Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

lul
9. júl 2009

ja mam este do porodu dufam daleko, ale raz sa tesim na maleho a raz mam strach z toho, ako sa on postaram. co budem robit, ked bude stale plakat a nebudem vediet preco. porod mi zatial nedochadza 😀

neboj, pocity prejdu, ked uz budes mat malu v naruci 😉

a porod? zvladli ho vsetky, co sme my horsie? 😉 😉 😉

babullka1
9. júl 2009

Perla tak zas sa stretavame 🙂 ja mam tie iste stavy 😀 😒

tinus20
9. júl 2009

mne sa maly narodil na zac.38tt ale posledny mesiac som bola taka "nestastna"....si spominam jak som plakavala az mi to srdce trhalo a zachvilku som si spokojne hladkala brusko a ked som pomyslela na porod,tak KONEC ...
ja som mala dost "pestre" tehotenstvo-rizikove nato ze som mala iba 20 rokov a este k tomu som sa aj skoro rozisla s frajerom,kazdodenne hadky bud s nim alebo s nasimi no proste parada...to mi tak uzastne prospievalo na to moje rizikove tehulkovanie

perla200
autor
9. júl 2009

no čaute babenky....zvlást babulka...počuj my dve tuším sme nejako kozmicky prepojené, mame presne tie isté problémy i pocity i nálady...že???

lul vitaj, tinus.... jej tinus, tak to sa ti nečudujem, ked je žena psychicky zle na tom a ma sa stresovať tak hormony tomu nenapomáhajú.... skôr ubližujú...

babullka1
10. júl 2009

aj mne sa zda Perla 😝 ja som to uz vcera aj manzelovi vravela 😀 boze ja mam zajtra termin a nic sa somnou nedeje.... 😒 Samizda ze takymto tempom ma este dobehnes 😉 a ozaj Perla co ta krv?

aninka89
10. júl 2009

ja sa pôrodu bojím odkedy som tehotná.....a hormóny robia svoje, všetko ma zlosti a s mužom s poriadne už 2 týždne nerozprávam, boji sa ma aj niečo opýtať 😖 😖 😖 no nemôžem si pomôcť,neviem ako vydržím až do konca tehu 😝

perla200
autor
10. júl 2009

ahoj babulka.... no krv je naprd, predbežne idem 27.7 do nemocnice na pozorovanie a hned porodím tam...ako netuším....ale zatial sa doktori rozhodli takto....uvidíme....

aninka....to v tvojom tt som sa aj ja strašne bála.... ale potom ma to prešlo...a začala sa skôr tešiť.... no aj môj muž túži po pôrode.... lebo hovorí,že niekedy sa so mnou nedá a najhoršie je že jao tom viemmmmm

babullka1
10. júl 2009

Aninka ..v tvojom tt tehu som si to uzivala,bolo my dobre,nic ma este nebolelo,brusko zacalo byt pekne vidno...keby som nebola na rizikovom,tak by to bolo najkrajsie obdobie....uvidis na konci...to je uz velmi stresujuce a vycerpavajuce...mne sa striedaju pocity...ze uz chcem rodit a potom zas nie...a najviac na nervy som z toho ze zajtra mam termin a a stale nic 😠 a manzel..ani nehovorim ten stresuje uz dost dlho 😀

aninka89
10. júl 2009

držim vám palce baby aby všetko išlo dobre a čim skôr ste to mali za sebou....ja hovorim mužovi že chcem rodiť radšej pred termínom lebo to čakanie po termíne je ☹

silvuskaa
10. júl 2009

Ahojte, tak ja som si uzivala tehotenstvo najviac v 2trimesteri, ale pomalicky ma uz zacina boliet chrbat a maly obcas tlaci na rebra ale inak nalady ani moc nemam, skor som taka citliva. S manzelom sa tiez pochytim pre hoci aku blbost a potom placem. Musim sa ale priznat ze sa bojim porodu, hlavne o maleho aby vsetko dobre dopadlo, aby nenastali komplikacie a podobne...v toho mavam dobru depku ☹

beruska113
10. júl 2009

Ahojte baby,
ja take tie zmeny nalad nemavam, ani neplacem, ale z porodu som teda uz riadne vykakana. Moj muz chcel do dvoch rokov druhe babo, ale minule uz povedal, ze asi nam staci len toto jedno. Asi je aj na tych nasich chlapov toho moc, to chodenie po lekaroch, napr. u mna pobyty v nemocnici, rizikove tehu...

Aninka aj ja chcem rodit pred terminom, ale zatial sa mi nejak nedari. Malemu je u mna dobre.

evinka1232
10. júl 2009

pridávam sa aj ja...ja som už fakt nervozna, dnes mám termín, v pondelok druhý, nič mi nie je..vkuse mám zlú náladu, čakám nato ako na spasenie, som podráždená, a to trvá už asi dva týždne..totálne sa mi striedajú nálady...neznášam čakať a toto čakanie mi pripadá ako celá večnosť..nechcem nikoho znechutiť, iba pridávam svoje " úžasné pocity" 😠 😠 😠

beruska113
10. júl 2009

Caves Evi,
som ti nestihla odpisat. Este je dnes do polnoci kolko casu, aby si nas neprekvapila. Muz je na jazde?

evinka1232
10. júl 2009

Veru na jazde, ale blízko, tak by to stihol..ale ja už mám zas depku, že až revem..mám toho fakt dosť, nič sa nedeje..noc bola príšerná..no des..nejak to prestávam zvládať... 🙄

jankaw
10. júl 2009

Ja sa porodu ani nebojim, nejako mi to nedochadza, beriem to tak ze nejako uz musi vyliezt von 🙂) ja sa skor bojim toho co bude po porode. Ked si citam aj na fore co vsetko ma caka a ako sa starat o babo, tak mam niekedy pocit ze to nezvladnem. Najhorsie je ked ku mne pridu kamosky s detmi a oni stale nieco chytaju, tahaju, vrieskaju, tak ma napadaju myslienky ci to bol dobry napad mat kinderko 🙂)
Vtedy sa utesujem tym ze kolko zien nemoze mat deti, alebo sa narodia chore, pripadne ked maju viac deti, tak dufam ze ja to jedno zvladnem 🙂)
A este som strasne precitlivela, ale len posledne tyzdne, ja sa rozplacem snad aj pri reklame 🙂)

perla200
autor
10. júl 2009

no super baby len tak dalej...evinka ved táto téma je na to aby sme sa tu mohli vykričať z bolesti alebo z nervozity, lebo tehotenstvo je nielen krásne obdobie ale aj náročné....proste žena musí strašne toho moc obetovať...a kedže sme tu vsetky tehotné určite sa chápeme...tak kludne píšte aj negatíva.... na to sme tu....

evinka1232
10. júl 2009

a najradšej mám, keď dievčatá, ktoré neboli tehotné, ma idú poúčať, že moc preháňam 😠 😠 😠 doprajem veru každému si to vyskúšať, ja si veru tie stavy ani nevymýšľam a veru som sa o ne ani neprosila,a najradšej by som bola kľudná a šťastná, lebo určite to ani malej neprospieva, proste ja zato nemôžem..asi už každému idem na nervy, svojim správaním...

perla200
autor
10. júl 2009

evinka....nie si sama naozaj...vidíš sú tu baby, ktoré majú také isté pocity ako ty, aj ja mam také pocity...proste hlavne ked bezdetná mi povie - nepi kávu, budeš mať hyperaktívne dieťa...tak na to ja hovorím, iha desať detí si odrodila...kávu si vypijem kedy ja chcem, menej mi napúchajú nohy a dve šálky slabej kávy za den môžem.....
no každý že vydržíš nie? no vydržím čo mam robiť....jednoducho nie je to príjemné niekedy, ked neviem dýchať, ked ma vsetko tlačí, bolí, opúcha....

evinka1232
10. júl 2009

a taká som vytočená, že ma začína bolieť brucho..

perla200
autor
10. júl 2009

no zas to som nechcela aby ť začalo bolieť brucho.... ale to sú len poslíčkovia🙂

evinka1232
10. júl 2009

ale v pohode, možno, že sa to aj rozbehne..hehe

babullka1
10. júl 2009

evinka...ja viem ake je to cakat..ja mam termin zajtra a ani trosku sa mi nezda ze by sa cosi malo diat 😠 to cakanie je na tom najhorsie 😒

perla200
autor
10. júl 2009

mna tak strašne bolela hlava dnes že až.... aj to chcem aby prestalo🙂

leri
10. júl 2009

jeeeeeeeeeeej, konecne super tema........perluska vie co mna trapi 😀 ja stale hovorim, ze profesionalna matka zo mna nebude........som zuriva a fakt ma to uz nebavi, tesim sa na alexa, ale niekedy uz mam toho plne zuby, teda...........v poslednej dobe uz vacsinou, a to som este neni tak daleko 😠

perla200
autor
10. júl 2009

leri..... čítam ti myslienky že???? sem sa píšu aj negatíva....aj nervičky ked mas a tak....nie len pozitívne super stastné správy.... myslím, že vela báb to tu ocení.....

leri
10. júl 2009

no tak ja by som napriklad dnes chcela, aby mi niekto dal tu dosku dole co mam pod prsiami, lebo mi sakramesky lezie na nervy, a tiez by som chcela, aby som si mohla sadnut ako ja chcem a nie ako mi to krpec dovoliiiiiiiiiii................co si to vobec dovoluje???? ved som jeho mama a ma ma posluchat a nie ja jeho 😀

perla200
autor
10. júl 2009

keby si toto napísala do inej témy tak ťa tam zožerú.....🙂))

ano aj ja chcem aby som si mohla normalne sadnúť bez bolesti kostrče.... a normalne lahnúť a aby ma neboleli kolená a nohy...a nenapúchali hlavne.....

leri
10. júl 2009

ano, ale mne je fakt jedno co si kto mysli, proste take reci ze tehotenstvo je krasne a treba si ho uzivat mi lezu na nervy, krasne je, ale iba chvilu..........potom je to uz otrava a trva to hrozne dlho........ja sa vobec necudujem ako sa tesime na tie nase deti 🙂 po tom vsetkom uz kazdy den navyse je hroznyyyyyyyy, rano sa zobudim a jedina starost co ma momentalne zaujima je ako prezijem do vecera, vecer ako prezijem do ranaaaaaaaaaaaa a takto to ide.... a som nervozna ako pes, ani sama neviem z coho kontretne, ale mam pocit, ze ma rozculuje kazde slovo, zvuk, dotyk.......... chudaci nasi spolubyvajuci 😀

jankaw
10. júl 2009

Dufam ze ma nikto nezabije 🙂) ale mna najviac rozculuju cudzie deti, kazdy si mysli ze ked som tehotna a zbadam nejake dieta tak sa s nim zacnem mojkat ake je zlate. Hlavne co su uz take odrastene a nevedia co so sebou a zacnu sa ku mne priblizovat tak sa bojim ze ma buchne alebo kopne do brucha.

leri
10. júl 2009

inak, toto som aj ja postrehla, ze predtym som kazde dieta brala na ruky a bola som vazne hotova z neho a teraz odkedy cakam svoje, tak ma ine nejako nezaujimaju a drzim si odstup.......presne moje pocity

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre