Objednala som sa na potrata, ale muž je proti

26. dec 2021

Milé žienky, odkedy som to zistila, ide mi z toľkých myšlienok hlava prasknúť, tak skúsim, či mi vaše názory prinesú nový rozmer/ pohľad na vec.
Pred Vianocami som zistila, že som v Tom. Neplánovane. Gynekológ potvrdil 5tt. Objednala som sa na UPT. Začiatkom roka. Lenže môj muž je jednoznačne proti. Nechápe ako môžem byť niečoho takého schopná. Verte, nebolo to ľahké rozhodnutie, ani uponáhľané. Len som sklamaná, že môj najbližší človek ma nevie alebo nechce pochopiť.
Tak, kde je to slobodné rozhodnutie ženy o svojom tele/ duši, keď musí čeliť tlakom okolia?
Upresnim. Mám 37 rokov a dve deti ( 2 a 6-ročné). Mám ich rada, ale som z toho materstva unavená. Psychicky. Chýba mi moja práca, spoločenská akceptácia a pocit, že som plnohodnotný člen spoločnosti, lebo ako matka na rodičovskej sa tak necítim. Navyše moje deti sú dosť náročné, nemám denne ani len 30 min. času pre seba, aby som si aspoň zacvičila napr.
Pred prvým pôrodom som si naivne myslela, že popri materskej budem aj robiť, aspoň trochu (nie kvôli peniazom, ale pre vlastné uspokojenie), ale domácnosť a starostlivost o dieťa ma max. vyčerpali, vysali celú energiu. Žijem život, aký som nikdy nechcela. "Oddaná gazdinka".
Tretie dieťa a MD ma psychicky zruinuje. Finančne by sme to zvládli, aj fyzicky či zdravotne (tehotenstvo/ pôrod) by som to dala, ale ak sa môžem rozhodnúť, tak tretie dieťa nechcem. Som preto egoistická sviňa ? - pýtam sa sama seba. Radšej sa budem viac venovať existujúcim 2 deťom ako zas deliť čas, pozornosť, energiu a peniaze medzi 3. Ešte k tomu klimatická kríza, spoločensko-ekonomicka kríza, morálny úpadok spoločnosti, pretrvávajúca pandémia, atď. ....
Ak teda môžem, veľmi by ma zaujímali dôvody, pre ktoré ste sa vy rozhodli pre potrat ?
Prípadne aj tie z vás, prečo ste sa rozhodli nemať nikdy dieťa/ deti ?
Ďakujem

derdia
15. jan 2022

No co ako to dopadlo?

pipistrel13
5. feb 2022

mozno prave to tretie nechcene dieta z cisto sebeckych dovodov,bude to,ktore vam na starobu poda pohar vody..

pipistrel13
5. feb 2022

vase deti vas absolutne nerespektuju
ja nerozumiem tomu ako moze dieta vystrajat a jasit sa 2h ked ho ulozim spat...
deti nebijem,ani vela nekricim a mam jedneho velmi aktivneho fesaka,ale napriek tomu ak poviem dost,tak je dost...
co sa tyka varenia vecer,tomu tiez nerozumiem,ale napr.nemusite spat do 9h,mozete vstat o 7h a ak nechcete vstavat skoro,mozete sem tam prwchadzku ozaliet...
zaklad problemu je ale podla mna inde,stale sa upinate na myslienku ako ste nechceli byt matkou (akoze jedno omylom by som este pochopila,ale uz dve a tretie na ceste je trocha na zamyslenie),ale spat - deti to citia,ze su vam na obtiaz a to je jeden z dovodov preco vas nerespektuju
pozrite sa,mate tri moznosti,bud deti opustite alebo budete pokracovat aj nadalej v sebalutosti,ze zijete zivot aky ste nechceli alebo sa konecne vzchopite,prijmete fakt,ze deti mate,nastolite im jasne pravidla a budete sa z nich tesit a milovat ich
to co chceme sa nam niekedy len zda,ze to chceme a mozno ked prestanete donekonecna riesit ako ste nechceli byt matkou,v skutocnosti uvidite pravy opak
a ten treti drobec je mozno na ceste prave kvoli tomu
a materstvo neznamena zrieknut sa svojho zivota,na to tiez nezabudajte
mam kamosky co robia a maju deti,ja som tiez robila n apol.uvazok,mala mala 3 a maly 1.5roka a v pohode

catherine59
6. feb 2022

Úplne ti rozumiem - nechcela som deti velmi dlho, mam teraz dve a po druhom som povedala že tretie nebude ani keby co...Mam zavedene teliesko ale keby dačo tak urcite nevaham pred UPT. Manžel súhlasí chvalabohu. Nedala by som to. Fyzicky ani psychicky. Už pri druhom bol na materskej manžel lebo som to doma už nevydržala. Drž sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre