀 a fakt braček bol až o nejaké 3 roky na to 😀

luciferkax
20. okt 2011

Ja som neznášala, ak sa mi niekto dotýkal brucha... Mohol to robiť len môj manžel, ak to chcel robiť niekto iný, odtiahla som sa a jasne som vysvetlila, že to nechcem. Nie, žeby mi to bolo nepríjemné, ale ako by som to vysvetlila.. zdá sa mi to priveľmi intímne.. dotýkať sa môjho bábatka....

bibi1711
20. okt 2011

aj mne to velmi vadilo-aj teraz vadi. neznasam to a narovinu poviem. a mam aj tricko s napisom Ano, som tehotna...Nie, nemozes sa dotknut mojho bruska🙂

lenka_da
20. okt 2011

@eeffka super! to nema chybu 😀

sympa1
20. okt 2011

@bibi1711 😀 😀 😀 dobreeee tricko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre