Ako sa zbaviť strachu po predchádzajúcom potrate?

8. sep 2023

Ja už naozaj neviem ako sa zbaviť strachu po predchádzajúcom potrate. Momentálne som v 8 tt. Kontrolu mám až o dva týždne. Všade čítam ako sa vzdy môže niečo stať a vlastne nič nie je nikdy isté. Neskutočne sa bojím, že znova o bábätko prídem. Pred tým to bolo v 6tt, nebolo ani srdiečko. Teraz srdiečko je ale mne to strach nezmenilo. Robím raz za týždeň kontrolný test, či náhodou nezbledol, na chvíľu ma to síce ukľudní, ale asi je to somarina však ?? Keby prestalo biť srdiečko asi by aj tak nezbledol že??? Prepáčte za hlúpy príspevok, ja len naozaj už neviem ako sa zbaviť tej paranoje a ukľudniť sa trochu 😢😩

ewula192
8. sep 2023

ja som tento rok taktiež na potrate, plod sa nevyvíjal bolo to v 8TT... v máji sa nám podarilo otehotnieť aktuálne som v 16tt ale viem ako sa cítiš ja som bola v strese do 12 tt ale snažila som sa na to nemyslieť pomáhali mi prechádzaky a tak .. proste netreba byť negatívna a určité pochybnosti budú ale treba sa tešíť že teraz sa to podarilo a nie myslieť na zle...

cookie29
8. sep 2023

robit test je somarina, bat sa nie. Je to dokonca uplne normalne a nie si v tom sama. Pretoze ty uz vies, ze stat sa nieco moze a ze sa to nestava len inym, zazila si to na vlastnej kozi, aj ked relativne skoro, ale zazila. A Tvoj prispevok vobec nie je hlupy, pretoze bohuzial, tvarime sa ze MA neexistuju, moc sa o tom nerozprava a netusis, ze to co zazivas, preziva vea inych zien a ze si totalne normalna. Este tak padnut na nejakeho paka, ktory je schopny Ti nevinne povedat, ze stresom skodis babatku :( pozri, nebudem Ti klamat, ja som sa tusim na babatko zacala realne tesit okolo 5-6m, dovtedy mi nehorazne lepilo, aj ked som sa snazila predychat to. Nastastie som pracovala na plny uvazok a starsie dieta mi zaberalo vela casu, ale napriek tomu ten cervicek tam bol. Zazila som MA, anembryomolu... Skus najst nieco, co Ti urobi dobre. Cvicit gravidjogu, prechadzky, citat... drzim palce

zabka79
8. sep 2023

Je mi to luto zazila som to. Kupila som si angel sound - domaci. Vzdy pri obave som pocuvala srdiecko doma a hned ma to upokojilo. Samozrejme neprehanat 5x za den

autor
8. sep 2023

@cookie29 asi začnem upratovať celý dom, nech mi aspoň čas do kontroly utečie. Dcéra nastúpila do škôlky, tak som zostala doma sama. Hlava v riti.... musím sa nejak ,, zamestnať,, 🤦

autor
8. sep 2023

@zabka79 aj ja som to mala pri prvej dcerke a teraz som zas čítala že to škodí plodu 🤦😩 ani Boh už nevie čo je dobré a čo nie.... každopádne ešte je asi skoro aby som našla srdiečko keďže je to až od 12tt

tanyan
8. sep 2023

Zatiaľ naozaj len zamestnať hlavu inými myšlienkami. Angel sound je super. Aj keby ho máš zapnutý celý deň, tak to neuškodí viac ako ten stres, ktorý prežívaš v dôsledku svojich obáv...

felycity
8. sep 2023

prijmi všetko ako ide... alebo ako sa hovorí, kto sa bojí nech nechodí do lesa. Chápem, že sa obávaš, ale ak to budeš takto prežívať , nikomu tým nepomôžeš, bu'd v pokoji, mysli pozitívne, strachom to len zhoršíš. Pozri sa na svet troška reálnejšie, nie vždy všetko ide ľahko, v život nám prináša prekážky a my sa ich musíme naučiť zdolávať, užívaj si každý deň 🙂veľa šťastíčka

jaskolka
8. sep 2023

Zažila som prvý MA, a potom pri ďalšom tehotenstve vždy boli obavy. Vždy pred poradnou bol taky divný pocit. To je normálne. No nijako ti nepomôže, ak sa budeš stresovať, báť celý deň a rovnako ani nemá zmysel testovať, to nič "nedokáže". Znie to asi tvrdo, ale čo sa má stať, to sa stane. Na začiatku to je vždy bud - alebo a príliš veľa tak nemôžeš urobiť.
Jednoducho kým nebudeš cítiť pohyby, vždy budeš tak v podvedomí sa obávať.

domka222
8. sep 2023

Nezbavíš sa toho nikdy celkom. Ja som mala 2x MA a keď som bola tehotná tretí krát, povedala som si,že uverím až keď uvidím (porodím)

autor
8. sep 2023

@tanyan len škoda že bábätko ešte nenájdem. Je to ževraj až od 12tt

tanyan
8. sep 2023

Teraz ešte nie, ale môže to byť aj skôr ako 12tt. Záleží kde je placenta a kde je plod.

k47
8. sep 2023

Mňa tiež mátal potrat a všetky možné zlé scenáre. Ale bolo ich toľko, že v jednom bode som si uvedomila, že keď na ne myslím, nevenujem energiu tomu najpravdepodobnejšiemu scenáru - že bude všetko v poriadku. A bola by škoda prežiť tehotenstvo v strachu, aj keď vlastne žiaden problém nepríde.
Usporiadaj si v sebe, čo spravíš, ak potatíš. Že to bude bolieť, povieš to tým pár blízkym, ktorí vedeli o tehotenstve (je fajn nejakých mať, aby ťa mohli podržať) a po čase skúsite znova. Odlož tento plán do krabičky, prijmi, že tá šanca tu je, aj svoj strach, a zvyšok nechaj "na osud".

autor
8. sep 2023

@k47 napísala si to úplne perfektne. Moc ďakujem ♥️🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre