Nemám strach z pôrodu

4. mar 2024

Ahojte maminky, príde strach z pôrodu ? TP mám o dva necelé mesiace.
Zatiaľ mám obavy len z toho, čo bude potom. Aká bude tá zmena.

ludmilik13
4. mar 2024

ved to je super, ze sa nebojis. netreba sa zbytocne bat niecoho, co moze prebehnut cele uplne v pohode. naco si budes robit stresy 🙂 zmena to bude, to je jasne, ale je to super, zvyknes si rychlo na vsetko, len to bude, ze sa budes musiet naucit o nieco inak fungovat.

cookie29
4. mar 2024

No kazdy reaguje inak. Nemusis sa bat. Ja som sa tiez nebala...

lenicka298
4. mar 2024

To je super. Lepšie, ako by si mala stresovať. Ja som tiež vôbec nemala strach z pôrodu. Nakupovala som, zariadovala, chystala. Riešila prácu, domácnosť. Ani som si nič nečítala o pôrode. Nestihla som ani predporodny kurz, keďže som porodila skôr. Len som sa zrazu ráno o 5 balila, a išli sme na pohotovosť. A tam že rodim 😀 Všetko to na mňa doľahlo, keď sme prišli s malou domov, a prišla k nám sestrička od MUDr. a chrlila na mňa info, čo mám a čo nemám robiť s malou. Vtedy som si uvedomila tu zodpovednosť, a na chvíľu zaváhala, či to zvládnem. No hneď som si uvedomila, že ani nemám na výber, a ze to spolu zvládneme ako budeme najlepšie vedieť. A zatiaľ sa nám darí 😀 aj keď si myslím, že tie obavy, či robím to a to správne tu budú už navždy 😀

banderaska29
4. mar 2024

udrž si to a neboj sa. ja som sa nebala vobec (ok pred druhym trosku vedela som, čo ma čaká 😀) ale vdaka tomu, že som sa nebala, som mala tak pokojny priebeh kontrakcií, že ked mi povedali, že už rodím, neverila som 😀 maly sa narodil uplne bez strachu v pokojnej atmosfere 🙂

anniii
4. mar 2024

Ja som mala prvý pôrod sekciou kvôli polohe koncom panvovým. Druhého som sa nebála, skôr som bola zvedavá, aké to bude, a tešila som sa, že nebudem mať rozrezané brucho. Myslím si, že aj vďaka tomu som mala rýchly a bezproblémový pôrod.

kiki68
4. mar 2024

Ja som mala viac na zaciatku, az patologicky strach v 9tt a paradoxne na konci tehu vobec. Uz som to chcela mat za sebou, stale len v nemocke na kontrolach skrz tlak a dalsie veci. Uz som tam bola ako inventar, vsetkych som poznala. Mne sa uz smiali, ze tam som stale nasadena a ci uz to vyvolame. Aj som tak porodila pomerne lahko a rychlo po vyvolavacke. Nie kazda zena ma strach z toho porodu.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamatopo
4. mar 2024

Máš super pozitívny prístup. To je základ byť takto nastavená. Všetko je v hlave. Hlavne žiadny stres. Mňa počas druhého pôrodu zaskočilo veľa veci no kľud bol prvoradý. 😉Tak ak dáky strach aj príde treba ho vedieť spracovať a byť nad vecou...

luciaruz
4. mar 2024

Ja som tiež tak. Rodim o dva mesiace, nestresujem, pohoda klidek... nejak bolo nejak bude😆

minesasubu
4. mar 2024

Ja som nemala ziaden strach, obavy a pod proste co ma prist pride , hlavne necitaj ziadne negativa o porode
dolahlo to na mna az ked nas prepustali domov z porodnice , tak sa mi triasli ruky ze som nevedela malejo ani obliect do bodycka 😊 ale ptm sme uvidieli tatinka a vsetko bolo ok a je doteraz

idemo
4. mar 2024

Ani ja som sa nebála. Hovorila som si “porodili iné porodím aj ja” a porodila som….všetko je o nastavení v hlave🤓

ivangeline
4. mar 2024

1 a 2x som to vobec neriesila. Neskor som sa obavala dopredu. ;D

majlo1234
4. mar 2024

Aj ja by som sa chcela nebat. Ale ja som opacna, mam beutaln strach

martaatram
4. mar 2024

Ja som sa nebala skor som sa nastavila tak ze respekt mam riadny ..ale ja som pocas tehu nepozerala videa ..moc necitala…nechodila na kurzy …povedala som si ze budem pocuvat dr ..porod som mala rychly a krasny…vsetci mi vraveli ako to bude narocne ze sa nevyspim ,ake bude babo placlive atd… a ake mam babo ? Je to cisty anjelik v noci sa vyspime klop klop place len ked je uz moc hladny..6nedelie bolo kraasne spoznavali sme sa a ver ze je to neopisatelna laska neda sa to opisat pokial nezazijes 😍kazde babo a kazdy porod je iny..vela spravy psychika ako sa ty nastavis…u nas platilo s zatial plati spokojna mama spokojne dieta 🙏🏻samozrejme muz je iba bonus ..nas to este viacej zblizilo a uzivame si to obaja
Drzim palce a prajem krasny porod 🍀❤️

nikasmile
4. mar 2024

Nemusí to prísť. Prvý pôrod som sa nebála, veď čoho, keď som to nepoznala a bol úžasný. Na druhý som sa už tešila a tiež ho hodnotím ako super pôrod 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre