Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

jenn44
9. sep 2009

zuzca, aj ja sa velmi bojim porodu, a tie hlasky... : ked to zvladli ine, tak zvladnes aj ty,, alebo: neboj, stoji to za to... je to len taka bolest ako pri menstruacii len silnejsia... no tie ma velmi neukludnuju, ale vies co? snazim sa na porod nemysliet, viac sa teraz sustredujem na to, ze mi je debilne, ze proste neviem spat, vsetko ma boli, som podrazdena, brucho mi vo vsetkom zavadzia a pomaly ani ponozky si neviem obut na etapy... stale si hovorim, nech uz je po porode, lebo uz ma to nebavi... na bolest samotnu nemyslim... a potom aj na malicku sa tesim, aj ked sa psychicky pripravujem na to, ze rok a pol minimalne to nebude take iste... a ze to bude hruza... nemysli na porod, zvladneme to!!!
Znie to smiesne, ale pozerala som priatelov a tam rodila Rachel a vyzeralo to byt v pohode 🙂 tak si to asi takto predstavujem

zuzca80
9. sep 2009

jenn diky...konecne niekto prizna, ze sa boji...sa mi zdalo, ze su na konikovi len same hrdinky, ktore na to nemyslia alebo sa neboja. uz si pripadam fakt divna. najhorsie je, ze mne s tym brucho nie je az tak strasne zle...samozrejme, ze sa mi horsie spi, pali ma zaha, nevladzem, je mi teplo a tak...ale chodim normalne a nie je to take tragicke. takze sa mi tazko sustredi na nieco ine ako na porod.
a zhorsilo sa to vtedy, ked som isla pozriet porodnice a neviem si dohodnut zazmluvneneho doktora...oni to moc nechcu robit...a presne som chcela zazmluvnenie, aby som sa citila lepsie, ale nejak to nevychadza a som z toho dost na nervy. ked si predstavim, ako tam bude na mna niekto kricat pri porode, tak mi je do placu. este ze tam bude moj manzel...ale aj ten tam pocas prvej doby nemoze byt (paradne pravidla na kramaroch ☹).

jahoda
9. sep 2009

a preco chces zuzca rodit na kramaroch?

zuzca80
9. sep 2009

no chcela som v Ruzinove, lebo tam mame rodinu anesteziologicku, ale boli sme sa tam s manzelom pozriet a velmi sa mi nepacil pristup na sestonedeli...otec nemoze prist kupat, svoje dieta poozera cez sklo, ani laktacna sestra tam nie je nejaka dobra, tiez ked je zena na cakacke, tak nie je s muzom...atd. potom sme boli na kramaroch a sa nam tam ovela viac pacil pristup. az na to, ze tam manzel nemoze byt pocas prvej doby az ked je zena na 6 cm otvorena (jedine, ze by bolo malo porodov a boli by sme sami na cakacke). Antolsku som vobec nezvazovala...vobec nikoho tam nepoznam ☹

jenn44
9. sep 2009

zuzca, fakt kricia? ja si to teda predstavujem, ze na mna nikto nenakrici a ak aj, ved sme nejake baby, v tej chvili im aj nieco urobim (som nervacik) ale fakt sa snaz nemysliet na to a nestresovat, aj ja sa snazim, aj babo je potom v strese a ked nie si hrdinka pre seba, to je normalne, ale pre to babo aspon...
Vase nemocnice nepoznam, som z Ke, ale ak ta to potesi, nikoho nemam zamluveneho, a ani v nemocke som nebola pozriet, budem urcite vystrasena, ale nemyslim na to, to snad zbehne rychlo 😖

a fakt sa aj ja bojim a urcite je tu takych viac 🙂 len to nepriznaju 🙂 zvladneme to ze?

zuzca80
9. sep 2009

no jasne, ze to nakoniec zvladneme...nebudeme mat na vyber 🙂...ja len dufam, ze vsetko dobre dopadne 😉 mas po mne termin necele 2 tyzdne, tak to mozno budeme mat rovnako za sebou...a dame si vediet 😉

emilly821
10. sep 2009

dievcata, tak ja si to kludne priznam, bez hanby: ja sa bojim a hrozneeeeeee 😝 😝 😝 hlavne ked si predstavim ako sa ten moj maly "melonik" bude tlacit cez otvor ako citron 🤐 chi chi, ale tesim sa na nu velmi velmi, uz aby som ju mala v naruci, moje malinke zlaticko 😵 😵 😵

hexe66
11. sep 2009

ahojte babenky. tiež sa idem posťažovať. ja som stará prvorodička /30/-moja lekárka, že vraj-stará korčuľa. vydatá som dlhooo, ale až neskoro sme začali bábo potrebovať. teším sa....ale nejako sa tlačí do popredia nejaký iný pocit. asi mám depku a neviem prečo. bojím sa pôrodu, ale toho čo bude potom oveľa oveľa viac.
tiež nechápem, ako môžu všetky baby tak"ľahko " rodiť deti a deti . a zdá sa mi dookola, že s tým nikdo problém nemá..........
ozaj mám ďalší problém /okr. iných/ - tiež máte niekto problémy s pamäťou? ja si pripadám ako s prepáčením debil. predtým som si nikdy nič nemusela zapisovať, používať "debilník". a terááááááááááááz - neviem si spomenúť ani názvy liekov a tak. hrúza

jenn44
11. sep 2009

zuzca, hej, tak to mozno budeme mat fakt spolu. ja by som chcela rodit tak o tyzden dva skor, kedze datum nasho porodu sa mi vooooobec nelubi :( vy neviete pohlavie? jeje to je zlate, aale to by som asi nevydrzala... 😒
emilly, no presne aj ja si to takto predstavujem... a tiez cakas sofinku ako ja 🙂 len o 10 dni skor, baby, hned ako porodite, cakam dlhu spravu...

zuzca80
11. sep 2009

hexe...hehe...si ma pobavila s tou pamatou. mna sa tiez jeden iny lekar pytal, ze ako sa vola liek, co beriem na nedostatok zeleza a ja jak uplny debil som si nevedela spomenut...ale nakoniec sme na to prisli 🙂))
a to nehovorim o tom, ako som v stredu isla na Kramare a ked som si sadla do cakarne, tak som zistila, ze som si zabudla doma tehotensku knizku...skoro ma porazilo. tak som sa trepala naspat domov a znovu do nemocnice (aspon ze autom, tak to cele trvalo len 3/4 hodinu 🙂).
co sa tyka tvojich pocitov, tak mam presne rovnake...jasne, ze sa tesim, ale este tu radost nejako neprezivam, stale vystupuje do popredia ten strach...z neznameho aj z bolesti, o ktorej vsetky matky tak nejak z lahkostou rozpravaju ☹.
inak nie si stara 🙂))...ja mam 29. nam sa podarilo na prvy krat babo, takze keby to bolo tak, ako som si to myslela, ze nam to istu dobu bude trvat, tiez by som mozno bola 30nicka pri prvom babu 😉
jenn44...nam povedali pohlavie pri jednom ultrazvuku, tak verim, ze sa nezmylili, ale vsetci ostatni v nasom okoli tvrdia opak. doktori povedali, ze to bude dievcatko a ja si uz ani ine neviem teraz predstavit, tak dufam, ze ostatni sa mylia. chalanko by chodil prve mesiace v ruzovom...hehehe. inak meno este nemame vybrate, lebo sa na ziadnom nevieme zhodnut, ale uz sa nam podarilo dopracovat aspon k 5 kandidatom 😉

jenn44
11. sep 2009

zuzca, aj to potesi 🙂 my mame doma same baby, tak mozno aj chlapa sme chceli, ale ked som videla to pohlavie, na celu obrazovku, bolo mi to jasne 🙂 a z dievcatka sa ja osobne viac tesim, ze vraj su lepsie 🙂 tak uvidime.. ale chlapcom ruzova ide 😀

zuzca80
11. sep 2009

jenn...no nam to doktor tiez jednoznacne ukazal, tak verim ze sa nezmylil. my sme si pred tym boli takmer isti, ze to bude chlapec. tak manzel trochu predychaval po ultrazvuku :D. a ja uz sa tesim na princeznu, tak si uz ani neviem predstavit, ze by to bol chlapec. manzel este stale veri, ze mu tam ten pindur odvtedy narastol...hehehe
a co sa tyka ruzovej, tak manzel tvrdi, ze su to len predsudky a on by kludne dceru obliekal do modreho a chlapca do ruzoveho (ale ja som to zatrhla...ze oblecenie budem mat na starosti ja a nemusi sa do toho pliest :D).

jenn44
11. sep 2009

preeeeesne aj u nas 🙂 doky ze: bude to dievcatko a moj manzel: aha... a nic...! 😀
moj manzel sa mi do toho absolutne nepletie 🙂 nema sancu... ale zasa mi ani neporadi :( ja svojho utesujem, ze dievcatka su maznavejsie a idu viac za chlapmi, ze su to oteckove baby... tak sa aj celkom tesi... uz :D

mandula
11. sep 2009

ahojte dievcata, ahoj hexe. Pridavam sa k vam, dnes som objavila tuto temu, je celkom fajn 😉
Hexe - neboj nie si stara korcula, od dnes sme 2, dnes mam prave 30 rokov a tiez idem rodit prvy raz 🙂 vsetko je to tak ako ma byt. Ja som na tom tak, ze by som dala cokolvek za to, aby malicky uz bol tu. Neviem sa dockat, vsetko ma tlaci, som desne opuchnuta a nemozem sa uz dockat. Ved vecicky som prala a zehlila uz 10x, uz sa ani neda povedat, ze su nove 😀 prebalovaci pult som uz asi 20x usporiadala inak ako bolo povodne. Na postielke je uz tolko veci, ze maleho ani nebude vidiet 😀 jezisi, mne uz vazne z toho hrabe, dievcata.
Na druhej strane ma ale chyta aj panika - bude vsetko ok? Bude zdravy? Zvladnem to? Ved ja ani neviem, co mam robit, vsetko som len citala ale nezazila. Ta zodpovednost, boze uz aj mne bude niekto hovorit mama.
Najhorsie na vsetkom je to, ze nas ocinko nas opustil pre 17tku a ja som ostala sama. Som teraz u rodicov a dufam, ze sa vsetko zmeni a vrati spät. Toto ma trapi najviac, ale ja stale dufam, ze to je len docasne a vsetko dobre dopadne.
Tak som sa vyrozpravala, pekne den vsetkym 🙂

zuzca80
11. sep 2009

ahoj mandula...vsetko najlepsie k narodeninam!!! 😉
tak ty sa velmi tesis...ja som v takomto stave: pult este nie je kupeny (ale aspon som si vybrala uz v IKEI, uz staci len kupit a poskladat), postielku som vcera konecne cez net objednala (dodacia lehota 10 dni), vecicky sa mi podarilo predvcerom oprat a uz ma druhy den cakaju na gauci, aby som ich prezehlila, tasku do porodnice nemam zbalenu (ale uz som aspon veci zvladla nakupit), doktora nemam este vybrateho, v nemocnici zatial nic zaplatene...takze uplna katastrofa a to mame rovnako termin 😉. asi pracuje moje podvedomie, ze sak este mame cas, este to neprichadza 🙂
a je mi moc luto, ze vas opustil ten vas pre nejaku mladuchu...hmmmm...tomuto fakt nerozumiem. niektori ludia su tak neskutocne sebecki, ze sa mi rozum zastavuje. drzim ti velmi palce, aby si to zvladla aj sama a potom nasla novu lasku, s ktorou budes stastna. pravdupovediac...ja by som to asi nezvladala...by som sa utapala v sebalutosti 🙂 ale ty si urcite silnejsia a bude to v pohode 😉
tak este raz vsetko najlepsie k narodeninam!

zuzca80
11. sep 2009

jenn44...presne rovnako som utesila toho mojho 🙂 ze sak to bude tvoja princeznicka, chlapca uz potom ani nebudes chciet...tak uz sa tiez celkom tesi 😉
ale je zlaty, lebo sam od seba studuje knizku, ako sa drzi babo, ako sa kupe, ako bude prebiehat porod a tak. podla mna uz sa tesi 😉

maja177
11. sep 2009

mandula, nic si s toho nerob, ja som tiez sama... 😉 zivot ide dalej

ale ja uz chcem rodiiiiiiiiiiiit 😠 😠 😠

mandula
11. sep 2009

zuzca, dakujem za zelanie, potesilo ma to. Neboj, vsetko do porodu stihas, ved ani ja tie veci nemam dlho. Napriklad este nemam kocik, ani vybraty 😀 to bude nahanacky. Kocik mal totiz na starosti ten moj, ale vykaslal sa na to, napisal mi tento tyzden, ze ho to mrzi, ale on nema peniaze, takze uplna katastrofa, musim sa zase raz spolahnut na seba. Ale ostavam kludna, prinajhorsom kliknem na net, objednam nieco a bude. Peniaze uz nemam ziadne, vseeetko som minula, takze bude mi musiet pozicat mama a ja jej to potom z kocikoveho vratim. Co ine mi ostava. On do maleho nedal este ani zivu korunu, to myslim vazne. Lenze keby som sa mala teraz preto trapit, tak sa trapi aj ten maly a to nechcem, potom ked sa narodi sa vyrevem viem to, ale zase uvidim toho maleho a budu to nakoniec slzy stastia. Po tom vsetkom, co som v zivote zazila baby, je toto, ze ma opustil ta najmensia katastrofa, verte mi.
Zuzca a neboj, uvidis, ze ked uvidi princeznu tak chlapca ani nebude chciet. Dievcata robia s muzmi zazraky, bola som toho svedkom vela krat. Aj mojej kamosky, dokonca aj moj otec chceli stale len chalana a ked prisla baba, tak boli najstastnejsimi otcami na svete. Moj otec ma dokonca tak zapil, ze si odlezal s mamou v nemocnici tie 3-4 dni a isli domov spolu 😀 😀 😀 Dievcata si vedia otcov neskutocne omotat. Hlavne nech je zdrava, to Ti zelam z celeho srdca a vsetko ostatne bude uz len krasne, mile, vonave 🙂

maja - uprimne ma to mrzi, ze aj ty si sama. Viem, ze zivot ide dalej. Vies co mi len bude chybat? Ten pocit rodiny, to ze malinky nebude spat medzi nami a taaak som sa na to tesila. Dokonca aj on, ved on si vedla seba do postele daval dupacky, aby zistil, ci ho neprilahne ked zaspi, to bol taky test 🙂 a kde je to nadsenie? Na zadnom sedadle auta s tou mladou krasnou a hlavne bezproblemovou 17tkou. Ach nevadi, ved kazdemu sa raz vsetko vrati, verim tomu.

A ano, pridavam sa. Aj ja uz chcem rodiiiiiiiit. Maji, ved ty by si to uz mala mat za sebou, tak co tu este robis? 🙂

jenn44
11. sep 2009

zuzca, hej, to chlapi tak prijimaju, no ten moj caka, ze to pride akosi samo... nejak necita nic :( sa bojim, ze nebude vediet, no... neviem :(

hexe66
11. sep 2009

caute baby. mandula- vieš čo, ja to tomu tvojmu s radosťou prajem-teda tu 17-tku. dávam mu s ňou max.1 rok a psychickú poruchu. vieš si to predstaviť, že by si s tou pipinou žila ty??!! tak mu treba. neboj bude dobre. sestra robí právnu pomoc všetkým kamarátkam a susedám s podobnými problémami, takže viem o čom píšeš. niekedy som z toho na nervy a som nasratá na svojho muža, hoci za nič nemože. najnovšie -spolužiačka zo základky-vydávala sa ako 18-roč. minulý týždeň porodila štvrté dieťatko - a samo už pol roka býva s mamou, pretože musela /na silu/odísť z nového domu. tiež jej nechce dať peniaze-alebo len almužnu-aby ho "nezavreli". a tlačia sa v jednej izbe-a pán v novom dome.

ja asi tiež budem mať dievčatko, muž strašne túži po chlapcovi a nechce sa s tým zmieriť. ale už si zvyká.....tiež inak zháňam veci na poslednú chvíľu. aj som na to kašľala, lebo som sa bála-mám rizikové teh. ale kedže to mal byť zo začiatku chalan - mama mi zohnala modré vecičky. ja som si teraz nakúpila ružové-takže každopádne dieťatko bude veľmi "pestré", haha. všetko zháňam cez internet-totálne všetko. poznáte babenky MIMIBAZAR? skúste-je tam všetko. ja som bola úplne vymletá, že čo budem potrebovať. no uvidíme

jenn44
11. sep 2009

hexe66, ja som tam nakupila celu vybavicku aj na aukciach, teda tam hlavne 😉

valria321
11. sep 2009

mandula fíha a to som doma nariekala že iba ja mam takeho jeb...... chlapa ja neviem či je teraz niaka nová choroba vo vzduchu že to aj môjmu zadrbkalo☹je mi to strašne luto ale ako si písala nesmiem sa trapiť aby to nevplyvalo na toho drbca čo nosim pod srdiečkom vieš najviac luto mi je že to babo bolo planovane a chcene z oboch stran len niekto asi nevydržal viesť rodinny život čo už byvaju aj horšie pripady hlavne že sme zdrave no nie 😅

mandula
13. sep 2009

valria ahoj, prepac, az dnes som sa prihlasila, vcera som bola mojej najlepsej kamoske na svadbe, tak som nestihala.
Moja, aj to nase bolo planovane, tak sme sa na nesho tesili. ale ja som mu potom, ked som bola v 4 mesiaci dosla na to, ze ma asi podvadza. Zobrala som si auto a v nom bolo vypadnute puzdro s dokladmi jednej pipenky, tak som zistovala kto to je, vraj jeho kamoska. Dokonca vydata s malym babom. Mna skoro trafilo. Potom som zistila z smsiek 😀 /to sa nema ja viem, ale musela som / ze to ona je nim posadnuta a neda mu pokoj, dokonca bola tak sibnuta, ze chcela otravit svojho muza. Booooze, cim ju ten moj tak ocaril? On je krasny chlap, to sa mu musi nechat ale ... no vsak to je jedno. To ale skoncilo, ja som mu to prepacila. Lenze potom prisla tato 17tka a zaslo to priadaleko. Zrazu si vypinal telefon, aby asi nahodou nevolala, ked sme spolu, potom sa zacal nejako velmi divne obliekat a vyvoniavat, zacal chodit von aj v noci, a na zadnom sedadle nasho auta boli len a len jej vlasy, pouzite servitky, dokonca pouzity moj sveter, z coho mi doslo vazne ze zle. No a raz som sa dostala k jej smske, kde mu pisala: Bola by som velmi stastna, keby si ma navzdy miloval, dufam, ze to tak aj bude, chybas mi, cmuk. Ach a ja som uz vedela, ze je zle. Lenze vies co mi on na to povedal? Ze, naco som sa do toho rypala, naco som vyhladavala? Ze on by si uzil, ze on k nej aj tak nic neciti, ze co by robil s takou mladou a vsetko by vraj bolo ok, ze taketo veci su bezne a 1000ce zien to toleruje, ze iba ja vyvadzam. Jezisi, chapes? Ukaz mi tie zeny, co to toleruju. Ja som to potom uz nezvladala, nedokazala som si lahnut vedla neho a tvarit sa ze je to ok. Dokonca on mal tu drzost, ze so mnou chcel nadalej spavat, ze so mnou je to super. A tak som asi 2 alebo 3x ostala spat u kamosky, kde som sa vyplakala a bolo mi fajn. A vies coho som sa dockala? Ze mi vyhodil veci von na chodbu, ze mam vypadnut ked sa flakam. Tak to bol nejväcsi sok v mojom zivote. On ma podvadza a on mna vyhodil. Waw. Tak som isla k mame. Zobral mi aj auto a teraz tu sedim a nechapem. Milujem ho, netajim sa tym, ale aj ho za to vsetko velmi neznasam. Hlavne tu mladu, boooze co ja by som jej nardasej urobila, ale neponizim sa!!!! Zivot musi ist dalej. Jemu sa to vrati a jej ani nehovorim. Ja jej zelam len jedno, nech zazije ten pocit beznadeje, potom to pochopi, lenze to uz bude neskoro.
Valria, neboj, zvladneme to, sakra ved sme nejake zeny. Aj ja placem kazdy vecer, potichucky, tak aby to maly necitil, ale zvladnem to, musim. Ja si myslim, ze ked sa maly narodi a uvidim, ze je zdravy a krasny tak to zmeni moj zivot uplne. Uz bude len ON 🙂
Drzim aj Tebe palce.

doublemamca
13. sep 2009

jezisi dievcata..az mi zimomriavky behaju po chrbte a slzy sa mi tlacia do oci...aj ja som momentalne sama,ale moj pribeh je uplny iny a ma stastny koniec..moj manzel je v zahranici a caka na viza, ktore moze a nemusi dostat. Je mi ale jasne,ze babatka neuvidi hned po porode a budeme obaja radi,ak to vobec bude este tento rok ☹
inak ja uz mam vsteko pokupene..vlastne len kociar nam chyba...ten som objednala z netu,ale akosi nechodi,tak dufam,ze do porodu pride,nech sa nestresujem este aj v nemocnici.

mandula
13. sep 2009

doublemamca - zelam Ti, aby tvoj manzel dostal tie viza co najskor a by ste si uzili krasne vianoce s drobcekmi. Vybrala si si krasne mena. A o kocik sa neboj, ani ja ho este nemam, velmi dufam, ze pride do porodu, ale aj keby nie, prve 2 tyzdne ho podla mna aj tak potrebovat nebudes a potom uz urcite dorazi. Ja idem prave s mamou do obchodov, to jedine ma teraz bavi, nakupovat 🙂 Tak sa maj a drz sa 😉

doublemamca
13. sep 2009

joj mandula ty sa drz! a ver mi,ze ti bude s malickym Petkom samej lepsie ako s nejakym bastardom...aspon budes citit len lasku a ziadne pochybnosti..on bude to tvoje slniecko 🙂 nakupnej horucke zdar a a hlavne nech su ti nasi krpci vsetci zdravi 😉

zuzca80
17. sep 2009

caute baby, tak ako sa vam dari? mne uz sa zacalo zhorsovat aj fyzicky...sak klasicke stavy na koonci tehu. Na kontrole som bola naposledy pred tyzdnom a teraz chcem ist az v pondelok, tak som zvedava, akoo sme sa pohli. inak dnes mi bolo hrozne...tvrdnutie brucha cely den kazdych 15 - 20 minut a trochu zavrate. uz mi davno takto blbo nebolo. som bola na nakupe a potom som este optimisticky isla na vystavu do incheby, ale som si tam len sadala na kazdy gauc, lebo som fakt nevladala. ale musime vydrzat este 2 tyzdne, aby bolo babo v termine...aj tak este nemam zariadene veci v nemocnici (teraz by to bolo bez manzela, bez epiduralu a bez dohodnuteho lekara....uplna katastrofa 🙂). a vy ste ako na tom?

misskkaa
27. sep 2009

ahoj zuzca80 ako pozeram mame rovnaky termin.. 😵 ,veru stavy mavam vselijake...niekedy mi je fajn a inokedy sa mi nechce ani na svet pozerat. brusko mi veru tvrdne kazdu chvilku a v noci snad stale. priatel chodi na 12stky...takze tri dni doma a tri v BA. ale od 4.10 uz bere marod, dovolenku, ocerku...co sa bude dat... 😀
ja uz som nachystana,ale este musim absolvovat jedno vysetrenie koli epiduralke....budem rodit v Partizanskom,takze uz sme si aj stopli kolko to trva predpisovou jazdou a kolko takou 70km/hod.a viac..
ale priatel je policajt takze si myslim ze v tomto by nemal byt problem.... 😀 😀 😀 😀 😀

alexandrah
1. okt 2009

ahojte baby, som tu po dlhsom case, viem ,ze este nie som uplne na konci tehu, ale chytaju ma nervy uz teraz, vcera som hodinu revala (ci budem dobra mama), potom som zase hrdina;. jak vas tu citam, s tymi muzmi, aj mne je z toho veru zle!!!!!!!!ani neviem, co na to povedat, ako to, ze vam naozaj bude lepsie samym, ako s takymi.... prave som robila rozvod kamoske, a bolo to tiez peklo, psychicky ju tyral, tiez milenka, uz nechcel deti, a co cert nechcel, milenka otehotnela, tak bol z toho na nervy, potom som jej nasla taku semetriku advokatku, co ho dala tak do laty, ze bol zeleny ... tak mu treba!! ja mam nastastie uzasneho manzela, moj najlepsi priatel, sme spolu dlho, nemohli sme mat deti, isli sme cez ivf, a konecne cakame prveho synceka, a velmi sa tesime. kocky, ste este mlade, zivot pred sebou, zatial budu vase slniecka deticky, a potom, kto vie, co vas este pekneho v zivote caka ... ja som si svoj diel zleho zivota riadne vyzrala asi este skor, s nasimi, a teraz uz je nastastie dobre, s manzelom 😀

lul
21. okt 2009

caute, obnovujem temu.. ako sa citite? polorozpadnute tehulky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre