Som tehotná a nezvládam prácu

rosemader
15. jan 2016

Ahojte,
neviem či tu takáto téma už bola, ak áno, tak sa ospravedlňujem. Som v 14 týždni tehotenstva a pracujem ako zdravotná sestra v ambulancii. Odkedy som tehotná, svoju prácu nemôžem vystáť, lezú mi na nervy pacienti, šéfka, milión telefonátov denne, všetci. Najradšej by som bola už len doma, ale chvála bohu nemám žiadne dôvody ostať pn. Som zúfalá, v nedeľu večer sa mi začne triasť žalúdok, je mi do plaču. Celý deň v robote očami tlačím hodiny a čakám kým už odtiaľ budem môcť vypadnúť. Pritom tá práca nie je až tak náročná. Proste by som už len chcela byť doma a kupovať výbavičku, oddychovať. Som dosť unavená a stále mi býva zle plus táto nervozita...ach ☹ Je tu niekto s podobným problémom?

mircalla
16. jan 2016

@natalym bola som na sluzobke aj vo finsku aj v uk - vo finsku ta beru ako rovnocenneho partnera, hoci pre nich robis support, v uk ako sluhu (cest vynimkam, nasli sa)

horana
16. jan 2016

@cecil36 Ja som sla aj trochu dalej nez po vlastnu skusenost. A nemyslim len dieta typu duracelko, ale zavaznejsie veci ako poruchy pozornosti, hyperaktivita (naozajstna, na mozgovch vlnach viditelna, nie to ze dieta ma kopu energie a neobsedi) a mnohe dalsie, ktore potom robia aj realne problemy ako v zivote tak v skole...Nie je tam uplne priama suvislost, teda ze kazde dieta ktore je vynosene v klude ma istotu ze bude v poho ani naopak, to nie, ale rozhodne velmi zvysena pravdepodobnost daleko nad ramec nahody. (samozrejme su aj ine faktory v hre, zaroven nie kazde tehu co sedi doma je skutocne v pohode zena a naopak, nie kazda co ju stresuju okolnosti si to skutocne pripusti dovnutra) Suvisi to vsak viac nez sa zda, som o tom hlboko presvedcena, robila som si prieskumy medzi takymito mamickami.

sandracs
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misulka7
16. máj 2016

To je zle aj citat..preco su tie baby tak zle? Ak jedna zvladla tehu bez problemov ok klobuk dole a taktiez zavist. Ale kazda to preziva inak ak jedna ma kopu energie tak druhu to moze totalne vycerpavat. Ja tiez svoju robotu nezvladam picham si injekcie som po embolii chodim neustale na cievne a hematologiu a lekar mi nechce dat rizikove..kazdy iny lekar sa cuduje ze este nie som doma a chodim do prace 200 km od domu ked sa mi mozu tvorit zrazeniny. Chapem ak ma nkekto pocit ze svoju pracu nezvlada. Som z nej unavena je mi v nej zle a obcas aa citim ze som zlyhala ked v 4 mesiaci netusim ako sa tam po ukonceni pn vratim. Ale pocity zeny nie su dovodom na to aby sa vseci do nej za to pustili. Stado supov tato stranka este ze sa najdu aj baby co su ochotne poradit 🙂

adrianka1310
31. máj 2016

Moja zlatá ja som tiež zdravotná sestra a ani tehotná nemusím byť aby mi všetci a všetko liezlo na nervy.... chod na PN ...

mia18112
1. jún 2016

Jednoznačne PN ! Prvoradá je Tvoja psychicka a fyzicka pohoda pre zdravie babatka. Nemas nad čím uvažovať. A nech si tu každý píše čo chce. Že tehotenstvo nie je choroba ? Ano, nie je. Ale v dnesnej dobe je zazrak otehotniet prirodzene, donosit v poriadku a porodit v poriadku. Na ostatných sa mozes vykaslat.

mia18112
1. jún 2016

Akože aké zneužívanie systému a štátu ? Ženy, čo Vy tu PN tehotným platíte zo svojho ? Ako Vás toto môže rozčúliť a nahnevať ? Koľko trvá tehotenstvo ? Ako často za život je žena tehotná ? Je milion ludí, ktorí omnoho závažnejšie a dlhodobejšie zneužívajú systém......Prečo by tehotná pár mesiacov nemohla byť doma ? Mne by bolo doslovne u ,, riti,, co si kto o tom mysli.....doležita je pohoda mamičky. Snád sa nejdeme pretekat, kto čo zvladne a nezvladne pocas tehu....

bluff
1. jún 2016

"boze vy pacienti si myslite ze sa z vas ideme posrat" ... 😲 fuj co si ty za sestricku?

mia18112
1. jún 2016

@bluff My v banke máme pravidlo, že čím je na Teba klient protivnejší, tým sme my na neho milší a milší...

vratina
1. jún 2016

ja som bola PN od 24tyzdna dovtedy som trpla aby vsetko bolo ok mam robotu narocnu na psychiku ani vztahy v praci neboli dobre od zac teh vysoky tlak a nakoniec som skoncila po pobyte v nemocke na neplanovanom cisarskom... ako ja som za PN ked sa necitis dobre v praci tak neriskuj zdravie svoje a drobca cas potom nik nevrati.a nazory tu vzdy budu dva vybrat si musis len Ty riad sa podla srdca.

bluff
1. jún 2016

@mia18112 Samozrejme suhlas... treba zachovat profesionalitu a nebudem sa vrsit na klientoch nech som akokolvek unavena a akokolvek mi idu na nervy. Toboz nie v zdravotnictve, kde by mala byt empatia na prvom mieste.
Vidno, ze mila zakladatelka temy si povolanie srdcom nevyberala.

sardinka335
1. jún 2016

@mia18112 je rozdiel byt doma z objektívnych dovodov a je rozdiel spravit si tehotenstky test a hned premyslat ako ostat na PN...takých tem je tu na mraky ako ,,vypiše ma gyn. na PN?,,
V minulosti sa to proste tak neriešilo, nebola tak vyspela medicina...bud sa dieta narodilo alebo zomrelo šmitec. Dnes sa zachranuje ,,všetko,, čo sa da.
Zakladatelka ma evidentne problém v hlave, kedze praca nie je taka naročna.....a to je ako dovod platit niekomu PN? Aby uz mohla kupovat vybavičku? Nehovorim keby naozaj mala problém....dnes uz stretnut normalnu tehulu čo zo seba nerobi chudinu je fakt umenie. Ale ta dotyčna uz davno porodila...

natalym
1. jún 2016

No neviem teda, ale v niektorých ambulanciách je práca sestry dosť náročná si myslím. Hlavne na hlavu.

Trochu uznania by to chcelo.
Ja tiež svoju robotu milujem, ale tých ľudí by som niekedy vraždila pekne jedného po druhom. 😀

mia18112
1. jún 2016

@sardinka335 Neviem, ci je vobec relevantne nejako posudzovat objektivne a neobjektivne dovody....Moja praca napr. znamena (robim v banke) byt v priestore denne s 500 ludmi (kopec bacilov), zapnuta klíma večne, dvihat 15 kg vrecia penazí, nemať čas na WC......aj keby som bola 100 % fit počas tehu, okamžite zostávam doma! Lebo je psou povinnostou každej matky neohrozovať svoje dieťa.

sardinka335
1. jún 2016

@mia18112 tak potom sa zavri doma na 10 zamkov a nechod ani do nakupaku ani ku gnydarovi ani nikde lebo inkubačna doba x ochorení je taka, ze netušíš ze ten človek je chory....nakazit hocičím sa mozeš všade. Takto premyšlat je podla mna scestne a vo vysledku nikoho neochrani.
Cuduj sa svete ja som pracovala s 36 ziakmi v ZŠ ktora ma 800 ziakov a na RD som odchadlaza 6 týzdnov pred a neubudlo zo mna ani mojmu dietatu sa nič nestalo. Ono človek premyšla aj troška inak ak ma dieta prve...a ak ma deti viac. Praca mi problém nerobila a peniazky sa zidu, deťom stale niečo treba. Okrem toho na RD budem 3 roky, kazdý den čo som v spoločnosti ludi, ktorí neriešia len plienky a kojenie, prikrmy som rada, ponorky si uzijem doma dost. Ale tak kazdemu jak je libo. Ale dovody ako chcem si robit vybavičku a praca ma nebavi nie su dovody na PN.

sardinka335
1. jún 2016

@natalym na to sa človek musí odosobnit - nenechat si pokazit naladu. Lebo dobrá nalada naserie tolko ludí, ze stoji za to si ju udržať...mna uz tolko veci nevytača, uplne ze imunita.

baaambulkaa
1. jún 2016

@mia18112 ja som robila v banke...cele tehotenstvo som tam prezila bez ujmy na zdravi....cuduj sa svete mam zdrave dietatko...tak sa netvar ze praca s ludmi je ohrozujuca :D

moni244
1. jún 2016

@sardinka335 tak vies, dnes je moderne byt na PN od pozitivneho testu a este vyplakavat, ze nemaju neobmedzene vychadzky, ved nie su chore, len tehotne, xy prispevkov a tem je tu o tom a potom sa este cuduju, ze po navrate z rodicovskej ich caka vypoved

natalym
1. jún 2016

@sardinka335 Tak Ty si už v inom leveli. 😀 Ale máš pravdu.

baaambulkaa
1. jún 2016

@moni244 presne tak

mia18112
1. jún 2016

@sardinka335
@baaambulkaa Dámy, to je Váš uhol pohľadu. Ja Vám ho neberiem, tak ho neberte ani Vy mne. Pre mna za mna lezte aj na Gerlach počas tehu, pracujte plných 9 mesiacov, stretávajte sa s chorými, pracujte aj 12 hodinovky - hocico ..... je mi to uprimne jedno. Ja mám svoj názor. A nemyslím si, že je scestný.......Chciet donosit v pohode a v zdraví dietatko je podľa Vás moderne.......nemyslím..... Dnes už nie je doba ako kedysi, ze ženy robili a rodili na poliach.....zaplať pán Boh tomu.

kubankakubanka
1. jún 2016

@rosemader zober si dovolenku,,,,,a uvidíš možno načerpáš energiu,,,,,
A tu na modrom koni sa rady nedočkáš tu sú ,,super dokonalé ženy"
Ani jedná ťa nepozná a ako sa hovorí nenosia tvoje topánky.. takže nepoznajú tvoje pocity..
Držím ti palce aby si skoro dostala do normálu ,,a užila si svoje tehotenstvo...
Všetko dobre prajem,,,,,

misicka27
1. jún 2016

@rosemader bud rada ze si v ambulancii, ved keby si bola na oddeleni tak ako by si to zvladala?! Ved tam sestry tahaju 12tky...zdvihaju pacientov ked ich treba polohovat, niektori su agresivni...sa vyser na ludi ak su podrazdeni z cakania atd . Mysli na babatko a neries. Nebudes v strese a aj ti rychlejsie zbehne cas

7ammy7
19. júl 2016

ja som pracovala na oddelení a som na PN od prvej návštevy gynekologa...hlavne koli zlemu uchyteniu, ale aj koli praci na odd. kde ide o fyzicky aj psychicky náročnu pracu kde som bola často v kontakte s infekčnými ochoreniami a dezorientovanými pacientmi. Som doma cca. mesiac....vychádzky nemám a zatial su v nedohladne, ale aj tak si tehotenstvo užívam, už len z dovodu, že sme sa o bábo snažili 2 roky a až teraz sa podarilo 🙂 a v zamestnaní sa tomu vobec nečudovali, vrchná sama skonštatvala, že to budem na PN asi až po matersku- a abolutne žiadny problem s tym nemala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre