Ak máš čas, prečitaj si.

7. feb 2020

Ahojte , chcem sa len vyrozprávať možno nejaká rada. Určite si prečítam všetky odpovede , ak tu nejaké budú. Neviem ako začať, možno to nebude všetko nejak poporiadku , ale budem sa snažiť..dopredu sa tiež ospravedlňujem ak bude nejaká gramatická chyba..
Mám snúbenca, žijeme spolu.
Som tehotná. Plánovali sme to, mame vlasne bývanie. V tomto sme nezávislí. Keď sme sa zoznámili často hovoril že nemôže mat deti , ale bola to hlúposť keďže som otehotnela. Prvý krát som potratila. Teraz nieje moje tehotestvo síce bezproblémové, ale darí sa mi zvládať to. Teda neviem či zvládam , mám pocit že mám strašne depresie. Tu začína ten problém. Strašne som sa na bábätko tešila , môj chlap tiež veď predsa bol v tom, že dieťa nikdy nebude mať. Podarilo sa.. zázrak ?
Lenže on časom zmenil strašne správanie, nemohla som chodiť ďalej do prace bola som hospitalizovaná v nemocnici. Ďalej ani nepracujem. Sem tam už príde nejaká tá poznámka od svokry, že čo robím doma celé dni, ako sa mám, či mám ešte problémy- beriem to od nej viac menej útočne k tomu, že jej prekáža že som doma a nechodím do prace. Obmedzila som s ňou kontakt, nie úplne ale je mi nepríjemne keď viem , že mám k nej ísť. Zas tie jej blbe otázky, ktoré mna naozaj nebaví počúvať. Určite si všimla nejaké to chladnutie aj z mojej strany. Ďalej k mužovi - poslednú dobu už spolu ani nejako nespavame, teda často sa hádame a on potom keď má chuť na sex no ja nemám keď najskôr plačem a potom za hodinu dve má hneď začne hladkať a proste čisté signály len k sexu, žiadne mojkanie, mojkanie ale za účelom sexu, ktorý keď skončí ďalej žiadne tulkanie , ide spat .. ochladne. Zdá sa mi, že sa vôbec neteší na bábätko, žiadne hladkanie bruska alebo prihovaranie - som už vo vysokom štádiu tehotenstva (28tt) takze bábätko vníma. Pre bábätko ešte absolútne nič nemáme, pár kusov oblečenia. Po dlhšej dobe idem na poradňu , kde bude bábätko lepšie vidieť aj do tvare, povedal že on nejde. Vedel o tom dva týždne skôr , že bude taká poradňa a chcem predsa aby išiel aj on , veď je to naše vytúžene bábätko predsa. Musí sa tešiť ako sa zmenilo a vyrástlo a ako vyzerá, alebo som len naivná ? Strašne sa pre tieto veci trápim, tak veľmi by som chcela aby to bolo ako keď som nebola tehotná, dobre som zarábala on tiež,mali sme sa fajn. Ale veď práca nie je všetko, veď mu porodim dieťatko , najväčší dar na svete.. kedysi aj prišiel ku mne a dal mi pusu, postiskal ma, nikdy som nebola moc ja ten typ čo príde a mojka sa ale nie zas že som bola chladná- to nie. Len väčšinou to bol on.. teraz vôbec. Často spolu netravime čas, on na mobile, alebo pozerá TV. Ja tiež na mobile. Ako keby ten plamienok v nás zhasol 😩... strašne má to boli a trapy , lenže ja som ten typ, taká povaha za čo sa nenávidim , že ja naozaj neviem vyjadrit ako sa cítim. Keď plačem tak aby má nik nevidel keď má niečo dojme ja radšej rýchlo odídem nech má tiež nevidia ľudia plakať . Ja nechápem ako to ďalej riešiť. Neviem ako viac to špecifikovať , hanblivá nie som. V spoločnosti som ten typ ,, zábavača,, ale ako náhle dôjde na nejaké pocity a že sa trápim , ja dá dokážem vnútorne tak utrapit, že Až sama tomu nerozumiem. Už neviem ako to ďalej riešiť , nemám to komu vyrozprávať. Nemám moc kamarátky ani súrodencov,i keď aj tak by som im to asi nepovedala, aj keby mám. Vždy som bola taká že som sa snažila spoliehať na seba. Aj to má trapy že má vlasne ako keby tehotestvo obmedzuje. Nikde nechodím, som len doma. Stále.. myslite si že je to len nejaká náladovosť, tehotenská depresia, niečo čo časom prejde ? Alebo to nejak ďalej riešiť. Ja som už stratena, fakt tých horších dni je o dosť viac ako lepších..veľmi má to ubíja, dlho som aj rozmýšľala či to pridať na nejaké verejne fórum, ale ja už naozaj neviem, potrebujem asi radu niekoho iného. Ako to vidí nejaký iny človek i keď takto cez slova a internet je to iné , ako keby niekomu o tom rozprávam , predsa človek môže vysloviť viac, ako napísať.. ale aspoň kúsok. Niektoré veci som vynechala, už teraz je to dosť dlhé..
Ďakujem Vám za váš čas a vypočutie.

eliska13
7. feb 2020

Aký je dôvod hádok?svokru nerieš asi nevie o čom sa má s tebou rozpravat a má hlúpe poznámky.Nebud celé dni doma užívaj si voľno choď niečo kúpiť bábätku, prejsť sa, na zákusok....cítiš sa osamelo či sklamaná?aj hormóny s tebou lomcujú a celé dni byť doma so svojimi myšlienkami je na palicu.Do poradne by som chcela, aby išiel so mnou aký má dôvod, že nechce ísť?už vydrž narodí sa malé a budeš mať s kým tráviť cas upnes sa zase na dieťa.

limetka69
7. feb 2020

Ahoj, mavaju s tebou hormony, zla sprava je, ze po narodeni to bude este horsie a este tazsie, musite byt silni obaja, no hlavne ty, na chlapa vacsinou nie je spolah. Ja som chcela babo, moj muz sa bal, tehotenstvo ignoroval, na velkom ultrazvuku akurat poznamenal kolko ho to stalo penazi, brucho velke, maly kopal a moj muz nic. Hrozne ma sral. Ale ked sa narodil.... Muzovi ako mavnutim prutika doslo, zamiloval sa do maleho, bal sa on, nechcel ho prebalovat, kupat, ze sa boji, ale tesil sa, aka taka pomoc prisla po pol roku, a uplny zlom ked maly zacsl vnimat a usmievat sa, cim je vacsi a starsi, tym visc sa lubia a su partaci, dal by za neho zivot, ide sa z neho posrat. Nieked, mi az na nervy lezie. Ma 4 o par dni a on ho ma stale za male babo. Bude vsetko ok, ale daj tomu cas. A vaz e sa priprav na tazke obdobie. Najhorsie ta caka, 9.mes je des, a prve 3 s prckom ani nevravim, ja som na muza spolah nemala, ale mali mi vsetko vynahradil 2x, aj za neho, nelutujem nic. Drzim prsty

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinals
7. feb 2020

Pre oboch je to nová situácia, poradila by som ti porozpráva sa s ním, povedz mu čo cítiš. Hovor s nim na rovinu, čo ti vadí, trápi. Ak nie si ten typ skús mu to napísať v liste. Buď k nemu otvorená,po narodení dieťaťa to bude náročné, prvý rok určite (kolíky, zuby, prvé prikrmy, stereotyp,nočné budenie...) Budeš potrebovať oporu, mali by ste byť na to dvaja.

moonlight1210
7. feb 2020

Tvoj problem: si doma, tvoj svet sa zuzil na domacnost, zdravie, tehotenstvo. K tomu hormony. Vypadla si z reality. Postupne sa nevedomky zameriavas iba na svoj mikrosvet a problemy v nom riesis ako vazne veci.
To nic. Toto sa deje obrovskemu mnozstvu zien v tvojej situacii po celom svete.
Nielen svokre, ci muzovi, ale mnozstvu ludi, co riesia kazdodenne povinnosti kombinovane este s pracovnymi, by si prisla so svojimi problemami malicherna.
Vzdy si to pripomen a neber to vsetko tak v zlom, ako sa ti to zda. Hlavne si stale pripominaj, ze je to len do casu. Rok-dva.
Neskor sa sama obzries za minulostou a budes sa seba pytat, co si take na tom tak velmi riesila. Ver mi.
Nemozes za to, ale zase na druhej strane sa ti ani nedeje nic tak hrozne. Len si nemozes pomoct, aby si to nebrala tak citlivo..
To je jedna vec.

Druha vec su muzi a tehotenstvo.
Kapitola sama o sebe.
Su taki, co sa vytesuju. Hladkaju brusko, objimaju manzelku, tesia sa.
A su taki, co im tehotenstvo nic nehovori, dokonca ich desi.
Ano, prve mesiace super. V podstate si vtedy ani neuvedomuju, co to znamena “mat dieta”. Je to len slovne spojenie. Nieco nehmatatelne, nejasne, moze si k tomu nabalit kolko len chce peknych vzletnych predstav, ako bude ocko. Tak sa vytesuje.
Navyse zena stale vyzera rovnako (a zvycajne este zvracia na zachode). Nic sa inak nezmenilo. Vsetko vyzera, ze dieta iba krasne zapadne do ich zivota a nic sa nezmeni.
Potom to ale zacne byt na zene vidno.
Zrazu je z predstav realita. Zbohom slobodne rozhodovanie (fotbal, posilka, gauc, motorka, bar s kamosmi,...), vitaj zodpovednost. Pride stres: to uz fakt niet uniku? Fakt musim? Zvladnem to? Uzivim ich? Najblizsich 20 rokov iba okolo a podla deti?
Plus sa zene meni telo. Je kopec chlapov, ktorych to fakt, ale fakt nepritahuje (ani s podvazkami nie 🙂 ). Ani to, ze sa v jej utrobach cosi hybe. Fakt nie. Uz vobec nie ultrazvuk. Ani 3D, ani 4D. Nevnimaju, ze jeeeej, moje zlatucke babatko. Skor bleee, vsak to je jak votrelec nazivo.
Neber si to k srdcu.
Nie kazdy zvlada vsetko. Sme rozni.
U gynekologicky vidam vzdy cca tri mamicky na sono s ich chlapmi, co to chcu vidiet (a tesia sa) a k tomu desat dalsich, co su tam same, alebo s ratolestami, co nemali, u koho nechat. Takze klud.
Navyse teba na to pripravuju tehotenske hormony. Tie on nema.

Daj mu cas. Viem, ze chces citit, ako si to uziva s tebou a tesi sa. A je ti to cele strasne luto.
Ale ver, ze o pat rokov to bude tvoja zabavna historka pri stretnuti s mamickami, ako mal on z toho stres sa ta vobec chytit. Ked im to dobre opises, budete sa este na tom rehotat ako kone. Uvidis.

Zatial sa tes sama. Uvidis, ze az sa drobec narodi (+ pol roka), tatinko sa roztopi a bude sa vytesovat.
Niektori chlapi proste potrebuju cas a dieta reagujuce na ich pritomnost. A to pride.

katty2012
8. feb 2020

nemas to komu vyrozpravat? no predsa svojmu partnerovi. chces dostavat, no pouvazuj najskor o tom, co davas, pretoze podla vsetkeho svoju intimitu s nim nezdielas. uzatvaras sa ty, uzatvara sa partner, to je jasna rovnica. chces aby bolo prenho dolezite to, co je aj pre teba, ok, ale to musi platit aj opacne. nepovies otvorene co chces, co ti chyba, len cakas, ze na to pride sam? je mozne, ze nepride a co potom? a preco by mal? to caka male dieta od svojej matky, ze ked bude plakat, matka uhadne co mu je a da mu to. to je ok, ale ty uz nie si male decko, tak zacni rozpravat, pretoze bez komunikacie kazdy vztah skor ci neskor skonci. a vztah muz-dieta sa spravidla buduje az ked je dieta na svete, ked ho muz vidi, dotyka sa ho, komunikuje s nim,

marca12
8. feb 2020

A preco toto vsetko nepovies priatelovi? Vy mate problem,vy ho musite riesit. Pomoze vam uprimny rozhovor. Opytaj sa ho ako sa citi,ci sa netesi,povedz mu,ze si si vsimla,ze ochladol. Ci je sklamany,ma strach,prekvapeny? Ci ma obavy z otcovstva. Nerozumiem,preco partneri maju problem spolu hovorit a pytat sa. Mna by roztrhlo,keby som sa nevyjadrila,ak sa mi nieco nepaci,nepozdava v nasom vztahu. Moj je taky,ze nepovie narovinu,vsetko riesi v sebe a strasne mi to vadi. Som za jasne jednanie. Ani ja nemam rada siahodlhe rozhovory o nicom,ale situaciu si musime vydiskutovat. Ked sa nerozpravame,problemy sa kopia. A dalsia vec,nie kazdy chlap preziva tehotenstvo ako si my zeny predstavujeme. Snad,ked sa malicke narodi a on ho zbada,vsetko sa v nom zlomi.

sonnenshein
8. feb 2020

Mila autorka, uz som sa chystala na dlllhociznu odpoved, a potom som si precitala co napisala @moonlight1210, a myslim, ze by som sa v kazdom jednom bode Len a Len opakovala.

Su muzi a muzi, nebudem Ti klamat. Nemam vsetky deti s jednym, no to, o com pises ze po tom tuzis, zazivam tiez prvy krat az v tretom tehotenstve. Prvy krat sa buduci otecko tesi ked citi kopanec (som 32tt). Ako mi to bolo vysvetlene, pre muzov to nedokaze byt tak realne ako pre nas. Oni vidia, ako nam rastu brucha, ake sme unavene, ako nevieme spat, atd. My citime, fyzicky aj emocionalne, ako v nas rastie zivot. Vieme co nasim babetkam chuti a co nie. Aka hudba sa im paci. Ako su v nas ulozene. Sme prepojeni. U nich to nehrozi...

lula313
8. feb 2020

Na jednej strane sa sťažuješ, že sex nechceš, na druhej, keď sa obsluzil sám, tak ho vinis, že s tebou sex nechcel. Tak si ujasni, čo vlastne chceš.. ak ho nechceš, tak si vymysli, že sa otváraš, že sex nebude do konca tehu a tým pádom máš výhovorku aj pre svokru, že musis lezat a nemozes s nou tráviť cas(ani za nou chodit, či sa s nou rozprávať) a už to tie 3 mesiace doklepes do konca. Inak môj muž tiež tehotenstva neprezival, nechytal má za brucho, dokonca má raz vysmial, že som s tým bruchom smiesna(Ano, lebo som ho zvykla mat ploche a zrazu bolo ako po 10 pivách), na poradne tiež nechodil, ale zase pomohol vzdy, keď som ho poziadala(umyl okna, postrážil staršie dieťa a otec je perfektny. Oveľa lepší ako ti premotivovaní otcovia, čo sa do všetkého staraju a ešte aj na prehliadke nemocnice sa natlacia dopredu, aby cez ne nič nevideli ženy, ktoré ten porod aj realne caka a potrebovali by aj niečo vidiet😀).

nini1010
8. feb 2020

3 veci by som ti chcela povedat.
1.Chlap-mam potvrdene od viacerych chlapov z mojho najblizsieho okolia,ze kym je babatko v brusku tak k nemu prakticky nic necitia.Ano,niekde na urovni vedomia vedia ze to BUDE ich dieta a keby to bolo potrebne ochranuju ho,ale chlap proste nevie precitit otcovstvo kym je dieta v brusku.Mnohu to zahraju,ale inak si nerob iluzie.Dieta vyjde vonku a šťuk,v tej chvili,AZ V TEJ CHVILI sa v nich zapne rodicovsky gombik.Mama je mama od momentu 2 ciatok na teste,otec az ked sa babo narodi.Takze sa zbyticne nerozculuj ze nema ten pravy zaujem o dieta akonty.Fakt,poslednou dobou mi toto potvrdilo viacero chlapov ze oni kym je babo v brusku k nemu nic necitia,citia sa za to nie dobre,previnilo ale je to tak.Takze ho nechaj dychat.
2.TY-nevycitam ti ze si doma,ale to ze si doma ti evidentne vytvara priestor riesit,dumat,sustredit sa iba na seba,na svoje predstavy ako by to a ono malo vyzerat a nevyzera.Proste mas strasne vela casu dumat a riesit vsetko co podla teba nie je tak ako by podla tvojho scenara malo byt.Hodne rychlo si najdo cokolvek na robenie,lebo fakt,nic nie je otravnejsie ako ludia ktori nemaju do coho pichnut a hladaju problemy kde nie su.Ver mi ze viem o com hovorim.
Svokra-ak ti prekazaju jek vyjadrenia priorav si par viet ako ju schladit aby pochopila co ma a nema riesit,ale najlepsie by bolo keby to vyriesil tvoj chlap Je to jeho mamka.

nini1010
8. feb 2020

Chce s tebou sex-zle je,nevyhovuje ti to.Nechce sex a urobi sa sam-zle je...Nie fakt riesis doma len seba a svoje predstavy,naozaj je problem v tebe a v tom ze nemas naozaj co lepsie na robote a nemas vacsie starosti ako vyrabat si problemy tam,kde nie su.Prekaza ti ze ti necita myslienky a nesprava sa podla toho ake mas ty zrovna v danej chvili ocakavania a to je blbost.Dam ti jednu radu-UKLUDNI SA.

0silvia0
8. feb 2020

Mas nejaku predstavu dokonaleho muza, ktoru ten tvoj nesplna a ty sa trapis nenaplnenymi predstavami. Mozno aj on ma nejaku predstavu dokonalej zeny, ktoru ty nesplnas...
Nestavaj sa do pozicie ukrivdenej osoby, ono to je dost z teba citit a nikto potom nevie ako sa ma k tebe spravat.
Ten fenomen tehotenskych bruch ani ja nechapem, som asi chlap, ale nikdy ma to nejako nefascinovalo, ani som to nejako neprezivala, dokonca si ani nepamatam, ci mi moj muz hladkal brucho. Ale pamatam sa, ze poradne som absolvovala sama.

veronikaszabova
8. feb 2020

@0silvia0 presne tak. Moj muz tiez nijako specialne nehladkal brucho,neprihovaral sa drobcovi v bruchu ( asi by mi to aj bolo smiesne), na poradne so mnou nechodil. A pritom to je jeden perfektny milujuci otec, ktory by za chalanov aj zivot polozil.

monika92
11. feb 2020

Áno hormóny to poznám veľmi dobre ☺️ Čo sa týka muža ... môj bol taký istý chceli sme bábätko tešili sa potom to nejak prešlo z jeho strany a aj z mojej mala som depresie... a muž predsa nevedel čo prežívam vnútorne a celkovo nemal dieťa v sebe tie pocity ako matka .. budúca matka nezažije nikdy... nevníma to tak... zato keď sa dcéra narodila taký bol šťastný... strašne ju miluje je to jeho láska... zmení sa neboj... teraz čakáme druhé tiež to nevníma až tak lebo tu neni ale viem že keď sa narodí zas to bude iné ... tešiť sa teší ale nedáva to nejak najavo... a neriešim to ani milujeme sa a bábätko keď sa narodí bude ho milovať tak ako dcéru... čo sa týka svokry... netreba si všímať viem že teraz si viac citlivejšia ako obyčajne.. ale vždy sa nájde človek čo bude rýpať alebo niekto z rodiny čo nechápe a neprežíva alebo nemal nikdy take problémy napr ako máš teraz ty... ži si svoj život s mužom ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre