Mám strach z pôrodu a materstva, prejde to ?

simafal
11. jan 2020

som 29+2tt a začínam mať divné pocity neviem či zvládnem pôrod 😔 som prvorodička čítala som kopec članokou o pôrode každý je iný bojím sa kontrakcií ...ďalšia vec čoho sa bojím je že neviem si predstaviť že budeme traja , doteraz som sa tešila kupovala vecičky všetko bolo okej len zrazu namna prišiel pocit čo ak to nebudem zvládať a nebudem dobrom mamou 😣 mala to už niektorá také pocity? čo s tým? prejde to?

777januska777
11. jan 2020

Neboj sa pôrod nie je taký hrozný. Akože boli to to hej, ale v pohode sa to dá prežiť a na bolesť rýchlo zabudneš. No a neboj starostlivosť zvládneš, hlavne ak bude stáť pri tebe aj partner. Neboj sa spolu sa budete starať o malé a uvidíš všetko bude fajn. A to či budeš dobrou mamou ti poviem, že to sa tiež neboj. Nechci byť dokonalá. Veď tiež si len človek a aj ľudia robia chyby. A ak urobíš nejaké chyby vo výchove, tak sa nič nedeje, veď každý robíme predsa chyby, dôležité je sa snažiť čo najviac ako zvládneš, ale nechci byť perfektná, lebo to nikdy nebudeš a na 100% urobíš aj chyby. Máš pri sebe partnera a spolu to zvládnete a garantujem ti, že si potom ani nebudeš vedieť predstaviť aké to bolo pred tým keď si malé nemala 🙂

hivanik
11. jan 2020

@simafal ...v prvom rade necitaj clanky z internetu. Ja som mala za sebou dva porody a pozrela som si video z porodu a väcsiu hlupost som urobit nemohla, mne prislo zle skoro som odpadla. V skutocnosti bol moj prvi porod aj ked bolestivy jeden krasny zazitok pri ktorom som sa stala dlho-ocakavanou mamou. Druhy bol tiez super aj ked dlhsi. Pizeraj sa na to tak, ze proste musis cez to prejst aby si sa stala mamou krasneho babätka. POROD je uzasny a na bolesti hned zabudnes.

smejko25
11. jan 2020

@simafal nestresuj sa zbytočne 🙂 ja som sa zas viac bala co bude po porode ako samotneho porodu 🙂 pretoze som nikdy k detom nemala blizko, nevedela som sa snimi rozpravat zabavit a na ruky babätko som tiez velmi nechcela 🙂 a uz ma moja princezna skoro 3 mesiace a proste to prislo samo viem co a ako 🙂 sem tam si nieco precitam na internete alebo sa poradim s mamkou/svokrou/svagrinou a tak 🙂 Neboj nic vsetko zvladnes ;*

smejko25
11. jan 2020

Porod urcite zvladnes ale je obrovska pravda ze ked babätko vyjde von na bolest v momente zabudnes 🙂
Ako povedala moja mamka 🙂 Ked si nevies dat s babätkom rady tak vzdy treba - skontrolovat plienku, ci nieje hladne a ked nic nezabera proste ho pritulit pomojkat 🙂 nieco ztoho vzdy zabere 🙂
A moje heslo ktorého sa vždy držim je : Cakaj horsie pride lepsie 🙂 Nikdy ma to nesklamalo

miadi
11. jan 2020

Tak moj porod bol hrozny. 37h nekonecny bolestivy. Bola som z neho dost znicena druhe som chvilku nechcela toto zazit. Ale potom porod v 18tt bez bolesti fyzickej bol xxxx krat horsi. Mas este cas nemysli na to. Ja mam TP o 11dni a som viac zvedava ake to bude. Ked sa zas budem pomali otvarat dam si epidural skor. Pri prvom som si ho dala po 30h bolesti. Ak sa bude cervix otvarat rychlejsie tak skusim bez. Ked som to vzdala chybal len 1cm ale za 6h ziadna zmena. A sla som rodit pozitivne naladena svet gombicka a tie bylinkove caje co maju akoze pomoct som pila na litre 😆uz to nepijem tento x. Najhorsie je ze som chora. Mam hnusny kasel co som nemala viac ako 10rokov. Aj mala od narodenia super zdrava a teraz doniesla zo skolky nieco (mam to od nej) a uz 6t sa toho nevie zbavit uz aj atb mala a nic 🙈Tak ja len chcem aby sme tu boli vsetci zdravi nez sa maly narodi. Tie obavy co mas su normalne hoci ja som ich nejak nemala. Mala som dost skusenosti s detmi aspon mne stačili. 😆s babom sa vse naucis za pochodu. Babatka su jednoduche nie su to pubiši. Maju par zakladnych potrieb ktore im naplniš. Kym bude dost velke aby si ho musela vychovavat uz si budes dost verit vo svojich materskych
Instinktoch. Ked budes rodit mysli na to ze kazdu kontrakciu si blizsie k svojmu babatku. Ze ho budes drzat v naruci. A potom sa hnet budes trapit s kojenim😆 zatial na to vsetko nemysli mas este cas sa toho vsetkeho bàt staci 2dni pred terminom.

zuzi_h
11. jan 2020

@simafal Ahoj, nie si sama s takymito pocitmi. Ja som sa citila velmi podobne pocas prveho tehotenstva. Velmi som sa bala porodu a este viac toho, co s babatkom budem robit, ci to vobec zvladnem. Myslim si, ze aj kvoli mojej psychickej nepohode som mal prvy porod velmi tazky a dhsie som si aj na synceka zvykala. U mna ziadne euforicke pocity neprisli, ani velka laska. Musela som si na novu ulohu matky zvyknut. Ale po case ten cit k dietatu prisiel a je to teda velka laska 🙂 Pri druhom tehotenstve to uz bolo ovela lepsie, dokladne som sa aj na porod pripravila a dietatko som si po narodeni hned uzivala. Takze ta chcem velmi povzbudit. Priviest na svet zivot je velmi narocne a tvoje pocitt su normalne. Urcite ich viacere zazili. Moja rada je, skus sa na porod co najlepsie pripravit, cvic aniball ak mozes, mne to pri 2. porode velmi pomohlo. Pi caje pred porodom, rob veci, ktore ta udrzia psychicky v pohode. A ked pride babatko a ty nebudes vediet co s nim, vedz ze nie si prva 🙂 Ono to casom urcite pride, zistis, ze to nie je ziadna veda a vsetko sa da zvladnut. Drzim velmi prsty 🙂

simafal
autor
12. jan 2020

Ďakujem baby za podporu veľmi si to vážim a beriem vaše rady na vedomie 🤗

dilino
12. jan 2020

@simafal neboj všetko dobre dopadne strach je prirodzeny ako každa žena ma strach a ked budeš držať maličke v narúči úplne zabudneš na všetky bolesti nie každy pôrod je pomalý a ťažky sú aj take čo za 2 hodinky už majú po všetkom ja mám sestru mala prvu dcérku tak za 2 hodiny ako prvvorodička nemala čo robiť ale ked čakala syna tak 3 dni v bolestiach ale hned po pôrode aj ked bol dlhý a ťažky sa zotavila nebojkaj všetko dobre dopadne a teš sa to každa z nás mala paniku možno pred pôrodom ked nevieš čo ťa čaka ale po chvili zabudneš aj na strach aj na bolesti držim palce zvladneš to.

katulienkax
12. jan 2020

Ja som strašná pesimistka, na cisarsky som nezabudla dodnes - neviem jak sa niektoré môžu tešiť ze maju spinal a ze je to vraj úžasne. No nebolo ☹ ale nebudem rozpisovať ja už najradšej len uspavat a vsetko prespať .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre