Moje namýšľanie v tehotenstve či nejak neublížim niečím drobcovi v brušku

3. máj 2021

Ahojte. Zas si namyslam hlúposti 🙈 tak sa chcem nechať Vami podporiť. Keď bolo pred dvoma dnami horúco som trosku podcenila svoje sily na prechadzke, namiesto prechadzky co dávam tak 2-3km som dala 6 km, išli sme ďalej a v tom teple ma to na slnku zmorilo. Pila som vodičku. No takéto preťaženie síl, nemôže nejak ublížiť keď páli ešte aj slniečko? No a potom som asi 15 minút sedela na horúcich schodoch a na čierne nohavice keď pálilo som mala prehriatie až stehno. Som nečakala že až takto už môže páliť. Ci toto už nie je nejaké prehriatie ktoré by drobcovi uskodilo. Kopka si veselo v brušku. Keď ja viem ze som vys***a zo života, no nechcem mu v ničom ublížiť. Rovnako keď ležím, sa neviem vôbec vyspať, keď sa prevratim na bok aby som ho nejak nepritlacila. Som. 6 mesiac. Nehejtujte ma veľmi 🤭

kkovacovak
3. máj 2021

Nieee nič sa nemohlo stať. Pokiaľ to telo dovolí tak kľudne dlhé prechádzky. A čo sa týka slnka tak v lete budete robiť čo? 🙂 Ženy v tropických krajinách tiež normálne fungujú a nič sa nedeje. Až tak by som sa nesledovala. Všetko by malo byť v poriadku 😉

petamich
3. máj 2021

nie nijako si mu nemohla ublizit z toho co popisujes 🙂 a ak by si si vecer lahla v polohe, ktora by mu vadila, zistila by si to 😃 ja akonahle si lahnem na pravy bok, tak ma kope tak, ze si proste musim lahnut na lavy a tam je klud

tosomja
3. máj 2021

Čo si. Tehotenstvo nie je choroba, spí ako ti je dobré, chod koľko vladzes, pi, čo uznas za vhodné a v akom množstve ti vyhovuje (nemyslím energetické a alkonapoje) jedz, čo ti chuti. A nestresuj. Telo ti napovie, kedy má dosť. 😊 Uži si ešte bruško. Potom sa budeš báť o bábätko.

elizabet173
3. máj 2021

neboj, nič sa drobcovi nestalo, známa chodila aj desať km denne, myslím, že jej to veľmi prospelo, je dva mesiace po pôrode a nie je vidieť na nej, že by niekedy rodila. Pri štvrtom už to riešiť nebudeš, nebude na to čas 😀 a zrejme ani pri druhom. Užívaj si toto obdobie a nekaz si ho zbytočnými obavami. Ženy boli tehotné aj za vojny, aj v koncentrákoch, áno spomínam extrémy, ale aj ty sa extrémne obávaš a nie ej dôvod. V lete je aj 34- 38 stupňov a tehotné nedržíme v izolácii.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danieladugard
3. máj 2021

Som tehotná s dvojickami, 31tt, robím min 10km denne, pohodicka. Ak sa necítiš zle po tých km, tak by som to neriešila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre