Hanblivosť kvôli tehotenstvu

wiki20
18. sep 2012

Milé mamičky. Skor sa to bude asi týkat mladších ročníkov. Som v 26tt a hrozne moc sa na malého teším ale ked idem po ulici sledujem ludí či si všímaju zvečšujuce sa bruško, snažím sa to zakrývat ako to ide, vyhýbam sa večšej skupine ludí. Pravdepodobne je to preto že 20 ročná a tehotná ? Áno viem že su už aj 15-16-17 ročné ale napriek tomu mi je to divné, kto čo povie a tie pohlady. Nemá niekto podobný problém resp. by mi vedel poradit ako sa hanblivosti zbavit???

katren
18. sep 2012

@susy82 😀 😀 😀 ja som mala v plane 4 /chcela som kazde v inom rocnom obdobi/....ale teda neratala som s tym, ze to bude takto rychlo.... 😅 😀 a ani tie obdobia mi nevychazdaju....zimne-letne-zimne 😝

stardust
18. sep 2012

@susy82 ja som zvolila ten maly vekovy rozdiel aj preto, aby som sa v buducnosti mohla poriadne vyspat...uz by som do toho nesla ani za milion.

susy82
18. sep 2012

No tak jeden par co poznam cakaju 7 (planovane) a chcu to dotiahnut na 12. Tak potom co hovoria uz na nich, sa nechytate 😀

vierka0
18. sep 2012

@wiki20 ja ta ciastocne chapem..ja som sice starsia mamina, ale tiez mi bolo neprijemne, ked mi niekto pozeral na brusko, ale to nebola hanblivost, skor taka povercivost (mozno je to aj v tvojom pripade), normalne som mala pocit, ze niekto babu pohladom ublizi..

stardust
18. sep 2012

@susy82 co chcu mat dvanast mesiacikov? Mne skoro spadla sanka, ked mi jeden znamy hovoril o jednej ortodoxnej zidovskej zene v UK, ktora ma tych deti 18 a to bola este mlada, takze par kusov sa jej este pritrafi.

katren
18. sep 2012

@stardust ne 12 mesiacikov.....futbalovy tim aj s rozhodcom..... 😅 😀 😀 😀 ale obdivujem tu zenu....fakt klobuk dolu 😉

stardust
18. sep 2012

mne na brucho pocumovali takmer vsetci Turci a Arabaci na ulici..Ani mi to nevadilo...ved nech sa pozru na nieco pekne.

stardust
18. sep 2012

@katren kolko deti si planujes?

katren
18. sep 2012

@stardust uz len jedno.....do 30-tky 😉 ale tak uvidime ako to bude 😉

susy82
18. sep 2012

@stardust oni su veriaci a ked sa podari, tak sa podari - najstarsi ma 10, najmensie v brusku

susy82
18. sep 2012

@katren no mas to pekne na striedacku tak este chlapca 🙂 a mate dva pariky

katren
18. sep 2012

@susy82 aj my sme...tiez som bola v soku z tohto tretieho, ale nad tym, ze by som ho dala prec som vobec neuvazovala 😉 ja by som to nezvladla 😅

susy82
18. sep 2012

@katren ved aj my sme, ale tak nech tolko nesexuju a bude menej deti 😀

susy82
18. sep 2012

@katren keby som ostala tehotna, tak urcite by som si to nedala prec, to by som nedokazala, ale teraz ma brzdi moje "narocne" dieta a ze celucicku matersku (ktora mi uz vlastne skoncila) popritom pracujem, takze ziadne volno a pracovat pri dvoch to uz si moc neviem predstavit, uz teraz chodim spavat rano o tretej

katren
18. sep 2012

@susy82 no ja nepracujem....ale tiez chodim, ako vidis, spat neskoro.....ked idem skor, tak sa strhnem zo spanku, ze dlho spim 😅

feb13
18. sep 2012

Tak my mame vekovy rozdiel 17 mesiacov a ked som chodila s malym za ruku a s bruskom tiez sa na mna pozerali... a jedna babka na ulici mi vravi: "nevadi... ved aspon spolu vyrastaju" tak som si len myslela, preco by to malo vadit, ved ja som stastna... teraz ked tlacim jedneho vo vanicke a druheho na stupatku (my sme si dvojickovsky kociar nekupili) a tiez jedna mi nedavno hovorila na cervenej v krizovatke "no nezavidim mamine" tak som uz mala na jazyku ze preco, ved ma za co, ja si to uzivam. 😀 Skoda ze som to nakoniec nepovedala nahlas. A uz sa dusevne pripravujem na tretie, tak som zvedava, ako sa budu pozerat vtedy...

A to ani nevedia, ze povodne sme cakali druhe s rozdielom 13 mesiacov... 😒 aj ked to by uz bol trocha tvrdy orech ale aj tak je mi za to nesmierne luto... 😒

susy82
18. sep 2012

@feb13 ludia maju divne nazory a hadzu vsetkych do jedneho vreca, poznaju niekoho komu sa "podarilo" a uz vsetky maju neplanovane. Ludia budu mat vzdy blbe kecy. Najskor ma zrali otazkami kedy svadba, potom som si vymyslela ze chcem "bielu" svadbu a dali sme si ju vo februari, tak zase "musi sa vydavat", brucho nerastlo "chuda asi potratila", dieta sme este hned nechceli "ta je asi neplodna", ked uz sme chceli a cakali "asi boli na umelom prip. konecne sa postastilo" a teraz zase reci "kedy bude druhe?",....

susy82
18. sep 2012

@katren ja uz mam tiez problemy zaspat skor lebo cely spanok naruseny

feb13
18. sep 2012

@susy82 😀 😀 To je dobre.
My sme sa brali tiez vo februari a vsetci sa "slusne" pytali ze "a co babatko?" a my sme povedali ze teoreticky by sme mohli stihnut este do vianoc... a aj to tak bolo. 😀

susy82
18. sep 2012

@feb13 ja som chcela aby neprsalo 😀, tak som dufala ze v zime to vyjde a este sa podarilo, teraz sa uz ani v zime moc na to neda spolahnut. V 2006 sme mali v den svadby minus 15 stupnov, ako kazdeho krasne vytriaslo a ma na co spominat 😀. Ale kolace? Jedna basen, ziadne chladnicky, otvorena vetracka a cela izba fungovala ako chladenie. No a reci ze uz cakame som trosku uz vyvratila na svadbe, lebo som si dala doooost obtiahnute saty, tak to jedine ze by sme stihli urobit daco v noci aby to nevidelo 😀.

stardust
18. sep 2012

@susy82 mna skor ako tieto kecy rozculuju predstavy bezdetnych o tom, ako sa da vsetko zvladat a velmi jednoduche rady, ako na to. Na FB raz kolovala jedna dobra fotka o predstavach manzela, sefa, okolia a neviem koho este, co robi matka na materskej...skoda, ze to neviem nikde najst, postla by som to sem.

ianitka
18. sep 2012

@stardust
myslis tento ?

ianitka
18. sep 2012

@wiki20 mne brusko dlho nerastlo (dokonca v prvych mesiacoch vsetci chodili okolo mna, ze som super schudla 😝 ) a ja som to brusko tak velmi chcela ukazovat 🙂

susy82
19. sep 2012

clovek nikdy nie je spokojny 🙂

stardust
19. sep 2012

@ianitka hej, hej, presne ten...ale mam kratku pamat, sefove predstavy tam nie su.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre