Prišli sme o dieťa a som znovu tehotná

26. dec 2021

Ahojte. Pred rokom sme prišli o dieťa a znova som tehotná ( 10. týždeň) a mám strach že znova to tak skončí. Tešíme sa samozrejme ale, časť zo mňa má strach že ak to skončí zniva zle, zasa tie myšlienky atď. Mal to niekto podobne? Mám už jedno 4.5 ročne dieťa takže čo sa týka pôrodu atď viem čo ma čaká len ... dovtedy sa asi zbláznim

lala123
26. dec 2021

Ja som potrqtila prvý krat v 20 tt po vážnych komplikáciách a potom v 9 tt. Presne viem, čom prežívaš obidve ďalšie dve tehotenstva, ktoré chvalabohu dobre dopadli som sa bála a mala strach. Ale snažila som sa byt nad vecou jednoducho som nechcela byt uzlík nervovo lebo proste to babo v brušku to citi. Každý skončený týždeň bol pre mna malým víťazstvom. Ale keď už mi bolo fakt blbo tak som si povedala, že jednoducho sú veci v zivote, ktoré neovplyvním a proste sú v rukách božích( som veriaca tak možno preto som to brala tak , že proste som sa aj modlila keď mi bolo ťažko). Ale je pravda, že take to fotenie tehotenské a tak som ani neriešila až tesne pred koncom pár fotiek aj výbavu som kupovala až na konci. Snaž sa pozitívne nastaviť, že to proste teraz vyjde a aj tak nechapem má zle ale jedno dieťa už mas( mne to veľmi pomohlo v druhom tehu aj som si ho už viac užila). Prajem veľa síl a pozitívneho myslenia a hlavne bude tak ako má byt....

momo289
26. dec 2021

Ahoj,je mi ľúto vašej straty. My sme prišli o dcérku minulý rok v júni. Bolo to naše prvé bábätko. Druhé tehotenstvo bol boj,strach. Každý deň myšlienky čo keď...
Najhorší bol týždeň, kedy sme prišli o dcérku.
Mne veľmi pomohol angelsound aby som počúvala srdiečko,kym sa nehýbal a taktiež každé 2-3 týždne usg, či rastie ako má a či je všetko v poriadku.
Našťastie sme to dotiahli do úspešného konca a už máme doma zdravého Lacka.
Nastav sa pozitívne, každý deň sa prihovor anjelikovi a pros o to, aby dával pozor na bábätko v brušku 😍😍😍mne to veľmi pomohlo 💙❤️
Veľmi držím palce 🥰

felycity
26. dec 2021

ahoj, úplne chápem tvoje pocity, prešľla som si tým, ale nerieš to, užívaj si každý jeden deň, niektoré veci v živote nedokážeme ovplyvniť a musíme veríť, že všetko dopbre dopadne...

hviera81
26. dec 2021

ahoj, ja som na tom bola rovnako. na prvy utz som isla vyklepana, ten ale dopadol dobre, a ja som sa ukludnila, a zvysok tehotenstva som si uzivala.

autor
26. dec 2021

@lala123 druhá vec je že či to máme malej povedať. Ona vie že sa niečo deje. Manžel vraví že je dosť veľká aby vedela že som tehotná. Rozmýšľala som aj ja že jej to povieme, je dosť vnímaná.

lala123
26. dec 2021

Moja mala 5,5 v tom čase. Takze už keď som mala bruško vacsie povedali sme jej to. Navyše bola som na rizikovom tak videla, že som doma a v podstate hocikto sa má hocikedy pýtal ako sa mam a pod tak to sa už nedalo zatajiť pred ňou. Ja som jej to aj vysvetlila tak, že budeme mat babatko len ešte je v brušku a že sa tesime na neho ale zároveň som jej vysvetlila, že to ešte nie je úplne iste , že ešte sa môže hocico stat, že sa budeme modliť a uvidíme ako to dopadne. Tiež som sa toho bála aby leby sa nedajbože niečo stalo nebola sklamama

rubinka
26. dec 2021

A keby sa niečo stalo tak malej to zatajite? Nerozumiem takej otázke. Dieťa má vedieť o súrodencovi aj keď oňho náhodou príde. O tom predošlom nevie?

autor
26. dec 2021

@rubinka malá to vedela. Vlastne vie čo sa stalo, ja som na tom bola dosť zle takže sme jej to povedali.

autor
26. dec 2021

@lala123 toto je dobrý spôsob. Zavoláme si ju a povieme jej to 🙂

miadi
27. dec 2021

Ja som sa raz zverila malej kym som ju hojdala, ze sa bojim ci toto babatko bude zdrave ( na zaciatku teho) a ona mi povedala “ neboj sa je v poriadku.” Mala 4.5ked sa maly narodil. Mala 3.5ked som musela zmiznut na cely den z jej zivota ked som rodila angel baby. Musis byt optimista. Zatial to Skus brat tak ze co mà byt sa stane . A s kazdym pribudajucim tyzdnom sa budes viac tesit a menej bat. Aj ked uplny klud budes mat az ked porodis a budes drzat svoje duhove dieta v naruci. A Hlavne nezabudaj ze jedno zive a zdrave dieta uz mas. A ze koli nemu Musis byt stastna nech sa deje cokolvek aby bolo stastne aj ono. Zameraj sa na pripravu na surodenca. Vysvetluj ze babatko najprv vela spi papa kaka a tak dookola a ze potom casom zacne lozit chodit hrat sa .. robte si spolu plany kam spolu pojdete co budu spolu robit ako ho mà chranit ako ich lubis rovnako. Ze surodenec mà tiez dna z otca a teba a ze je iny clovek ale velmi podobny jej.. ze bude mat kamarata na cely zivot. Ze Ta bude vela potrebovat prve mesiace ale ze tak isto to bolo snou ked bola novorodenec. A ze vzdy ked bude spat si najdes cas len pre nu. Ze budete robit vsetko spolu. Ze sa budu spolu kupat ked bude vediet sediet ., ze budete spolu piect kolaciky atd . Ked bude toto vediet tak bude lepsie pripravena na babatko na surodenca. Moj brat bol sklamany je len o 2.5r starsi a cakal dieta rovestnika. Moja dcera plakala dojatim a stastim ked sme maleho doniesli z nemocnice. Zboznuju sa. 🥰je to krasne najkrajsie -uvidis!

autor
27. dec 2021

@miadi malá zbožňuje bábätká len teda je rozdiel keď príde niekto na návštevu a rozdiel súrodenec 😀

Mne psychiku dototo aj švagriná ... Keď som potratila tak mi povedala že nevadí šak si spravíte ďalšie 🤦 a iné narážky. Manžel jej povedal ale vieš čo povieš to už sa nedá vrátiť späť

miadi
27. dec 2021

Kasli na nu Mozno to myslela v dobrom. Nedrz v sebe negativne pocity. Niekedy chcu ludia pomoct a naopak zrania. Ked nemaju empatiu.

radorendez
16. jan 2022

Ja som potratila v 10 tt. Dalsie tehotenstvo bolo tiez s obavami, ako to dopadne. To je asi normalne. Ale netreba to prehanat. Vies, ze dlhodobe negativne emocie ovplyvnuju babo. Ked ta prepadnu nanic myslienky, zmen ich na lepsie. Niecim sa zamestnaj, pusti dobru hudbu, video, sprav si cas pre seba... Moznosti je dost. Ked ti bude smutno, pomysli na babo. Ono bude hnacim motorom pre lepsiu naladu. Ved co by sme my mamy nespravili pre svoje potomstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre