Ako si užiť tehulkovanie?

8. apr 2022

Vôbec si neviem užívať, že som tehotná. Najprv to bolo či mi príde menštruácia, či mi test ukáže 2 čiarky, či bude tam kde má, či bude biť srdiečko.
Neustále len čakanie a čakanie a neistota. Vôbec neviem vypustiť z hlavy to, že som tehotná v zmysle, aby som sa vedela sústrediť aj na iné. Na nič iné sa neviem sústrediť len to kedy už bude ďalšia kontrola, čo bolo to pichnutie a tak dalej. Ide o prvé tehotenstvo..

fizbo
8. apr 2022

to som pisala asi ja toto :D mam to tak isto a hovorim si ze to prejde snad v truhom trimestri

radanna11
8. apr 2022

@fizbo Hlásim sa ,že dokonca už čakám druhé a už mám aj prvý trimester za sebou som v druhom a stále má to neprešlo 😀😀

nika23t
8. apr 2022

Ja som mala niečo podobné teraz, pri treťom tehotenstve. V kuse som sa niečoho bála... Teraz ma malička 3 a pol mesiaca a ja si konečne užívam 😊 Ale ani jedno moje tehotenstvo nebolo "čarovné a krásne obdobie",aj keď to boli v podstate bezproblémové tehotenstva. Proste som sa nevedela dočkať, kedy to bude za mnou, kedy porodim a detičky budem mat konečne pri sebe. Držím palce, nech Ti to rýchlo zbehne, hlavne v zdraví a v pohode ❤️

riskoh
8. apr 2022

Zazivala som oresne toto iste....neustale obavy,strach,co ak.....navyse som bola ma rizikovom,takze hlavou prudili vselijake myslienky.....zlepsilo sa to po 28tt,vtedy to zo mna akosi opadlo....nebojte sa,dobre to dopadne....

leuska1991
8. apr 2022

Este to len pride,ked sa narodi. Ja v tehotenstve sa nebojim,ale stale sa bojim o deti...ze sa im nieco stane atd...teraz cakam 4mimi. Maly ma rok a stale pada,udrie sa. Velmi sa bojim🥺

kristina350
8. apr 2022

Ja som tiež tehotná a bojím sa neskutočne aby všetko išlo tak ako má ale viem jednu vec od začiatku ako som zistila že som tehotná ten strach nikdy prestane. Aj keď sa bábätko narodí aj keď bude rásť aj keď bude dospelé vždy bude ten strach o naše deti.

lavinis
8. apr 2022

No v prvom rade, prestan pouzivat tie otrasné vyrazy, tehulkovanie? Preboha, co to je?🤦‍♀️

snazilka_bio_mamka
8. apr 2022

normalne som sa musela rozpamatat ci som toto nenapisala ja :D som v 6 tt, pri predoslej kontrole spred 2 tyzdnov tam samozrejme nic nevidel, ja blba som tam sla skoro a teraz to bude 14 dní od vynechania menstruacie ale tie pekelne muka vyčkavania je katastrofa. furt v hlave len to, či bude nieco vidiet, ci bude srdciecko, co ak tam nic nebude a som si ista ze potom ked bude plod aj srdiecko si najdem nieco ine kvoli comu sa stresovať. hovorila som to kamoske, ktora ma dvojrocneho syna a hovorila mi, ze ozajstne obavy a strach o dieta sa zacina az porodom a neskoncí snád nikdy 🙂

snazilka_bio_mamka
8. apr 2022

@lavinis tehulkovanie - byť tehotná - rýchle vysvetlenie v prípade ak si nechápavá. Ak len chces provokovať a ponižovať tak na zdravie.

kristina350
8. apr 2022

@lavinis ja tiež nemám rada tieto zdrobneniny a to moje tehotenstvo je vytúžené, vymodlene 😀

amelie2017
8. apr 2022

Zlepsi sa to, ked budes citit pohyby. Ale potom zas budes stresovat, preco sa 15 minus nepohlo, kamaratka kamaratky ti povie, ze kamaratke sesternicinej kamaratky zomrelo babo 3 dni pred terminom, a budes tam, kde si bola. Aj o tom je tehotenstvo.
Treba sa na to vsetko len snazit nemysliet.

veronice
8. apr 2022

.... Tak ti poviem, báť sa budeš uz stále 🙈 ja uz mam druhe dieta... Presne ako píšeš - najskor sa bojíš ci tam budu dve čiarky, potom ci bude ok prvý trimester, prve genetické testy, či dobre dopadne porod a potom keď sa narodi sa zas budeš báť ci bude dobre prospievat, pri prvej horúčke ta bude chytať nekonečná panika, prve zuby a pre denné noci si odplačeš s dieťaťom... A potom zrazu vypisujes prihlášku do skolky a budeš sa báť ci nebude dieta šikanovane, či z neho výchova dobrého človeka.... Proste dieta to je uz strach oňho až do konca života 🙈😁🙈

A ako si to užívať? Ne čítaj hororové diskusie tu na kroniku ani nikde inde, myslí pozitívne, rozpráva sa s babatkom v brusku a teš sa z každého ďalšieho dňa ktory pride 🙂 Strach bol, je, aj bude, dôležité je nepodlahnut mu a zachovať chladnú hlavu. Chod na prechadzku, venuj sa niečomu co ta baví, vyberá vybavicku, sprav si niecim radosť 🙂

Zelam ti zo srdca príjemné a bezproblémové tehotenstvo aj porod 🙂🍀🍀❤️

nevenka
8. apr 2022

@nika23t no vidis a ja prave opak, v tehotenstve relativne dobre, ale ked sa narodili. Neprisava sa, ma dost mlieka, malo, je mu teplo, zima, treti mal zltacku, ci je velmi este zlty, ci uz nie, probera dost, nepribera...teraz riesime zuby, covid...a v kuse daco 🙈

zuzinabila
14. apr 2022

skus kontaktovat Poradňu Alexis, ponukaju poradenstvo v tehotenstve.

nikol219
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre