Čo vám zabralo na nevoľnosti v 6 tt ?

natalindaaaaa
5. dec 2019

Ahojte, uz 3 dni ma trapia nevolnosti... Vcera som vyvratila aj vodu, celu noc som nespala a vracala som aj v noci. Cakam na vysledky krvi od obvodneho. Co zabralo Vam? A ako casto ste mali pocas dna nevolnost?

kittykat22
5. dec 2019

@natalindaaaaa nevolnosti v prvom trimestri su normalne. Bud trpezliva. Snaz sa zjest co ide - aspon rohlik, caj. Mne bolo zle a dokonca som schudla 3kg - gynekologicka mi povedala, ze v 1 trimestri by sa vobec priberat nemalo, a chudnut koli nevolnostiam je prirodzene.

natalindaaaaa
autor
5. dec 2019

@kittykat22 vysledky z krvi

paulinkaa2
5. dec 2019

@natalindaaaaa ja som nosila hroznovy cukor

teuflerin
5. dec 2019

@natalindaaaaa je to uplne prirodzene....najlepsie mat klud pokial to je mozne..zacat rano pred postavenim z postele nejakou piskotou alebo sucharom...mne na nevolnost pomahaju tycinky.....
co povedal lekar na vysledky,

metuzalem
5. dec 2019

ja som v 7 tt a pred tyzdnom asi 4 dni vkuse mi bolo zle, vracala som kazdy den, napinalo ma, nevedela som nic zjest, len nasilu. Uz dva dni som relativne v pohode a dnes mi lekar na prehliadke predpisal capiky Torecan, v pripade ze mi pride zase zle tak vraj pomahaju. Ale este neviem povedat ci ucinkuju 🙂

kittykat22
5. dec 2019

@natalindaaaaa k tym vysledkom ti nepoviem nic. Ja niesom lekar 🙂 Ale vies ako sa to cita? Prvy stlpec su tvoje vysledky, druhy je optimalna norma hodnot. Mas tam 3 zvysene faktory - to sa musis spytat gynekologa, ci s tym nieco treba robit, sledovat, alebo to je prirodzena zmena pri tehotenstve 🙂 Vysledky mas velmi dobre - az na tie 3 riadky 🙂 cinkni na gyn

natalindaaaaa
autor
5. dec 2019

@kittykat22
@metuzalem
@teuflerin tak idem od gyn, babatko ma 0.27cm.. Zatial mi nic nedal, ze mam vydrzat..

jeanne14
5. dec 2019

Len vydržať, a ako radia baby niečo malé hneď ráno zobnúť. Cez deň hlavne do obeda mi pomáhajú žuvačky a kadejaké cukríky.

natalindaaaaa
autor
5. dec 2019

@jeanne14 dakujem, zuvacky aj mne nachvilu zaberu.. Lizatka na nevolnost z lekarne su hrozne ☺️ Aj teba trapi nevolnost? Ci uz si si tym presla

siska25
5. dec 2019

@natalindaaaaa je to normalne, mne bolo zle do cca 12 tt, potom to postupne preslo. Mne pomahali lyzatka, cola, fakt som jedla vela sladkeho a este aj schudla 5 kg.

nikaeli
5. dec 2019

@natalindaaaaa neviem ci mi nieco zaberalo.. asi nic.. ja som zvracala len rano a kedze to bolo vlastne nalacno, tak ma z toho sialene bolel zaludok, obcas som zvracala az zlc.. donutila som sa rano hned po prebudeni vypit aspon cistu vodu a tak som zvracala vodu a bolo to menej bolestive a aj rychlejsie.. mozno to bude trvat par dni, mozno par mesiacov.. tazko povedat, sama si nakoniec najdes cestu, ktora ti bude najviac vyhovovat.. Ja som pri dcere mala nevolnosti kratko, cca mesiac.. mozno si teraz prevratila oci, ze kratko 😀 no pri synovi som zacala hned, asi v 5tt a skoncila asi v 5 mesiaci.. potom ma uz pre zmenu len palila zaha a ked toto ustalo, asi tak v siedmom mesiaci, to ma uz len bolel zaludok a zlcnik.. prajem ti pekne tehulkovanie a co najmenej starosti 🤰 ❤

a este nieco, nemyslim si, ze ti na to doktor nieco da.. iba ak by si zvracala niekolkokrat denne a naozaj vela - v tom slova zmysle, ze by si neudrzala ziadne jedlo v zaludku..

natalindaaaaa
autor
5. dec 2019

@nikaeli jeej dakujem si velmi zlata ❤️ mne vzdy je zle rano a vecer., teda co som sa odsledovala 2 dni 😁 fuu.. Ako si to vydrzala pri synovi? To je velmi dlha doba 🙄

juliet86
5. dec 2019

zazvorove lizatka. cola. a najma jest. jest jest. ked ti je zle. najest sa

nikaeli
5. dec 2019

@natalindaaaaa vydrzala 😉 aj ty to vydrzis aj horsie, ved mas v brusku pokladik ❤ moj drobec ma uz 22 mesiacov, takze hovorim uz len zo spomienok, no horsie ako tieto nevolnosti pre mna boli stavy vlcieho hladu, ci ako to mam nazvat.. okamzity pocit hladu, hlasne skvrkanie v zaludku a stacilo ze som zjedla pol sucheho rozka a mala som pocit plneho zaludka ako po mega oslave, dve hodiny mi bolo tazko a potom zase hlad.. a takto sa to tocilo dokola.. obcas som si dala kolu, obcas radlera (par hltov) - ked sa mi poodgrgovalo, bolo mi lepsie.. skus mozno dietnejsiu stravu, aby sa ti hned nezatazoval zaludok, kym sa hormony upokoja.. ja som zvykla ranajkovat hriankovy chlebik s kde akou natierkou , neskor aj so zeleninou..

natalindaaaaa
autor
5. dec 2019

@nikaeli jooj ja do seba nedam skoro nic.. Vcera som mala suchu malu bagetku, hned sla von.. Potom som si dala 2 piskoty, hned von.. Potom som sa bala uz aj cosi jest.. Vecer som si dala suchu ryzu a samozrejme ze som hned utekala.. Takze ty si nevracala len ti bolo takto nevolno?

nikaeli
5. dec 2019

@natalindaaaaa v podstate ano.. zvracala som len rano (tu vodu) ranajkovala som az potom, cca pol hodinku.. neboj sa, ono to ustane.. skus castejsie nieco zobkat po troske s prestavkami a poriadne rozzut.. ak by si stale takto zvracala, zajdi za lekarom, nieco by ti v tom zaludku predsa len malo ostat, aby si mala energiu pre seba, aj pre babatko..

jeanne14
5. dec 2019

@natalindaaaaa aj mna veruže, pri prvom mi ale bolo horšie. Lizatka som neskusala, ale nosím všade so sebou tic tac a žuvačky. 😅 večer mi pomáha nejesť po tej 18:00 a okolo 20:00 si dávam len pohár mlieka. Paprika a paradajky mi to zhoršujú, tak som to mala aj pri prvom 😉

jeanne14
5. dec 2019

@natalindaaaaa a raňajky jem na etapy, čiže nezjem všetko hneď ale tak na dvakrát. Je mi lepšie potom držím palce nech to prejde čím skôr 😊

lubina
5. dec 2019

@natalindaaaaa asi ta nepotesim, ale nevolnosti som mala asi 6 mesiacov ☹. A ano aj z vody som sa vedela povracat, vecer som si umyvala zuby a uz to islo...treba to len vydrzat, aj ked uplne ta chapem, je to hrozne...

natalindaaaaa
autor
5. dec 2019

@lubina 😔 mala si aj infuzky? Alebo si len jednoducho vydrzala? Ja to mam len par dni a citim sa ako omacka..

lubina
6. dec 2019

@natalindaaaaa nie, nemala som infuzie, odporucali mi vela oddychovat, jest male porcie atd.. Len som to proste musela prezit, ale fakt najhorsie bolo, ze mi bolo zle z vody, to bolo hrozne....ale po 6 mesiaci tehotenstva sa to upravilo, co som uz ani nedufala....drzim palce nech aj tebe je lepsie

natalindaaaaa
autor
6. dec 2019

@lubina dakujem velmi pekne ❤️❤️

juliet86
6. dec 2019

@natalindaaaaa v amerike radia nepit vodu! ale vzdy nieco ochutene a s rozdrvenym ladom. napr mineralka citron mata cukor a lad do toho. na styl ice tea
ze z vody zvykne nadrapovat ale z tohto nie

lilyen2011
12. dec 2019

Ja dom v 13tom a vcera som este zvracala. Pri predoslych tehu bol 13ty najhorsi a 2x som skoncila na infuzkach

jasmina16
27. jan 2020

@natalindaaaaa mne pomohol teplý čaj v termoske na noc som si vždy prichystala,napila som sa vždy trošku v noci, keď som sa zobudila, tiež mi pomohli piškóty ráno zjesť ešte v posteli. Pri prvom tehu som schudla 5 kg v prvom trimestri. Bábo malo nakoniec 3,5 kg pri pôrode. Zvracala som skoro každý deň do 5 mesiaca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre