Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

maja177
29. júl 2009

ivka, a ked bude trvat este 4-5 tyzdnov? 😀 😀 😀 😀 ty tusim pocitas stym, jak ja, ze budeme rodit v 38 tt 😀 😀 to by som prijala veru, pevne verim, ze to tak aj bude... aj ja mam pocit, ze brucho uz nema kam rast, obvod pasu mam 117 cm! zachvilu budem sirsia ako vyssia 😀 😀 ten krcok ked ma stipe, to je jak taka palciva bolest tam dole, niekde v nutri... 😒 tak to si ma teda potesila, ze pri poslickoch nebudem tripiet pri porode, bodaj by ich mala kazdy den aspon desat krat 😀 😀 😀 😀

briketa
29. júl 2009

Maja, potesim Ta, ze doki chcel ivku len utesit. Ziadny poslickovia sa nevyrovnaju takym dobrym kontrakciam, ze sa ani nemas kedy nadychnut 😀 Spomen si na moje slova ked budes v akcii ;)
A tiez sa velmi nesustred na 38TT, prve sa dost casto prenasa 😀 ... to som hnusna, co?

briketa
29. júl 2009

Ziadni ma byt makke "i" samozrejme.

olalka
29. júl 2009

simona vitaj, zeby som to poplietla? tak ctg bude monitor a myslim, ze na prietoky mi pisal, ze doppler. takze ti budu robit oboje

maja177
29. júl 2009

briketa, prave si mi pokazila naladu! 😠 😀 😀 😀 aj a uz vsade rozpravam jaky budem mat lahky porod 😀 😀 😀 a ja prenasat nebudem! vysvetlila som malej, ze do konca augusta tu musi byt, inac pojde o rok neskor do skoly 😀 😀 snad bude taka rozumna, a pocuvne 😀 😀 😀

ja tu uz mam chaos stych prietokov, monitorov, pasov, ctg a neviem coho...ach 😖

ivkaivka
29. júl 2009

Ja som aj niekde citala, ze tvrdnutie bruska, pocity ako pri menzese, ze je to priprava maternice na porod, vraj sa precvicuje, tak by to malo byt fajn. Predstav si, zeby sa neprecvicovala a prvykrat to mas na porodnej sale ☹ Ja verim, ze vdaka poslickom porod bude lahsi, sak treba mysliet pozitivne 😀
Maji, ja mam obvod pasa 103, o dost menej ako Ty,ale pri mojej vyske... Musime si drzat palce nech rodime v 38 tyzdni-max.v 39. A prenasat??? Ani nesranduj, to si ani nepripustam 😖

ivkaivka
29. júl 2009

Este, ja to mam v hlave ulozene takto: pritoky - pupocnikova snura, ctg - cinnost srdiecka malej a cinnost maternice, pasy=ctg(podla mna), sono -ultrazvuk. Neviem, mozno som blba, ale ja si to takto vysvetlujem 😅 😅 😅

simona444
30. júl 2009

ivkaivka, mas pravdu o tom ctg-cinnost srdiecka a cinnost maternice (ci sme mali uz aj nejake tie kontrakcie aj ked sme ich necitili)som to tu dakde na nete vycitala.Inak aj ja mam obvod pasa 103cm,som sa bala bo sa mi zdalo ze je dost malinke oproti ostatnym tehulkam,ale doktor mi povedal ze male je dost velke 🙂 tak ma troska upokojil ..a to s tym pravitkom v zadku si vystihla,inu polohu uz ani nepoznam..mno dufajme ze to bude ten 38-39tt.. 😉

olalka
30. júl 2009

aj ja verim, ze porodim v 38-39 tt 🙂 asi v to dufame vsetky. ja chcem babulku este v auguste 🙂
a o ob vode pasa sa radsej nezmienujem, ale vsetky som vas tromfla 😀

simona444
30. júl 2009

no uz to hadam dako vydrziime 😀 ja sa len obavam ci sa zmestime k nam do porodnice..bo chodim na predporodnu pripravu a tam nas je strasne vela augustovych...

maja177
30. júl 2009

simona, to je aj fajn, ked vas je vela...ja to beriem tak, cim viac, tym lepsie, aspon budes skrej doma, budu vas odtial hnad, bo malo miesta 😀 😀

elian
30. júl 2009

caute kočky aj ja sa pridávam, posledné dve noci ma bolelo celé podbruško presne ako pri menštruácii...tak asi to tak má byť 🙂 🙂 🙂 Inak ja som mávala pri menštruácii strašidelné bolesti, skoro každý mesiac to bolo ako keby som naozaj rodila...tak mám tréningy 😉

ivkaivka
30. júl 2009

caffte, elian, to su vraj poslickovia, je to v pohode. Simi, my mame uplne rovnaky termin. Mojej sesternici sa dnes rano narodilo babo, prenasala 3 dni-to nezavidim, ale porod-teda ze uz ho ma za sebou zavidim. Aj ja uz chcem. Nemate pocit, ze toto leto sa narodi akosi vela babatiek, ja poznam asi zo 10 buducich mamiciek vo svojom okoli 😀 aspon budem mat s kym kociarikovat - uz sa na to tesim. Aj u vas je dnes tak horuco? Normalne som z toho omamena a len by som spala, ani som nevarila, manzel bude dnes o chlebe a zelenine-sak neuskodi....mne dnes, asi z horucavy, ani nechuti jest, dufam, ze to malej neublizi-taka mala hladovka, ale fakt ma netaha nest 😅 😅 😅

simona444
30. júl 2009

maja177,no to by som bola rada,dufam sa tam nezdrzim dlhsie ako 4dni..
ivkaivka,ja mam mat inak termin 23.8. tak neviem preco mi to tak vypocitalo v tom profile..sak vyplnila som to spravne vsetko...tak nefiem no kazdopadne uz to mame za paar 😉 a tych babatiek bude fakt vela aspon budu mat vela kamaraatov 😀

ivkaivka
30. júl 2009

No ja mam prvy termin 25.8., na konikovi mi rata 37.tyzden od dnesneho dna a u lekara 37.tyzden uz od pondelka, cize v pondelok zacinam 38. Myslim, ze tiez som to dopre vyratala. Ako sa inac citis??? Mna cele popoludnie strasne pobolievaju krize (moja mamka aj teta s isli rodit len s tym, ze ich strasne boleli krize) a som nejaka nafuknuta a to som ani dnes poriadne nejedla. Urcite by som vsak chcela vydrzat do pondelka, to budem mat vysledky na streptokoka, inac by som bola nespokojna, ci sa malej pri porode nieco nemoze stat. Vraj ak je zena pozitivna na streptokoka, musi 4 hodiny pred porodom uzit antibiotika, aby babo nedostalo zapal pluc-aspon tak som to citala na nete. Tak do pondelka, musim vydrzat aj so zatatymi zubami 😅 😅 😀

alexandrah
31. júl 2009

baby, ja este nemam ani zdaleka termin, ale co su poslickovia?

vlnka
31. júl 2009

Alex za poslickov sa povazuje,ked mas pocit,ze dostanes menstruaciu..mozu pritom boliet krize,podbrusko atd.Hovori sa,ze ak to mas,do par dni porodis.U mna to ale neplati...ja mavam sem-tam taky pocit a este stale som 2v1. 🙂 Podla mna to je kolisanie hladiny hormonov.

vlnka
31. júl 2009

Ivka,aj ja mam casto problemy s nafuknutym bruchom a potom ma vsetko boli a je mi zle.Uz neviem,co by som mohla zjest,aby mi zacalo dobre travit.Snazim sa napchavat jogurtami a acidofilnym mliekom,ale vsetko,co zjem vlastne nafukuje...mlieko,ovocie,zelenina,pecivo...dnes varim bravcove masko s kyslou kapustou a pohankou,tak milujem kyslu kapustu,ale az mam strach,co to spravi,ked si ju dam na obed. ☹

simona444
31. júl 2009

ivka,ja som teraz v 36tt a az od pondelka 37tt na koniku mi to ide akosi rychlejsie...citim sa celkom dobre ale tiez sa casto citim ako by som mala explodovat 😀 vtedy sa len mrvim stale a ziadna poloha mi neni dobra..je to to fakt neprijemne.. juuj a male sa prave teraz tak vystiera na vsetky strany a dost to bolii ale mna too tesi aspon ho citim 😉 no a mne uz robili vysetrenie na toho streptokoka,a mam ho ☹ 😠 tak som tiez hned patrala ze co moze sposobit..a hej vraj sa dava ta infuzia s antibiotikami 4hod.pred porodom,no ja sa najviac bojim ze mi ich daju a pojdem rodit skor ako za 4hodiny,a co potom??to asi uz nebude mat taky ucinok a som citala ze uz sa to niektorym tak aj stalo a malicke ho aj tak dostalo...ale vraj sa im nic nestalo-ziadna choroba...aj ked mali toho streptokoka..tak neviem dufam to stihnem tie 4hodiny ☹

alexandrah
31. júl 2009

dik vlnka 😀 , ale mna ti boli tak, jak je kostrc ... neviem, co to je ... inak, aj ja milujem kyslu kapustu, a mne zle travi uz teraz, co budem robit na konci 😕 😨 , ja som mavala tiez sialene silny menzes - bolesti, na odpadnutie, keby som si nedala liek ... keby som aspon vedela, ze to bude take, ale vsetci strasia, ze to sa neda porovnat , no ale vsetci mozno nemaju az taky bolestivy menzes ... sak mi povies, po porode 🙂

vlnka
31. júl 2009

simona mne toho streptococa objavili nahodne uz v 32tt,tiez som sa divila odkial ho mam,ked ani na kupaliska nechodim,na cudzie wc nesadam a s mazelom mame celibat.Ma ho vraj 60%obyv.a je to bezny bacil,ktory normalne nesposobuje problemy,ale v tehotenstve je nebezpecny pre plod.Ja som na to musela brat hned antibiotika,aby sa infekcia nedostala do plodovej vody a neposkodila plod.Tiez som pocula,ze sa to robi az tesne pred porodom,ale moj porodnik trval na tom,aby som sa hned preliecila.Teraz pojdem na kontrolny vyter,ci tam ie je zas.Dufam,ze nie.
alex aj mna boli v okoli kostrce,niekedy sa neviem ani postavit,to je normalne,nerob si z toho tazku hlavu.Vsetko je len docasne.A tiez som mavala bolestive mesiaciky,ale snad ta potesim,ze po porode sa to vela zenam upravilo.Aspon nieco pozitivne 🙂

simona444
31. júl 2009

vlnka,neviem tiez preco som ho dostala,bo sa takisto vyhybam veciam co si spominala..no co uz, mne doktor dal nejake tablety na vkladanie ,ale myslim ze to nie su antibiotika a dr mi povedal ze niektori tvrdia ze to lieci a iny zas ze nie ale vraj babu to neublizi tak skusime..a tie antibiotika mi daju pred tym porodom,a tiez som pocula ze ten bacil to je taka mrcha ze sa ho clovek tazko zbavi,aj ked sa prelieci tak sa neskor objavii..ale tiez ma vsetci upokojuju ze vraj to mava dost zien..hadam to bude ok 😒

susisus
31. júl 2009

Aj ja mávam občas "poslíčkov" ale doki povedal, že to nič, že sa len maternica pripravuje a nemám si to všímať. Ja tým, že mám malé bruško, tak nemám žiadne ťažkosti a cítim sa rovnako ako pred tehu, len malá sa občas naťahuje a vtedy mám pocit, že ma roztrhá, ale pohoooo, hlavne že sa má dobre 🙂

ivkaivka
31. júl 2009

ja mam poslickov, cely tyzden - tusim uz kazdu hodinu - a nic, je to neprijemne, ako mi tvrdne brusko. Simi, ak Ti nestihnu dat infuziu, tak potom babatku nasadia liecbu- tak som citala na konikovi, najdolezitejsie je vediet o streptokokovi, takze je to v pohode. Ja budem mat vysledky v pondelok tak uvidim. Alex, ja som mala poslickov uz od nejakeho 20.tyzdna, v praci to bolo dost otravne, potom na chvilu ustupili,no posledny tyzden je toho fakt vela...a pockaj ak Ta zacnu boliet lonove kosti, ja sa z gauca dviham tak, ze si najprv musim klaknut, chytit sa jednou rukou operadla a druhou stolika, proste 90 rocna baba a nasi doma maju zo mna srandu ☹

vlnka
31. júl 2009

Simona ja som pred antibiotikami tiez dostala vaginalne cipky Macmiror Complex.Vkladala som si ich nejakych 11 dni a kontrolny vyter ukazal,ze vobec nezabrali.Preto som musela zacat antibioticku liecbu.
Susisus ty si priamo z Ke?Kde chces rodit,uz mas vyhliadnuteho aj lekara?
Ivka podobne vstavam zo sedu aj ja 😀

susisus
31. júl 2009

vlnka: áno som priamo z Ke, ale nemám ešte vybratého doktora, lebo u môjho sa nedá 😒 Ale chcela som ísť do Šace, ty vieš kam ideš???

vlnka
1. aug 2009

susisus ja budem rodit v novej nemocnici,este stale nemam vybaveneho lekara,ale chodimtam k Dr.Bozsormenimu.Na buduci tyzden sa s nim chcem dohodnut...co a ako.Sacu doteraz prerabali,rodicky stahovali do fakultnej.Ale od pondelka uz by mali byt rekonstrukcie hotove,tak tam budes mat pekne 🙂

simona444
1. aug 2009

ivka,tak uz to mas za dverami co??ja tiez mala poslickov asi pred mesiacom..ked som sa stale natahovala pri upratovani a tak..no od vtedy mi vsetci beru vsetko z ruky ked chcem daco robit 😒 tak od vtedy nebolo nic az do vcera,..a krize ako ma bolia 😒 tiez podobne vstaavam..a este take zvuky ako zvieratko vydaavam moj priatel ma z toho tiez ohromnu zabavu 😀 .no a snad to bude ok s tym streptokokom..
vlnka,presne tie cipky mam aj ja no uvidim co mi dr. povie ked douzivam...

susisus
1. aug 2009

vlnka - ja sa stále neviem rozhodnúť medzi novou nemocnicou a šacou 😕 Nadávky a sťažnosti sa ujde obom na rovnako, tak isto aj chvála, tak neviem... Ja bývam hneď pri novej nemocnici, takže v tomto by bola pre mňa super blízko, ale zas v šaci vraj je lepšie, tak ja neviem... 😒 ešte mám chvíľku času na rozmyslenie... Ty to máš jednoduché, tým že tam chodíš 🙂

anuska83
1. aug 2009

Ahojte baby ja som akurat 35 tt ...kolko brucho este podrastie do porodu...lebo mam pocit ze explodujem...inac obvod brucha mam 99cm..vacsi ako obvod hrudnika...nic moc 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre