Bolestivé a veľké brucho na začiatku tehotenstva

drsmolinka
18. aug 2018

Ahojte baby, som 2x tehotna a viem to iba na zaklade testu u Dr. som este nebola az koncom tyzdna som objednana. Prve tehotenstvo som anni nevedela ze som tehotna nic mi nebolo. Teraz som pravdepodobne na zaciatku druheho mesiaca a mam velke bolave brucho. Bolave = tlaci ma ako by som mala v nom kamene,pri zohnuti ma tlaci, ak dvviham syna uz ma boli. Citim sa ako v siedmom mesiaci aj brucho mam take nafuknute velmi. Neviem si sadnut do 90' uhla len vystreta lebo ma tak tlaci brucho. Je to normalne alebo ci to ma byt ? :( Diky za info

asia83
19. aug 2018

@drsmolinka To môže a nemusí byť v poriadku. Môže to byť rozťahujúca sa maternica, slepé črevo, ale aj maternica, v ktorej nie je embryo v poriadku, a preto sa "bráni". Treba navštíviť gynekológiu.

dominikabo
5. sep 2018

Ja mam podobný problém... Som 5+5... Spinim 2 den.. A už cca pár dní sa cítim ako balón.. Keď sedím zhrbena cítim ze mi tam niečo vadí pod rebrami.. A aj keď mam nohavice musím mam uvoľnené.. Pretože ma tlačia a mam väčšie brucho 😕 je to normálne?? Už 1 dieťa mam.. Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre